Barbaros (Redbeard) vs Blackbeard
YojimboYojimbo
Mod
Ching Shih'i de araştırmanızı öneririm. Kadın, fahişelikten; İngiliz ve Portekiz donanmalarına, Qing hanedanına adeta kan kusturan, tarihin en güçlü korsan konfederasyonlarından biri olarak kabul edilen, "Red Flag Fleet"in lideri konumuna gelmiştir zamanla. Qing hanedanı, kendisiyle başa çıkamayınca af teklif etmiştir, Ching Shih de bu teklifi kabul etmiş, korsanlığı bırakarak, elindeki devasa ganimet ile kumarhane işine girmiştir.

Beğenenler: Fairon

AlphariusAlpharius
Üye
hikayenin sonu sarıkayaya bağlamış adeta
hayalgezerhayalgezer
Üye
http://en.wikipedia.org/wiki/Jan_Janszoon

JFK'in eşinin atası deniyor.

Murad the younger.
GunGun
Üye


Grand Mega Super Inane Admiral of the Entire Goddamned Turkish NavyÜsluba hayran kaldım.
FaironFairon
Üye
Adamın üslup mükemmel zaten ya :D

shit, the Republic of Venice was f*cked up so hard it was forced to pay war reparations to the Turks and publicly apologize for wasting Barbarossa’s time with such a pitiful, insignificant military effort.

Beğenenler: Bonecrusher

QuendarthQuendarth
Mod
Barbarossa tarihin en underrated korsanı, ve denizcilik konusunda Blackbeard'dan daha iyidir muhtemelen, ama kim daha iyi korsan diye bakıyorsak Blackbeard çok rahat alır. Barbarossa tam olarak korsan bile sayılmaz, daha çok privateer gibi. Üstelik yaşadığı dönem ve bölge korsanlar açısından nispeten rahat bir ortam. Blackbeard'ın dönemindeki gibi aktif korsan avları, sorgusuz idamlar falan fazla yok. Blackbeard bunlara rağmen denize açılan herkesin yüreğine korku salmayı başarabilmiş, ki küçümsenecek bir şey değil bu.

Beğenenler: Fairon

RedBeardRedBeard
Üye

http://en.wikipedia.org/wiki/Jan_Janszoon

JFK'in eşinin atası deniyor.

Murad the younger.bu nasıl isim abi jenna jameson'un yandan yemişi gibi?
hayalgezerhayalgezer
Üye
Hollandalılar işte. Garip isimler.
FaironFairon
Üye
Quendarth dedi:

Barbarossa tarihin en underrated korsanı, ve denizcilik konusunda Blackbeard'dan daha iyidir muhtemelen, ama kim daha iyi korsan diye bakıyorsak Blackbeard çok rahat alır. Barbarossa tam olarak korsan bile sayılmaz, daha çok privateer gibi. Üstelik yaşadığı dönem ve bölge korsanlar açısından nispeten rahat bir ortam. Blackbeard'ın dönemindeki gibi aktif korsan avları, sorgusuz idamlar falan fazla yok. Blackbeard bunlara rağmen denize açılan herkesin yüreğine korku salmayı başarabilmiş, ki küçümsenecek bir şey değil bu.Barbaros'un o tarz bir ortamda yapabileceklerini merak ediyorum ben. Karayip İmparatorluğu kurup tarihe bambaşka bir seyir verme ihtimali var çünkü :D

Evet ama özellikle güvenli bölge olarak adlandırabileceği alanlar olması büyük avantaj Barbaros için.(Osmanlı'nın ses çıkarmaması ve hatta desteklemesi)
AlphariusAlpharius
Üye
osmanlıda vizyon yok ki işte

adamı 100 gemiyle yollasaymış karayiplere tunus cezayir gibi getirisi olmayan tırıvırı ülkeleri aldıracağına
discussioncontroller