ÖYP - Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı
LegionatorReloadedLegionatorReloaded
Üye
Alımlar ne kadar sürer? İki haftayı geçme şansı var mı? Ya da bu sene başka alım olur mu?

ÖYP puanım 88,4 - 5 gibi bir şey yapıyor. Yetişebilsem atanırdım ya :(
Üye
Kadrolar açıklanmış, durum bayağı kötü. Türk Dili ve Edebiyatı için toplam 7, Yeni Türk Edebiyatı içinse yalnızca 1 kadro açılmış.
CaturdayCaturday
Üye
Komple Türkiyede mi 1 lan?
Üye
Evet, o da Gazi Üniversitesi. En son aldığında 94 puandan kapatmıştı :(

Beğenenler: Caturday

goo_khangoo_khan
Üye
İnceledim ilanları az önce, alımlar düşmüş epey. 6 kişi alıyorlar topu topu. Geçen atamada 22 kişilik ilan açmışlardı yanlış hatırlamıyorsam Türk Dili ve Edebiyatından.

Bir de sanırım Gazi'nin o ilanı Yeni Edebiyat değil Yeni Dil. Yeni Edebiyat ilanı görmedim ben.

Ardahan haricinden doğu şehri de yok. Gazi'nin ilanlardan birisi Polatlı ilçesi için ama yine de puanı 90'ın üzerinde olacaktır. Sen yetişebiliyor musun tercihlere?

Beğenenler: LegionatorReloaded

Üye
Akademik zam ÖYP ücretlerini etkiledi mi can dostları? Etkilediyse ne kadar oldu?
creiGncreiGn
Üye
ÖYP ile atanan araştırma görevlileri de normal araştırma görevlileri gibi 33/a maddesiyle atandıkları için aynı özlük haklarına sahipler.

Eğer yüksek lisans ve doktora asıl kadronun olduğu yerde yapılmıyorsa ortaya çıkan zorunlu hizmetin dışında arada herhangi bir fark olmaması gerekiyor.

Maaş da normal araştırma görevlisi ile aynı. %35 civarı zamla ÖYP maaşı da net 3200 civarına çıkmış olsa gerek.

edit;

http://www.oyp.com.tr/oyp-ozlukhaklari-maas-ve-odenekler.html
Üye
3200 TL ha <3 <3<br />
Beyler ALES'ten 96.5 aldım, ÖYP puanım 93'ü geçiyor. Aralık'ta kadro açılırsa hepinize mojito ısmarlarım.

Alta edit: Yaş mama ısmarlayım?
CaturdayCaturday
Üye

3200 TL ha <3 <3<br />
Beyler ALES'ten 96.5 aldım, ÖYP puanım 93'ü geçiyor. Aralık'ta kadro açılırsa hepinize mojito ısmarlarım.

Mojito istemem.

İsmi Berk olan birini sınıfta bırak.
goo_khangoo_khan
Üye

3200 TL ha <3 <3<br />

Oy oy. E hadi hayırlı olsun adamım şimdiden.

Cevap verilmiş zaten, ödenekte bir değişiklik yok. Maaşlar 3200ü biraz geçer sanırım dil tazminatıyla falan. Bir de teşvik sistemi geldi yapılan yayın ve çalışmalar için ama daha ne olduğu pek belli değil bu yılın sonunda hesaplanacak ilk defa.
discussioncontroller