Marmaray
kurtkapankurtkapan
Üye
ben sanmıyorum öyle bir şey olacağını. ordan insanın yürüyebileceği düşünülmüş sonuçta. hiç bir aklı yarım, elektrik hatlarıyla insanın yürüyeceği yeri yan yana yapmamıştır.

benim merak ettiğim, trene binmeden önce elektrik kesilirse, yine de yürüyebiliyo muyuz tünelden =P

bu elektrik kesintilerini de merak etmiyor değilim. hani yetkililerin açıklamasına baksak, "ehehe. bazı zıpırlar kolu çekmiş. ehe" diyorlar. bu ne lan? bakalım, çıkar kokusu.
Golden Eagle
Üye
image
acdervisacdervis
Mod
3. ray yok mu? Üsttekiler belli olmuyor kablo mu onlar?
Golden Eagle
Üye
Üsttekilerin kablo olduğunu sanmıyorum ama insanlar ray seviyesinde yürüyor.
FirewingFirewing
Üye
kurtkapan dedi:

ben sanmıyorum öyle bir şey olacağını. ordan insanın yürüyebileceği düşünülmüş sonuçta. hiç bir aklı yarım, elektrik hatlarıyla insanın yürüyeceği yeri yan yana yapmamıştır.

benim merak ettiğim, trene binmeden önce elektrik kesilirse, yine de yürüyebiliyo muyuz tünelden =P

Hızlı hafif raylı sistemlerde (metro vb.) set üstünden enerji bağlantısı verilmez, ray seviyesinden verilir. Genelde rayların sağ ya da sol bandında enerji hattını (1) görürsünüz. İnsanların bu seviyeye inmesi tehlikeli ve yasaktır.

Acil durumlarda kaçış yolu olarak tünelin kenarındaki yaklaşık 70cm lik platform (aydınlatmaların yanından yürüyorsun yani) (2) kullanılır.

Spoiler: 1
image
image

Spoiler: 2
image
kurtkapankurtkapan
Üye
ayrı işte. benim insanım gerizekalı o ayrı.
NoumenonNoumenon
Üye
akşam haberleri izlerken "vatandaşların acil durum frenini çektikleri" söyleniyordu. bozguncular, ergenekoncular, geziciler, çapulcular iş başında. hey allahım.
joseph fouchejoseph fouche
Üye
yapıyor olabilirler ben şahit oldum zeytinburnunda insanlar kapı açılsın diye ne bulurlarsa basıyorlar
şu şeylere binmeden önce nasıl binilir diye eğitim falan versinler :S
FirewingFirewing
Üye
Eğitim şart evet.
AlphariusAlpharius
Üye
beleş yaparsan köylü kömet binip bozarlar tabii

marmaray biletleri 20 tl olmalı ve ülkenin top 8 üniversitelerinden mezunlar harici binememeli

kalanlar yallah metrobüse
discussioncontroller