Mount & Blade 2: Bannerlord
UtherLightbringerUtherLightbringer
Üye
Baktım oyun ile ilgili başlık açılmamış bari ben açayım dedim.
27 Eylül 2012'de oyuna dair şöyle bir ortaokul öğrencisi power point sunusu tadında bir duyuru videosu yayınlamışlardı.

Tam olarak 1 sene sonra ilk ekran görüntülerini yayınladılar. Örnek ekran görüntüleri;

Oyunda, Sarranid'ler ya da benzer bir Müslüman Doğu devleti temalı bir taraf olacağına dair görüntüler var, 2. resim Assassin's Creed 1'deki Kudüs'ü hatırlatmadı değil.

Spoiler:
imageimage

Bunlar da biraz daha Orta Çağ Avrupası temalı resimler.

Spoiler:
image
image

Önceki oyunda böyle yüzü gözü yaralı karakterler yoktu, oyundaki karakter yaratma ekranına detay mı gelecek yoksa bu tarz daha gerçekçi karakterler eklenerek hikaye ciddi manada kuvvetlendirilecek mi bilemiyorum.

Spoiler:
image

Resimlerin tamamı ve diğer çizimler için;
http://www.taleworlds.com/en/Games/Bannerlord/Media

Eski oyuna kıyasla karakter tasarımındaki değişimler;

Spoiler:
image

Mekan tasarımlarından bir ekran görüntüsü;

Spoiler:
image

Tamamı için;
http://www.taleworlds.com/en/Games/Bannerlord/Blog/3

Yerli bir yapımın tüm oyun dünyasında heyecanla bekleniyor olması mutluluk verici. Açıkçası Türkiye'ye ait son zamanlardaki en büyük başarı sanırım Mount & Blade'in başarısıdır.

Sizleri bilmiyorum da benim oyundan beklentim bir Elderscrolls kadar olmasını beklemesem de daha derin RPG öğelerinin eklenmesidir. Bir oyun 10-15 tane skill, attribute puanı dağıtmayla, level atlama özelliğinin olmasıyla RPG olmuyor. Daha fazla gerçekçilik ve daha derin bir hikaye, hepsi birbirinin birebir kopyası olmayan görevler, asker toplama, şehir geliştirme konusunda biraz daha RTS oyunlarına benzer gelişmeler eklenebilir, mesela köylü toplayıp yana yakıla savaşa girip adamların tecrübe kazanması için uğraşmak gibi olayların yanında şehre kurulan kışla, ahır, okçu talimhanesi, demirci gibi yapılarla biraz daha pahalı ve biraz daha uzun bir sürede toplu olarak örneğin 20 Swadia piyadesini kendi şehrimizde eğitmek gibi.

Oyuna dair ön görüleri, akla gelenleri, oyun çıktığında eleştirileri vs. artık burada yazar çizeriz.

Beğenenler: kurtkapan

ElladanElladan
Üye
Ama bu çok güzel. Şimdiden herhangi bir detayı öğrenmek için kıvranmaya başladım.
kurtkapankurtkapan
Üye
takkip.
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Diplomasi olayını düzeltseler yeticek bence. Belki biraz da harita genişletilebilir ama mecburi değil.
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
İlk seriye oranla çok daha başarılı olacaktır-ki ilk üç oyun da gayet başarılıydı zaten.
GethoGetho
Üye
İnsan tasarım ve iskeletleri daha insancıl olmuş ilk oyundaki biraz yapmacık ve gerçekçi durmuyodu.Dövüş sistemi aynı olsun sadece üzerine eklemeler yapılsın bence çok iyi bi dövüş sistemi vardı %100 yetenek istiyodu MP.
nester
Üye
takip
ElladanElladan
Üye
Konulara "takipp" diye mesaj atma huyu azalarak bitsin. =D Ya hu "Abone Ol" ya da "Beğen" şeylerini kullanın.
RelentlessRelentless
Üye
aslında hazır isim de yapmışken isteseler bir motor alabilirler
kurtkapankurtkapan
Üye

Konulara "takipp" diye mesaj atma huyu azalarak bitsin. =D Ya hu "Abone Ol" ya da "Beğen" şeylerini kullanın.

Sevmiyorum ben yeni mesaj gelmemiş konuların üstte olmasını. Bi Havacılıkla savunma sanayi üstte. Takkip güzeldir. Konuyu uplamış oluyoruz böylece =P
ElladanElladan
Üye

Benim de 6 aylik emegim var bu oyunda :) Gerci ismi farkli bir sey olur muhtemelen. Zaten oyun duyurulmadi da, Anadolu Ajansi'nin azizligine ugramislar. Burada gorundugunden cok daha iyi olduguna emin olabilirsiniz. Zamani gelince guzel bir teaser ile duyuracaklardir.

Herhalde bize bir şey söyleyemezsin. ^^
discussioncontroller