Mount & Blade 2: Bannerlord
QuendarthQuendarth
Mod

kendisinden başka kimseye zararı yok bunun
hem verebileceği zarar azalıyor hem rakibin mızrağı yakalayıp etkisiz hale getirmesi kolaylaşıyor, bıçak kısmından bile yakalayabilir.
ki zaten savaş söylediğim aşamaya gelene kadar mızrağın sağlam kalmış olması bile mucize

Kusura bakma ama resmen uyduruyorsun. Hem tarihi kayıtlar hem de modern dövüş sanatları söylediğinin tam tersini ispatlıyor. Verdiğim ilk video konuyu özetlemek için yeterli ama istiyorsan daha fazla kaynak sunayım.

Beğenenler: keldorn_thepaladin

TheodrienTheodrien
Mod
Konuda 25 okunmamış mesajı görünce çıkış tarihi haftaya diye açıklandı, millet delirdi sandım :P

Çok fazla tarihi ve savaş bilgim olmadığı için mızrak vs kılıç olayına giremiyorum ama oyun bazında gidersek, birçok oyunda kılıcı tercih etmişimdir. Kılıç+kalkan'ın duruşu yeter.

image
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
örnek diye attığın videoda bile söylediklerim yaşanıyor neyi uyduruyorum?
keldorn_thepaladinkeldorn_thepaladin
Üye
Tartışmadan ayrı,
Önce dw yapılabilir mi yapılamaz mı
sonra güzel olur mu olmaz mı
sonra dwvs s&s
şimdi de spear.
kavga dwden başladı biz buraya ne güzel geldik.
QuendarthQuendarth
Mod

örnek diye attığın videoda bile söylediklerim yaşanıyor neyi uyduruyorum?

Örnek olarak attığım videodaki teke tek karşılaştırmalarda sayabildiğim kadarıyla 26 karşılaşmadan 16 tanesini mızraklı olan alıyor (son 5 tanesinde mızraklı olanı duvarın dibinde başlatarak dezavantaj vermelerine rağmen). İkiye tek olanların bile birçoğunda mızraklı en az bir kişiyi alabiliyor.

Ayrıca dövüşen kişiler farklı yetenek düzeylerinde; bıçaklının mızraklıyı yendiği karşılaşmalarda muhtemelen arada epey yetenek uçurumu var. Mızraklı çekingen davranırken bıçaklı çok agresif saldırıyor.

Youtube'da sword vs spear şeklinde arama yaparak aynı şekilde sonuçlanan birçok video bulabilirsin.

Beğenenler: keldorn_thepaladin

QuendarthQuendarth
Mod
image
TheodrienTheodrien
Mod
Calradic candır.

Beğenenler: Eddard Stark

QuendarthQuendarth
Mod

Beğenenler: Lost

LostLost
Üye
oha olm resimlere bak kaç yüz kişi destekliyo oyun acep yuh

image

hiç adam gibi m&b oynamamış biri olarak baya heycanlandım :p
TheodrienTheodrien
Mod
Bu kadar adamı nasıl kontrol edeceğiz yahu? Yapay zekanın gücüne güvenip salacağız askerleri meydana galiba :P

discussioncontroller