The Wolf Among Us
LancasterLancaster
Üye
Fairon dedi:

Analog dedi:

Spoiler:
prensin ölümünü çözemedim ben, kendini mi vurmuş yoksa vurulmuş mu? vurulduysa kim vurmuş?

Syldar dedi:

Spoiler:
Kendini vurmuş.

Spoiler:
Kendisini vurup vurmadığını bilmiyoruz. Prensin yanındaki silahı incelediğimizde Bigby silahın yakın zamanda kullanılmadığını söylüyordu.

Bu arada prensi kurtarabiliyoruz sanırım, oyun sonundaki istatistiklerde gördüm öyle bir şey. Bir de kurtarmak gerek. Toad'ın yanına gitmiştim ben ama onun durumu o kadar acil değilmiş.

Sen bir kere daha oyna farklı seçimlerle bence, o zaman iyice açıklanıyor bu olay. Prense gidince çok daha fazla cevap alıyorsun gibi geldi bana.
NesteressNesteress
Üye
Fairon dedi:

Analog dedi:

Spoiler:
prensin ölümünü çözemedim ben, kendini mi vurmuş yoksa vurulmuş mu? vurulduysa kim vurmuş?

Syldar dedi:

Spoiler:
Kendini vurmuş.

Spoiler:
Kendisini vurup vurmadığını bilmiyoruz. Prensin yanındaki silahı incelediğimizde Bigby silahın yakın zamanda kullanılmadığını söylüyordu.

Bu arada prensi kurtarabiliyoruz sanırım, oyun sonundaki istatistiklerde gördüm öyle bir şey. Bir de kurtarmak gerek. Toad'ın yanına gitmiştim ben ama onun durumu o kadar acil değilmiş.

Bir de ortada tam olarak bir cinayet de olmayabilir. Aynaya Faith'i sorduğumuzda bulunduğu yerin güçlü büyülerle gizlendiğini söylüyordu. Tabi bu basitçe fableların öldükten sonra gittikleri yeri de anlatıyor olabilir ama Faith'in son anlarıyla ilgili belirsizlik var.

Spoiler:
Bilmiyorum nasıl olacak ama bana sanki faith'in hikayedeki rolü henüz bitmedi. Bir şekilde yaşıyor olacak ilerki bölümlerde gibi geliyor
FaironFairon
Üye
Aynen, öyle gözüküyor. Zaten klasik yeni dönem Telltale oyunlarında olduğu gibi ilk hikayeye alışma evresini "la lan öyle değil, aha bu da gitti, bu düşman oldu, diğerini seçecektim lan niye bunu seçtim ki bok oldu ortam" şeklinde tepkilerle geçirdim. Düzgünce baştan başlayayım şimdi.

Beğenenler: Nesteress

ryuukryuuk
Üye
çizgi romanın ilk sayısıyla ve bölüm sonuyla ilgili spoiler:
Spoiler:
oyun bildiğimiz kadarıyla prequel. çizgi romanın ilk sayısında snow white var, demek ki oyundaki ölümlere şimdilik pek güvenmemek gerekiyor. evreni daha yeni tanıyoruz sonuçta.
FaironFairon
Üye
Abi çizgiromandan bağımsız değerlendirsek oyunu? İster istemez insanlar açıyor spoilerı, en azından oyun içi bilgilere ulaşmış olsunlar. Yoksa bir kaç şey daha var çizgiromandan öğrenilip oyundaki olayları yorumlamakta kullanılabilecek.

İki ayrı başlık yapalım ya da yine.

Beğenenler: thomasyalarin

NesteressNesteress
Üye
Fairon dedi:

Abi çizgiromandan bağımsız değerlendirsek oyunu? İster istemez insanlar açıyor spoilerı, en azından oyun içi bilgilere ulaşmış olsunlar. Yoksa bir kaç şey daha var çizgiromandan öğrenilip oyundaki olayları yorumlamakta kullanılabilecek.

İki ayrı başlık yapalım ya da yine.

oyunu o kadar fazla kişinin takip ettiğini sanmıyorum o yüzden bir başlık ölür direkt. Çizgi roman ile ilgili yazanlar
spoiler'ın üstünde belirtse yeterli olur muhtemelen
FaironFairon
Üye
Mantıklı. O zaman :P
Çizgi romandan spoiler
Spoiler:
Bu son şansın
Spoiler:
Fablelar öyle kolay kolay ölmüyorlar. Ne kadar seviliyorlarsa öldürülebilme oranları o kadar azalıyor ki Snow White bu yüzden ölümsüz nerdeyse. Bu sebeple de öldüğünü düşünmüyorum pek Snow'un eğer Telltale alternatif bir evrende yazmıyorsa hikayeyi.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Telltale şu oyunu komple yayınlasa, hiç sevmiyorum her ay yeni bölüm şeysini.
AsunaAsuna
Üye
sırf episode episode olacağı için oynamadığım halde 5 puan kırdım, iyi alıştılar bunlarda.
FaironFairon
Üye
İyi alıştılardan ziyade oyun türü oldu sayılır artık bu. Telltale'den başka firmalar da çıkarmaya başladı bu tarz bölüm bölüm şeklinde oyunları. Güzel bir deneyim sunuyor bence ama iki bölüm arasının daha kısa olması gerek.
discussioncontroller