Firmalar Ellerinde Bulunan Teknolojiyi Bilerek Kullanmıyorlar
RedBeardRedBeard
Üye
Enewwss dedi:

Her şeyden öte tüketiciler olarak biz de kandırılmayı severiz zaten. Gerek yazılımsal oyunlarla gerek ufak donanım değişiklikleriyle karşımıza çıkan her "yeni" ürün bizde biraz daha heyecan uyandırır.

Aka ayfonlar. :D

Beğenenler: kurtkapan, Enewwss

G-MANG-MAN
Üye
Firmalar, ellerindeki teknolojiyi hemen piyasaya sürmesini beklemek de safça olmuş.

1-) Üretim maliyetinin düşmesi için bir prototip'in üzerinde çalışılmaya devam edilmesi esastır. Zira amaç bu ürünü satılabilir fiyata, üretilebilir standart'a getirmektir.

2-) Firmalar, amme hizmeti amacıyla kurulmuş organizasyonlar değildir. Elbette ellerindeki sermaye olan teknolojiyi, sündüre sündüre olabildiğince uzun vadeye yayarak, geleceklerini teminat alma gereksinimleri vardır.

3-) Elinizde bir birikiminiz varken, birinin size çıkıp, neden bunun hepsini hemen harcamıyorsun demesi ile aynı şeydir bu sav...

4-) Rekabetin yoğun olduğu alanlarda bu durum daha azdır. Ama oligopolik pazarlarda ( bkz. SmartPhone pazarı, işlemci pazarı vb) elbette firmalar hiç acele etmeyecektir.

Beğenenler: KaNaBu, salvo, acdervis

UnicornKnightUnicornKnight
Üye
yıl 98-99 falan, deli gibi quake 2 kastığımız zamanlar hey gidi... işte bu geyiği teee o zamanlar yapardık... :D

Beğenenler: KaNaBu

118118
Üye
Niye her evde hadron çarpıştırıcısı yok?

Bence yahudiler...
KaNaBuKaNaBu
Üye
TTSCC'ın bir bölümünde, John'un uzakdoğulu bir elemandan bilgisayar aldığı sahne geldi aklıma bu konuyu okurken...

Cepten yazıyorum şuan, yarın eklerim bahsettiğim sahneyi, şimdi uğraşmayayım...
OneInchManOneInchMan
Üye
ttscc ne lan
StarCrossStarCross
Üye
KaNaBu dedi:

TTSCC'ın bir bölümünde, John'un uzakdoğulu bir elemandan bilgisayar aldığı sahne geldi aklıma bu konuyu okurken...

Cepten yazıyorum şuan, yarın eklerim bahsettiğim sahneyi, şimdi uğraşmayayım...

Bekliyorum

sitharisithari
Üye

ttscc ne lan

Terminator: The Sarah Connor Chronicles

acdervisacdervis
Mod
phd dedi:

SSD'ler ayağa düşse de alsak ya.

Fiziksel depolama ucuzluğuna inmeyecekler gibi gözüküyor uzun bir süre. Milleti kazıklayalım diye değil de, kernel maintainerlar anlatsın benim yerime.

(4:15-bitiş) özet için: 7:30-bitiş
discussioncontroller