EDM Genel
alleycatalleycat
Üye
bu konu iyi olmuş. dnb ile giriş yapayım ben de.

cat fightlı klip

Beğenenler: kurtkapan

kurtkapankurtkapan
Üye

kurtkapankurtkapan
Üye

fıs

şarkı mı, tüm bir tür mü

hayır, elektro/tekno pazarın içine o kadar işledi ki son 5-6 yıldır bu soslamalar olmadan rock dışındaki türlerin(ve bazı rock janrları da dahil) silinmesi lazım.

şarkı kötü diyosan, öeeh.

bi kaç haftadır krewella'ya sardım. Paki kız kardeşlerin başını çektiği çoğoş bi triplet. Hem kendileri, hem sesleri, hem de djlikleri muhteşem.

bir de aynı şarkının hardwell mixini dinlemek lazım

HOXHOX
Üye
sayfadaki şarkıları inceledim. martin garrix direk avicii müziği. beğenmiyorum yaw, aşırı yüzeysel geliyor ( daha uygun bi kelime bulamadım ). tarzın tam bi ismi vardır belki ama ben avicii müziği diyorum çünkü ilk onda duydum, sonra da popüler oldu zaten şimdi hertarafta duyuyorum o tarz şarkıları.

dubstep denmiş. aklıma haliyle direk skrillex geliyor : D. onu da hiç beğenmiyorum ya resmen osbir olsa çekimez. inşaat sesleri gibi. beğendiğim maksimum 2-3 dubstep parça vardır. biri bu, o da basit olduğu için herhalde, dubstepin sadece meşhur rarrarrar sesleri var, ekstra dozer, ışın kılıcı sesleri eklenmemiş:

bi de şunlar konuya uygun herhal:

bi de sakin elektronik şarkılar hoşuma gidiyor. madonna'nın ray of light albümü mesela (william orbit demek daha doğru olur belki)

---

konusu değil ama söylemeden edemicem; videolardan üçgenler fışkırdı yine. komplolara inanmayanlar için açıklama yapmak zorlaşıyor yaw. depeche mode'un bile son albüm konsepti, konserler backdropları, hatta photoshootları üçgenlerle dolu : (

Beğenenler: kurtkapan

MosquéteroMosquétero
Üye
tür fıs
2000 sonrası müzikleri sevemiyorum ben
kurtkapankurtkapan
Üye
HOX dedi:

sayfadaki şarkıları inceledim. martin garrix direk avicii müziği. beğenmiyorum yaw, aşırı yüzeysel geliyor ( daha uygun bi kelime bulamadım ). tarzın tam bi ismi vardır belki ama ben avicii müziği diyorum çünkü ilk onda duydum, sonra da popüler oldu zaten şimdi hertarafra duyuyorum o tarz şarkıları.

dubstep denmiş. aklıma haliyle direk skrillex geliyor : D. onu da hiç beğenmiyorum ya resmen osbir olsa çekimez. inşaat sesleri gibi. beğendiğim maksimum 2-3 dubstep parça vardır. biri bu, o da basit olduğu için herhalde, dubstepin sadece meşhur rarrarrar sesleri var, ekstra dozer, ışın kılıcı sesleri eklenmemiş:

garrix'in müziğine genel oalrak electro house, biraz aşağı inersek big room house diyebiliriz sanırım. mainstream denebilecek, düz bir yükseliş ağır bir drop. Animals'ta bu farklı ama. İlginç ve pazarın ilk defa duyduğu bi sound. ben dahil herkes atladı. her dj, setine koyuyor bu aralar : D

skrillex hakkında benzer düşünüyorum. woop woop müziğini sevmiyorum. sevdiğim bir iki şarkısı var.

en sevdiğim şarkısı summit'tir herhalde. kafanızı sevmeyecek. dinleyebilirsiniz : D

dubstep ve drumn'bass'e daha gelmedi çünkü henüz hollanda semaları ve abd'den çıkamadım : D britanya'ya daha gelicez. Çok da güzel olucak : D

tür fıs

başarılı :DD
SwooshSwoosh
Üye

tür fıs

dev ekmek: yaşadığı zamanın insanı olamamak
HOXHOX
Üye
animals'ın breakdown öncesi şuna inanılmaz benziyor (kopuşa geçtiği yer breakdown herhalde, nakarat diyemiyoruz, salladım gerçi):

kurtkapankurtkapan
Üye
andırıyor diyebilirim ama araklamış diyemem şahsen : D çok çok az : DD

breakdown olmuyor : D drop diyoruz oraya. bassdrop da denir. arada kısa bir boşluk olursa da break.

bu arkadaşlar dubstep ağırlıklı başladılar hayatlarına. Son albümleriyle birlikte house'a çevirdiler. Güzel vokallerini de o woop woop'un içinde kaybetmediler. güzel bi düşünce. en hayırlısı. Ancak şu şarkıyı koyuyorum. Grubun 3. üyesi asıl işi yapan, altyapıyı kuran olsa da, bu arkadaşlar da ne yaptıklarını gayet iyi biliyor.

kurtkapankurtkapan
Üye
alleycat dedi:

bu konu iyi olmuş. dnb ile giriş yapayım ben de.

cat fightlı klip

şimdi izliyorum. drum n bass çoğoş bi şey yaw. yanına da elektronic rock koyunca tam bir şaheser çıkabiliyor.

türün en iyi örneklerinden bi başkası da Chase & Status'tur herhal. yukarda da verildiydi zaten.

üç tane muhteşem şarkı koyucam abilerden. klipleri de çoğoştur. Delilah bacımı bana tanıttıkları için abilere tekrar teşekkür ediyorum burdan : D Solo albümü From The Roots Up epey iyidir.

discussioncontroller