Firmalar Ellerinde Bulunan Teknolojiyi Bilerek Kullanmıyorlar
StarCrossStarCross
Üye
Fikrim başlıktaki gibidir.Adamların elinde uzaya gidecek teknoloji varken her sene çıkan telefonlar ısıtılıp ısıtılıp önümüze konuyor.Örnek verecek olursak her sene bir iPhone çıkıyor ve çok yeni özellikle çıkmıyor.Bu firmalar paragöz olmuş
rubyredrubyred
Üye
bu muhabbet 10 sene önce bitmemiş miydi ya
AlphariusAlpharius
Üye
kanserin de çaresi bulunmuş ama ilaç firmaları para kazansın diye açıklanmıyormuş

bunlar hep amerikanın masonların oyunları
StarCrossStarCross
Üye
rubyred dedi:

bu muhabbet 10 sene önce bitmemiş miydi ya


Ne ara açıldı

SYSCLEANER
Mod
Var evet en net bir şekilde oled lerden anlayabilirsiniz 5 sene önce bulunmuş bir teknoloji üretilen ürünlerde var o dönemde ama alınabilecek rakamlarda değiller oledin pazarda satılabilir bir hale gelmesi 3 4 sene aldı bu süre boyunca cinema 3d normal LCD ye led ışık takarak LED ekran diye itelediler. 2013 sonunda oled tvler geldi ama gene alınabilir fiyatlarda mı orası tartışılır.
rubyredrubyred
Üye
StarCross dedi:

rubyred dedi:

bu muhabbet 10 sene önce bitmemiş miydi ya


Ne ara açıldı


image
hayalgezerhayalgezer
Üye
Kapitalizmin kuralı budur zaten. Komplo teorisi aramaya gerek yok.

Beğenenler: KaNaBu

kurtkapankurtkapan
Üye
yaw. adam teknolojiyi bulmuş da, bi sor bakayım, teknolojiyi seri üretime geçirebiliyor mu? Astarından daha pahalıya geliyor mu?

alfaryuz benden önce davranmış.

Ya da, "biz Devrim'i yaptık. Araba nasıl yapamıyoruz?" gibi bir soru bu.

Beğenenler: G-MAN

phdphd
Üye
SSD'ler ayağa düşse de alsak ya.
aztek
Üye
Crytek mühendisi, zamanında ''biz ne grafikler yaparız da makineleriniz kaldırmaz'' diyordu.o hesap. gelişim için önce zemin lazm.
EnewwssEnewwss
Üye
Genelde lider firmalar piyasadaki ürünlerin 3 nesil sonrasını tasarım halinde 2 nesil sonrasını prototipleme halinde 1 nesil sonrasını ise test halinde bulundururlar. Yoksa her telefonun her televizyonun yada arabanın her yıl yeni modellerinin çıkması imkansız. Zaten kaliteli firmalar ürünleri neredeyse 6 ay test ediyorlar.

Ayrıca SYSnin de dediği gibi bazı teknolojileri de zamana yedirmek zorundalar. Yoksa harcadıkları Ar-Ge masraflarını karşılayamıyorlar.

Her şeyden öte tüketiciler olarak biz de kandırılmayı severiz zaten. Gerek yazılımsal oyunlarla gerek ufak donanım değişiklikleriyle karşımıza çıkan her "yeni" ürün bizde biraz daha heyecan uyandırır.

Beğenenler: Quendarth, KaNaBu, Fairon, StarCross

discussioncontroller