Mount & Blade 2: Bannerlord
Orderabi
Üye
500 npc koymak yerine 250 koysunlar o zaman. Şu animasyon olayı gerçekten kötü bu devirde.

Kingdom Come ve Mordhau gameplay trailer izleyin bana kalırsa millet animasyonda hangi seviyede görün.
matadorkaanmatadorkaan
Üye

Oynanış genel olarak en beğenilen yönü oyunun. O sebepten değişikliğe gitmemişler animasyonlarda fazla.

Animasyonla oynanış mekaniğinin/stilinin arasında ne alaka var?

Çok alakası var.

Bu yeni değil. Bütün M&B oyunlarında komuta etme olayı var. Yerinizde kalın, sadece menzilli silah kullanın, beni takip edin/saldırın tarzı bir sürü komut vardı.

Nasıl yeni değil? Bugüne kadar hangi General senin komutana 10-15 adam verip savaş alanında sana emir verdi M&B oyunlarında. Biz askerlere emir veriyorduk ama bugüne kadar yapay zeka bize emir vermedi hiç.
FadeToBlackFadeToBlack
Üye

Oynanış genel olarak en beğenilen yönü oyunun. O sebepten değişikliğe gitmemişler animasyonlarda fazla.

Çok alakası var.

Anlat bakalım mekanikle animasyon arasındaki bağlantıyı.
matadorkaanmatadorkaan
Üye
Oyun mekaniğinin iyiliği animasyonların tatmin ediciliği ile direk alakalıdır. Oyuncunun kontrole sahip olduğunu hissettiren ve oyuncuyla oyunu birleştiren şey bizzat animasyondur. İstisnalar olmakla beraber özellikle RPG oyunlarda genelde oyun içinde çevresel etmenler ile oyuncunun çevreye etkisi neredeyse sıfırdır ve animasyonlar kötü olur. Zaten oyun mekaniği olarak çok sınırlı olur bu oyunlar ama sonuçta amaçları da farklıdır. Mass Effect, Dragon Age bu konuda verebileceğim örnekler. Ama bir oyunda animasyonlar örneğin GTA 5, Dying Light gibi olursa oyun mekanikleri oyuncuya müthiş bir haz verir.

Yani benim ilk yorumumda belirttiğim gibi oyundaki animasyonların tatmin ediciliği oyuncuların oynanışı beğenmesine yol açmış :)
FadeToBlackFadeToBlack
Üye
Güzel boş yapmışsın matadorum. Boş zamanlarında oyun mu geliştiriyorsun yoksa?
SamsonSamson
Üye
M&B'in animasyonları ve grafikleri çok kötü ama oyunun bu kadar popüler olmasını sağlayan şey gameplay.

Dediğim gibi Bannerlord şu an official bi mod olarak görünüyor.

Bu kadar development'ta olan bi oyunun daha çok gelişmesi gerekirdi.

Daha çok şey eklenen/geliştirilen bi sürü örli akses oyunu gördüm ama ne yazık ki Bannerlord çöpe gidecek gibi duruyor şu haliyle.

kaan kardeşime boğa kafa atmış herhalde, animasyonlar her şekilde kötü, kimseyi de tatmin eden bir şey değil animasyonlar.

Ha bana karşıma bu adam animasyonlar yüzünden bu oyunu oynuyor, onu tatmin etmiş diye adam çıakrıp koyarsan zeka testinden kalır o adam o kadar eminim, sırf cCc Türk oyunu hojam cCc diye boş yere övmeyin her şeyi...
RAGEPLUGRAGEPLUG
Üye

Bu bildiğin M&B oynamadım the post olmuş.

Beğenenler: PiccolaKid, DeadPool90

FadeToBlackFadeToBlack
Üye
Hele hele hele.

Beğenenler: PiccolaKid

Godspeed
Üye
RAGEPLUG dedi:

Bu bildiğin M&B oynamadım the post olmuş.

Bahane bunlar. Animasyonları daha detaylı yaparken aynı stili çok rahat koruyabilirsin. Bu devirde şöyle hantal ve robotik gözüken animasyonlara sahip olmanın hiçbir açıklaması yok. At üzerinde ok atarken her şey çok güzeldi, ne zaman indi aşağı kılıçlı dövüş başladı, o zaman anlaşıldı olay... Zaten burada kimse For Honor gibi ultra komplike, efsane gözüken animasyonlar beklemiyor. Robotik/Hantal olmasın yeter, istenen şey o.
NoumenonNoumenon
Üye
discussioncontroller