ÖYP - Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı
goo_khangoo_khan
Üye
ÖYP - Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Nedir? http://www.oyp.com.tr/oyp-nedir.html

Var mı buralarda ÖYP'den atanan, atama bekleyen ya da ÖYP düşünen kimseler?

Beğenenler: DarkSoul47

NeOzguRNeOzguR
Üye
Valla şu kadarını söyleyeyim. ÖYP demek eşek gibi çalışmak demek. Danışman hocanın ve büyük ihtimâlle de tüm bölümün hocalarının tantanasını çekmek demek.

Şahsen bir ara düşünüyordum ama baktım ki bende o sabrın gramı yok. Birçok hoca gördüm lisansüstü eğitimimde. %90'ı egolarını öğrencilerinin üstünde tatmin etmeye çalışıyor ülkede.

Gerçi benim kendi danışmanıma olan kinimden bunları söylüyor olabilirim. Belki de çok iyi hocalara denk gelebilirsin. Ama bir gerçek var. Sakin, sabırlı adamların (ya da bayanların) işi.

Beğenenler: Dave Blake

goo_khangoo_khan
Üye
Aralık kadroları için tercihin eşiğindeyim ben de, başvuru yapsam mı yapmasam mı bilemedim bir türlü.
NeOzguRNeOzguR
Üye
İşte yazdığım gibi sabırlı ve sakin bir insansan yap başvuru tabii ki. Sonuçta ilerisi için kendini bir nevi sağlama alıyorsun ÖYP ile. Ama işte o ileriye ulaşana kadar da baya bir sömürülüyorsun.

Denklem basit yani :)
Galadriel
Üye
Yüksek lisans, doktora eğitimi için iyi üniversitelere gönderilip eğitim tamamlanınca dönmeleri istenen üniversitelere dönmeyen bir sürü insan varmış. Ben de okuldaki farazi dava yarışmalarının birinde öğrenmiş oldum bunu. İncelediğimiz davalardan birinde de aynı durum söz konusuydu ve kişiden verilen maaş dahil ona harcanan bütün ücretler geri isteniyordu. Yani dikkatli seçim yapmak lazım.
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Araştırmasını yapmıştım vaktinde. Fakat hem ilk başta çekeceğim sıkıntılar biraz gözümü korkuttu hem de tazminat durumu öyle hafife alınacak bir şey değildi. Net bir karar alınmadan girmek baya kötü sonuçlar doğurabilir.
matthdogmatthdog
Üye
Bunu sordumdu, yüksek ihtimal ittiriboktan doğu üniversitelerine atıyorlar dediler.
goo_khangoo_khan
Üye
Denildiği gibi 300 bin lira üzerinde bir zorunlu hizmet senedi imzalıyoruz bu işe girerken, o biraz sıkıntı. Yani bu yola çıktık mı dönüş yok gibi görünüyor =)
LegionatorReloadedLegionatorReloaded
Üye
goo_khan dedi:

Şu an için Pamukkale üniversitesine başvuru yapmak istiyorum ama denildiği gibi 300 bin lira üzerinde bir zorunlu hizmet senedi imzalıyoruz bu işe girerken, o biraz sıkıntı. Yani bu yola çıktık mı dönüş yok gibi görünüyor =)

Pek sorun yaşayanı duymadım. Zaten özel üniversitelerin peşinden koştuğu süper bir genç yetenek olursanız tazminatınızı ödeyerek sizi transfer edebiliyorlar :)

ÖYP benim de hayallerimi süslüyor. Yaz döneminde başvuracağım, kısmet artık...
goo_khangoo_khan
Üye
Çok iyi bir puanım yok ama olur da atanırsam buradan yazarım süreci, bi fikir verir.
LegionatorReloadedLegionatorReloaded
Üye
İnşallah kazanamazsın da kontenjan bana kalır :(

Puan kaç bu arada? Bu ALES beni batırdı, baharda en az 90 civarında bir şey almam lazım.
discussioncontroller