Windows 7 yükleme sorunu (Çözüldü)
İ. Evrenİ. Evren
Üye

Bios tan cl ayarlarını düzeltmek için ram ayarlarını manuele alman grekiyor olabilir...

Bunun yanında timingler uyuşmadığı için ramler çakılıyor olabilir... Kurulum esnasında kurulum hızını artması için paketler önce rame yükeniyor ve orada açılıp sonra rame yazıyordur buda raminin tammının dolması demek 3 ramin farklı timigleri olması ve tam kapesite ile üzerine abanması setupın ramlerin mavi ekran verdirmesine sebep oluyordur...

Bu sebep ile kurulum esasında tek modül ram ile kurulum yapmayı dene istersen..

Kurulum sorununu hallettim. Yeni sorun olarak yeni kurduğum Windows 7, 5 gb ram ile açılmıyor. Bu yüzden 1 gb olanı çıkardım. Şu an 2 gb + 2 gb dual channel olarak çalışıyor.

Cl değerleri mevzusunda biosdan öyle tür ayarlar yok, aklımda gizli seçenekler menüsü var, o da ctrl + f 10'du eski bilgisayarımda. Onu da yarın denerim, güncellerim başlığı.
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Diğer rami taktım, biosa girdim. Gizli seçenekler ctrl + f1'miş. Cas ayarlarına girdim. Auto'ydu. Sadece onu manual yaptım, ayarları kaydedip çıktım. Windows 7 sorunsuz açıldı, rami de gördü fakat 4 gb dualdan daha yavaş oldu pc. Ramler gerektiği kadar hızlı boşalmıyordu. Ayrıca windows 7 yeni ram takılınca ram performansına beş puan verdi, en azından 4 gb dual 6.2'ydi. Bu yüzden diğer rami çıkarmaya ve 4 gb dual olarak kullanmaya karar verdim.

Mesajlarıyla bilgimi pekiştiren, bilgimi ve şüphemi bana tekrar yankı gibi döndüren rubye ve diğer bi' boka yaramayan forum ahalisine teşekkür ederim. Umarım benimle aynı sorunu yaşayan biri internette saçma sapan ''4 gb rami ne yapacan'' veyahut cevap arayan insanlara kaç saat windowsunun orjinal olup olmadığını sorgulayan mesajları görmeden bu başlığı görüp sonuca hızlıca ulaşabilir.

Harddiskten boot mevzuna çözümü buldum aradığım gibi fakat bilerek çözümü yazmadım zira bir yanlış adım sıçıp sıvamanıza vesile oluyor. Bu yüzden harddiskten boot yöntemlerini uygulamayın. İşletim sisteminin içersinden oyun yükler gibi işletim sistemini yüklemeyi deneyin, olmuyorsa uğraşmayın daha fazla.
rubyredrubyred
Üye
laf mı soktun hakkaten teşekkür mü ettin anlayamadım

image

Beğenenler: İ. Evren

BonecrusherBonecrusher
Üye
aaah çıldırcam ya. windows 7 SP1 yapmaya çalışıyorum, bir türlü olmadı.
siteden indirdiğim iso dosyasını deniyorum, update'i yapmıyor, "windows düzeltmesi indirmen gerekiyor" diyor.
windows düzeltmesini indiriyorum, bu sefer Yükleyici hatayla karşılaştı: 0x80240009 diyor.
denetim masası windows update'ten yapayım diyorum, Kod 8024200D hatası geliyor bu sefer.

valla çıldırcam lan. adam gibi pack unzip etsek dosyaları overwrite etsek olmuyor mu? illa very fragile windows update sistemini mi kullanmak zorundayız?
linux'ün konsol komutlarıyla programlama yaparmış gibi kullanımına da razıyım lan. hiç bir bok yüzünden engelliyor beni windows sürekli.

Beğenenler: İ. Evren

rubyredrubyred
Üye
sfc /scannow yaptın mı ?
SYSCLEANER
Mod
rubyred dedi:

sfc /scannow yaptın mı ?

Bunun yaparken cmd yi admin olarak çalıştırması gerekiyor...

Bu hatayı çok yaşadım ben şirket laptopunda çoğunlukla Windows update yapmaya çalışırken patlarsa oluyor...

Şunu dene istersen

http://support.microsoft.com/kb/971058/tr
BonecrusherBonecrusher
Üye
sfc /scannow "Windows Kaynak Koruması bütünlük ihlali ile karşılaşmadı" diyor.
rubyredrubyred
Üye
o zaman fix it kurup ona bir tamir ettirmeyi dene
BonecrusherBonecrusher
Üye
fix it nedir
rubyredrubyred
Üye
şuranın http://support.microsoft.com/fixit/tr-tr program hali vardı, betaydı kapanmış betası

şuraya gir, sağda run now ya da şimdi çalıştır deyip sorunları algılatıp çözdürmeyi dene

http://support.microsoft.com/mats/windows_update/tr
discussioncontroller