Heroes of The Storm - Battle Tag listesi ilk mesajda!
118118
Üye
Blizzard en azından hataları düzeltmeye çalışıyor, Valve gibi değil.

Blizzard zaten WoW'dan her ay milyonlarca dolar kazanıyor, ekstra gidip de bozuk oyunlara estetik eşyaları yükleyip para kazanmaya çalışmıyor.
118118
Üye
Bu arada F2P olması problem değil, Valve gibi Ruslar Her yerde olmazsa F2P tutar.

MM sistemini ayarlamaları lazım bir de...
RelentlessRelentless
Üye
valla çok kasmıcaklar bence

moba paydasının %50'sini lol yiyor zaten
%35-40 gibi civarı da dota oyuncusu
geri kalan %10luk kesim oynar ya da oynamaz belli değil

aa hots çıktı hadi dotayı lolü bırakalım ona geçelim gibi bir şey olmayacak
zaten etrafında dönen bir esports olmazsa oyunun hiç şansı yok önce onu yaratacaklar
takım kurulmasını teşvik edecekler
muhtemelen international gibi bir şey görürüz
başka bir şekilde takım nasıl çekilir bilmiyorum
118118
Üye
Kimse dotayı ya da lolü bırakmaz, çünkü Hots tam olarak dota değil, haritalar falan farklı olacak, oynama şekilleri değişik olacak, birden fazla objektif olacak vs.

Daha bi casual, daha bi eğlencelik bir oyun olacak yani.
MaraudeRMaraudeR
Üye
Oyun çıkınca MOBA'ya en ufak ilgi duyan hemen hemen herkes en azından deneyecektir (ilgi duymayanların bir kısmının da deneyeceğine eminim). Ancak oyun kötü olursa LoL ve DotA 2'den oyuncu çalamaz. Eğer iyi bir oyun çıkarsa en kötü ihtimalle diğer ikisinin yanına yerleşir.
RedBeardRedBeard
Üye
Valve'in sistemi harbiden çok kötü yalnız.

her hafta 200mb yakın patch geliyor, ufacıcık bug düzeltiyorlar, geri kalanı kozmetik itemlar. bi de oyunda karakterler küçücük görünüyor, o itemların katkısı yok ki doğru düzgün.

bir ara merak saldım item işine. oyundaki en pahalı itemlar elime geçti, bilen bilir. yani cidden gereksizliğin önde gideni. halbuki lol'deki skin olayı güzel bak olacaksa bari öyle olaydı. itemları tasarlayana para kazandırmak dışında bi halta yaradıkları yok.

diğer yandan oyun sistemi de kötü. gelişimini göremiyorsun bi kere. daha iyi yerlere gelmek için ne yapman gerektiğini bilemiyorsun, very high bracket olsan bile tatmin edici bir tarafı yok, oyun seni sadece random drop sistemiyle ödüllendiriyor. binbir çeşit bug var hala oyunda mesela.

oyunu ve valve'i kötülemek istemiyorum fakat blizzard daha iyisini yapacaktır eminim.

Beğenenler: __skytalker__, H.B.A.

__skytalker____skytalker__
Üye
Dota şuan çok daha iyi olabilecek ama olamayan bir oyun. LoL'e yeni başladım ama aynısı onun için de geçerli diyebilirim. Moba hala taze bir tür, yeniliklere baya bir açık. Eğer Blizz çok iyi bir oyun çıakrtırsa zamanla bu 2'sinin yerine geçmemesi için hiçbir sebep yok. Hele ki valve bu hız ve kalite ile giderken. Oyun bildiğin geri gidiyor yav.
118118
Üye
LoL fazla casual.
RedBeardRedBeard
Üye
118 dedi:

LoL fazla casual.

ben de oynuyorum arada sırada lol de, casual ama "fazla" değil. kendi dinamikleri içerisinde gayet iyi bir oyun. ayrıca ranked serverlar var, lig atladıkça işin seyri değişiyor. bu konuda dota'dan çok daha üstün. fakat f2p modeli sayesinde karşına veya takımına çok kötü oyuncular gelmesi problemi olduğu için hayal kırıklığı da olabiliyor. adam gold mesela, malın önde gideni. aynı şey dota'nın high bracketında da var. sadece lol'de gold olmak falan epey zor o yönden yırtıyor, çok az dangalak oluyor bu sayede.
__skytalker____skytalker__
Üye
LoL'deki oyuncular şuana kadar gördüğüm kadarıyla fazla bireysel. Adam ölmemi seyredip duruyor salak salak, arkada bekleyip fighT'ın sonunda giriyor, tek gezip ölüyor falan. Ve bunu bir adam bir maçta yapıyor.
Umarım ilerki seviyelerde bu durum düzelir.
discussioncontroller