ÖYP - Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı
Lancelot_TRLancelot_TR
Üye
Gökhan, konuyu takip ediyorum herhangi bir gelişme olursa yaz. Olmadı steamden falan da yazabilirsin. Ben de yüksek lisans yapıyorum hatta bitmek üzere, doktora var önümüzde. Olursa eğer ÖYP yada Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuracağım önümüzdeki dönem. Deneyimlerini paylaşırsan çok iyi olur.
goo_khangoo_khan
Üye

İnşallah kazanamazsın da kontenjan bana kalır :(

Puan kaç bu arada? Bu ALES beni batırdı, baharda en az 90 civarında bir şey almam lazım.

ÖYP puanım 86.2; beni de ALES kurtardı, 91.4 aldım. Yoksa 2,81 ile mezun oldum ben okuldan, 72 küsür puan verdi okul. Gazi falan olmaz ama belki Maraş'a giderim. Bi gidip göreyim diyorum, belki bırakırım yine kalır kontenjan sana :P

@Lancelot senin bölüm neydi hocam?
LegionatorReloadedLegionatorReloaded
Üye
Şu anda ortalama 3.23, dönem sonunda 3.30 - 3.40 civarına çıkabilir ikinci yabancı dil derslerini saydırınca. ALES'ten 83 aldım ama bahardaki daha yüksek gelir herhalde. YDS 91.25 geldi. Büyük üni hedefim yok ya; İç Anadolu'da, Niğde'ye yakın bir yer olsun yeter. Doğudakilerin 3 000 aldığını duyunca oraları da düşünmeye başladım :)
goo_khangoo_khan
Üye
E hem dil iyiymiş senin hem ortalama. ALES'ten de 90 alsan zaten ÖYP puanın 90'a yaklaşıyor. Çoğu kadroya atanabilirsin o puanla, yalnız küçük Anadolu üniversitelerine bakma.
Üye
goo_khan dedi:

E hem dil iyiymiş senin hem ortalama. ALES'ten de 90 alsan zaten ÖYP puanın 90'a yaklaşıyor. Çoğu kadroya atanabilirsin o puanla, yalnız küçük Anadolu üniversitelerine bakma.

Bana karşı çıkan çok da akademisyenliğin havası taşrada var hocam. Mesela Niğde'de öğretim görevlisinin toplumdaki rütbesi üst düzey bürokratlara eşit. Ankara'da öyle değil.
goo_khangoo_khan
Üye
Evet sonuçlar açıklandı bugün, 86.212 puanla kabul edildim. 13 Ocak'a kadar kaydımı yaptırmam gerekiyor üniversiteye.
Üye
Hayırlı olsun. Pamukkale bayağı kontenjan açmıştı, umarım bize de kalır :)
goo_khangoo_khan
Üye
Ben bundan sonra ÖYP kadrolarının çoğalarak artacağını zannediyorum. YÖK tarafından çok baskı var kontenjan için.
Üye
Bu yıl ÖYP kadrolarında yarı yarıya azalma olacağı söyleniyor. 25 Temmuz'da Almanca A2 sınavına girip kazanırsam mezun oluyorum. Kadrolar ne zaman açıklanır? Ağustos ya da Eylül'de olma şansı var mı?
goo_khangoo_khan
Üye
Son toplantıya göre alımlar Temmuz'un ikinci haftası başlayacak. Ayrıca YÖK üniversite talep etmese bile ihtiyaç duyduğu bölümlere araştırma görevlisi atayabilecek. Bazı sürpriz kadro ilanları görme ihtimalimiz de var.

Bu atamalarda puanların yüksek olmasını bekliyorum ben. Daha önceden atanıp istifa edenlere yeniden atama yolunu kapatan kararın yürütmesi durdurulduğundan dolayı hali hazırda yüksek puanı olup bir önceki atamada tercih yapamayanlar da tercih yapacağından puanları yükselteceklerdir.
discussioncontroller