Barbaros (Redbeard) vs Blackbeard
AlphariusAlpharius
Üye
mahmudiye gibi heavy first rate sınıfı gemilerin stratejik/taktik bir faydası olduğunu düşünmüyorum, keza iyi yönetilen bir grup frikateyn ya da 2 tane 74-gun bir heavy first rate'i kolayca etkisiz hale getirebilir hareketlilik avantajı ile

ingilterenin hiç yapmaya girişmediği, ispanyanın da yaptığı bir tanenin (santisima trinidad) trafalgarda manevra güçlüğünden sabit kalıp ön-arka ateş sonucu ana direğini ve tayfasının çoğunu kaybederek neredeyse sıfır varlık gösterdiği bir sınıf işte

mahmudiye de sadece kırım savaşında destek ateşi yapabilmiş 45 yıllık aşırı kısa tarihinde, korsanlık yaparken falan düşünemiyorum o yavaşlıkta bir gemiyi
HOXHOX
Üye
O DEĞİL DE
redbeard onu başka bi kullanıcı olmakla itham ettiğinizden beri foruma yazmadı
NesteressNesteress
Üye
HOX dedi:

O DEĞİL DE

anlamadım. Laçin'e kim dedik?
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
@alpharius

Zaten geç dönem bir gemi olduğunu söyledim. Yapı bakımından HMS Victory'den falan çok daha iyi bir gemi. O büyük gemiler de gayet güzel manevra yapabiliyor abi. Şu rpglerden kalma plate armour ağırdır, two handed sword yavaştır, büyük bir şey yavaş hareket eder... mantığını atın. Boyuna göre şekillendirilen, yelkeni, direği cartı curtu olan gemiler bunlar. Ayrıca sağlamlık ve üstün tahribat gücü denizde çok önemli bir özellik. İyi bir kaptana verildiğinde de çok sakat şeyler yapılabiliyor bu tarz gemilerle.

Kaptan nelson'ın şanssızlığı hms victory'i biraz kötü duruma düşürmüş tabi, lavuğu çakmaklı tüfekle boynundan vurmuşlar.
LovermanLoverman
Üye
HOX dedi:

O DEĞİL DE

İtham etmedik yav
discussioncontroller