İsrail-Arap Savaşları ve Yeni Ortadoğu
LovermanLoverman
Üye
Birader sen orayı normal bir ülke sanıyorsun galiba. Hani bizim medya cehennem gösteriyor, hayat normal zannediyorsun vs?

Bizzat daha 2 hafta Canada üstünden Türkiye'ye gelen eski Esad destekçisi ateist İngilizce öğretmeni ile konuşuyorum her gün, ülke bitik durumda. Güvenli hiçbir yer yok.

Beğenenler: kurtkapan

RedBeardRedBeard
Üye
kurtkapan dedi:

Persona dedi:

Off bi askere gitsen de rahatlasak yaw forumca

toplasan, 10 mermi atıcam, belki yer süpürücem, iki tuvalet temizliycem, büyük ihtimal bi orta anadolu şehrinde kısa dönem yapıp geri gelicem.
kesmez ki. gidip esad adına iki vahabi vurup geri mi dönsem?

gerçekte kan görse düşüp bayılır. olum kafa kesme videoları izleyip izleyip gaza mı geliyorsunuz nedir.
kurtkapankurtkapan
Üye

Valla İsrail için İran'ın nükleer silah üretmesini beklemek asıl çılgınlık olur. Osirak'ta yaptıkları gibi bir nokta operasyonu düzenlemeye çalışacaklar gibi. Öyle topyekün bir harbe gireceklerini sanmam.

Bu arada kürtkapan yoldaşa fazla yüklenmeyin. İtiraf edelim, hepimiz Ortadoğuda şöyle sağlam, seyirlik bir döğüş olsun istiyoruz.

elbet öyle olacak. topyekün bir savaş, zaten en başta coğrafi nedenler ile mümkün değil. israil bombalayacak, iran balistik atacak. ve hamas, hizbullah'a olan açık desteğini çook daha fazla arttıracak. İran'ın, İsrail'e karşı vurucu gücü bundan ibaret. İşte, nükleer silaha sahip olmalarının israil için ölüm olması da burada yatıyor. bu nedenle, adamların bu hayatta kalma mücadelesini, Sol'un çılgınlık olarak lanse etmesi benim saçmalık dememin nedeni.

üste,
kan tutmuyor beni ya. arada bakıyorum, şehir savaşlarına filan da, lavır'ın dediği gibi tüm şehirler harap. her sokakta savaş var. muhalifler saldırıyor, tank, bunları parçalıyor. bunların kalanları da tankı parçalıyor.
AlphariusAlpharius
Üye
füzeye taramalı bağlama esprisi yapılmış mıydı
kurtkapankurtkapan
Üye
Alpharius dedi:

füzeye taramalı bağlama esprisi yapılmış mıydı

seni bekliyorduk kardeş

Beğenenler: Elladan

PersonaPersona
Üye
Loverman dedi:

Birader sen orayı normal bir ülke sanıyorsun galiba. Hani bizim medya cehennem gösteriyor, hayat normal zannediyorsun vs?

Bizzat daha 2 hafta Canada üstünden Türkiye'ye gelen eski Esad destekçisi ateist İngilizce öğretmeni ile konuşuyorum her gün, ülke bitik durumda. Güvenli hiçbir yer yok.

Lazkiye şehir merkezi güvenli :I (Kırsal kesimden bahsetmiyorum)
Şam'ın merkezi bile pek güvenli değil zaten, ayda bi kere bir havan topu düşüyor illa ki. O yüzden gitmiyorum zaten. Ama Halep'te bile güvenli bölgeler ilan edilmeye başladı. Oralardaki canlı bomba risklerini saymazsak hayat bir şekilde akıp gidiyor :I

Halep bitse de Rakka operasyonu başlasa diyeceğim de, ne olursa olsun bir 10-20 sene daha terör saldırıları sürecektir. Irak gibi.
LovermanLoverman
Üye
Tamam da güvenli dediğin yerler "tatil" yapılacak yerler mi allah aşkına.

Ayrıca Somali'ye üstümde elmas ve uyuşturucu ile tatile gidiyorum demek gibi bir şey Suriye'ye bizim sınırdan "kafir" şekilde girmek.

Türksün = Esad sevmiyor
Kafirsin = Dinciler sevmiyor

Ha diyorsan ben trained op bir insanım, pet şişeden susturucu yaparım, kamufle olur dindar avlarım, oklarla tank patlatırım, senin tatil çok güzel geçer orada. : D

Bırak Suriye'yi, bu ülkenin doğusuna bile gidilmez tatil diye yav.
PersonaPersona
Üye
Hahahahahaha
Türkiye sınırı kapalı zaten, El-Kaide militanıysan açık ama hehe (olacak_o_kadar_jingle.mp3)
discussioncontroller