EDM Genel
kurtkapankurtkapan
Üye
arama yaptım, bi elektronik müzik konusu var ancak 4-5 yıldır faal değil. Yeni soluk olsun diye yeni başlık açayım dedim. Çizgiyi de biraz EDM(electronic dance music) tarafına kayırayım dedim.

EDM nedir? Rock gibi bir üst janr. İçinde electro House'tan Trance'a, Techno'dan dubstep'e, oradan Drum'n Bass'e kadar bir çok alt janr içeren bir tür. kısaca kopkop.

Tiesto'nun ustalık eserleri olsun, günümüzde Spinnin ve Ultra'nın başını çektiği mainstream electro house eserleri olsun, Deep House gibi sakinleştirici tonlar olsun, Hardstyle gibi adamı coşturan tonlar olsun, güzel şarkıların daha güzel edm mix'leri olsun, hepsinden ayrı ayrı güzel örnekler vermeye çalışıcam. Bu konu benim şu anki can sıkıntımın ürünü olsa da, siz de katkı sunmaktan çekinmeyin plox.

İlk olarak şunu koymasam olmazdı misal.

Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
OOOOOOOO

KOPALIM
kurtkapankurtkapan
Üye
edvırd nerde diye bekliyorm ben de :d
rubyred de gelsin taamdır.

Spinnin'in youtube hesabına eklediği ilk mixlerden biri bu. Sia'nın da ilk dinlediğim şarkısıdır stonebridge mixi.

kurtkapankurtkapan
Üye
şimdilik hafiften yeni dönem elektro house'a kaymak istiyorm. kısa bir must listen listesi. Elbette Spinnin' ağırlıklı.

2013'ün wonder boy'u ile başlayalım?

Garrix'in ilk parçası, Julian Jordan'a co- yaptığı BFAM sanıyorum. Kariyer başlangıcı için çoğoş bi şarkı =P
hatırlatayım, bu zıpır 96'lı =/

Spoiler:

Sidney Samson ile çıkardığı Torrent de progresif, kafa seven başka bi parça. elbette iyi anlamda cnm =)

Spoiler:

Sonra Temmuz'un ortasında Spinnin'den bi şarkısı çıktı yepyeni, gıcır. Çıktığının haftası dinledim ben de. Sonra da "koptu gitti" zaten. Yep, Animals tabii ki. Bu yılın en çok tutulan edm parçası oldu çıktı.

zıpır geçen ay bi single daha çıkardı, Jay Hardway ile. Wizard. Drop'unu sevdiğim

Spoiler:
ReyJeyReyJey
Üye
bilgisayarda müzik yapılmaz
kurtkapankurtkapan
Üye
:DD

yok yawww. her şey sample kullanıp düğmeye basmak değil kardeş. iki doz tiesto live veriyorum sana. trance denizlerinde yüzmeye başla.

kurtkapankurtkapan
Üye
buraya videoları yığabilirim elbet ama, büyük çoğunluğunun dinlenmeyeceğini biliyorum. Bu yaz başladığım bi playlistim var yutubda, orijinal, güzel edm şarkılarını topladığım.

http://www.youtube.com/playlist?list=PLONj2GXCUP7QqYZ105nGI15FS4zgRLN-Y

bu yığma olayını baştan bu şekilde yapayım da, yeni mixler, çalışmalar, haberler olsun, arada kaynamasın. daha sağlıklı olur gibin. O playliste de haftada bi kaç şarkı ekliyorum. spinnin', ultra gibi kanalları takip etmek zor geliyorsa, sıradan parçaların içinde güzelleri bulamıyorsanız burdan takip edebilirsiniz =P

Woraksl'ı forumda yazmıştı biri ilk olarak. o zamandan beri dinlerim, ama en sevdiğim şarkısı hala salzburg(ID).

Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
ben koymuştum onu gene de koyacaktım da önce davranmışın zaar
kurtkapankurtkapan
Üye
: D

aynı yıl içinde hem Ummet Ozcan, hem Moguai, hem Shermanology, hem Quintino, hem Yves V hem de Swanky Tunes gelmeyeydi iyiydi yaw. Hem para yok hem gidecek adam yok. Aftermovieleri izleyerek kahroluyorum. Türkiye'de böyle rave'ler yapıldığını görmek yine de güzel tabi. olmadı seneye gideriz =P
gün geçtikçe Hardwell'e gitme zorunluluğum da artıyor.

Moguai'ye gidecektim, arkadaş son anda sattı. it.

AK_LampardAK_Lampard
Üye
nuys

Beğenenler: kurtkapan

MosquéteroMosquétero
Üye
fıs
discussioncontroller