Bilgisayar Mühendisi Ne Yapar ? Ne Kadar Kazanır ?
Golden Eagle
Üye
Alpharius dedi:

ben yeni mezun olsam sap öğrenirim

al sertifikayı freelance ol yalvarır şirketler gel bize sap yap diye

boşver machine learningi falan

masterını yapıyorum ben onun ekmek yok orada

Umarım trollemek için yazıyorsundur. SAP ya da herhangi bir ERP uygulamasının bilgisayar mühendisliği/bilimleri alanında yeri yok. Bunları kullanabilmek için bilgisayar/yazılım mühendisliği ya da diğer ilişkili alanlarda okumaya gerek yok.
RelentlessRelentless
Üye
alfaryus diyorsa doğrudur
Sifon
Üye
SAP dediği şey şirket bilgisayarında kullanılan sap değildir herhalde dimi?
donttouch69donttouch69
Üye
Taxman dedi:

Aslında hazırcı (üretmeyi sevmeyen) ve sabırsız biriyim sanki bu bölüm bana uygun değil gibi ha ? Ben aşırı kafa yormayı seven bir insan deyilim tembel biriside deyilim. Başka bölümler düşünsem iyi olur ziraat mühendisliği gibi.Bildiğim kadarıyla ziraat mühendisleri matematiği bilgisayar mühendisleri kadar kullanmıyor.Üstelik kuzenimin şirketi var iş bulmakta zorlanmam.

kuzenin sen gel kesin iş veririm dedi mi?

ya derse ben "ne yapayım ziraat mühendisini, işime yaramaz ki".
o zaman ne yapacaksın?
yatan adama para mı versin sırf akraba diye

donttouch69donttouch69
Üye

Taxman dedi:

Aslında hazırcı (üretmeyi sevmeyen) ve sabırsız biriyim sanki bu bölüm bana uygun değil gibi ha ? Ben aşırı kafa yormayı seven bir insan deyilim tembel biriside deyilim. Başka bölümler düşünsem iyi olur ziraat mühendisliği gibi.Bildiğim kadarıyla ziraat mühendisleri matematiği bilgisayar mühendisleri kadar kullanmıyor.Üstelik kuzenimin şirketi var iş bulmakta zorlanmam.

kuzenin sen gel kesin iş veririm dedi mi?

ya derse ben "ne yapayım ziraat mühendisini, işime yaramaz ki".
o zaman ne yapacaksın?
yatan adama para mı versin sırf akraba diye

Onun şirketi zaten ziraat mühendisliği üzerine kurulu bir şirket. Orada Ziraat mühedislerinden başka çalışan yok ki elbette mezun olunca beni de yanına alacak. Diyorum ya fazla yükseklerde gözüm yok.Planım var benim yapacağım şeyler hazır.ben girer girmez bana 2.000 tl versin de demiyorum.Başlangıç için 1.000 lira bile yeter

AlphariusAlpharius
Üye
kardeş o zaman boşver kuzeni memur ol

daha garanti iş

Beğenenler: westgrey, Taxman

SYSCLEANER
Mod
Bir işin nasıl olduğunu bilmiyorsanız ERP yazamazsınız. Yada şöyle anlatayım iş akışlarını iyi anlayıp normalde çalışan bir şirketi ERP ile otomasyona almak istiyorsanız ve bunu ilk olarak uygalayacaksanız ERP nin modüllerini işe göre çok iyi optimize etmeniz gerekir yoksa şirkete dolarcıkları işe yaramayan bir sisteme harcatırsınız ne şirket mutlu olur nede siz...
keremgtakeremgta
Üye
Eskiden Microsoft'ta çalışan bir tanıdığım vardı. Genel de işlerine yarayacak adamları alıyorlar bu sektörde. Kazancın bol ama riskin çok fazladır. Bilgisayar Mühendisi ve Programcısı ofis ortamına bağlı çalışmaz. Onun için ofis her zaman notebook'tan ibarettir. Çalıştığın projeye göre maaş alırsın. Yeri gelir 3.500TL kazancın olur yeri gelir 100.000TL'lik kazancın olur. Önemli olan çalıştığın bilişim şirketinde gerektiğinden fazla efor sarfedip konumunda kök salmaktır.
Bilişim şirketlerine günde 500'den fazla başvuru yapılıyor. Bünyesinde çalışan bir adam 2 dil biliyosa ve yeni başvuru yapmış biri 3 dil biliyosa, anında bünyesindekini kapının önüne koyuyolar. Gerisini sen düşün. Uzun vadeli bir bölüm tercih etmeni tavsiye ederim. :)
TaxmanTaxman
Üye
bu adam bir yerden tanıdık geliyor ama...
MosquéteroMosquétero
Üye
bill gates'in yeğeni la işte
discussioncontroller