Oyun Hesabı Çalana 7 Yıl Hapis Cezası
blaxisblaxis
Admin
Türkiye’de oyunculuk kavramı hem sivil mecrada, hem de hukuk mecrasında daha da bilinir hâle geliyor.

Bu konuya dair en yeni bilgi ise Adalet Bakanlığı’ndan geldi. Kişilerin hesaplarını çalmanın artık Türkiye’de de bir suçu var: 7 yıl hapis.

Peki olur da bir hırsızlığa kurban giderseniz, ne yapmanız gerekiyor? Belirtilen, bilgisayarı kapatmadan polise haber vermeli. Bilgisayar kapalıysa, yine aynı yöntem izlenmeliymiş.

Adalet Bakanlığı’nın raporuna göre de, bugüne kadar 100.000 kadar kişinin hesabı çalınmış durumda. Bunlarda en büyük kitleyi hile ya da otobot kullanan oyuncular kaplıyormuş. Çünkü bu programların içine çeşitli kodlar yerleştirilerek, hesap bilgileri daha kolay elde ediliyormuş.

Ama ben hâlâ mahalle karakoluna gidip, derdinizi anlattığınızda nasıl bir bakışla karşılaşacağınızı düşünmekteyim.

- Sarp Kürkçü

http://oyungezer.com.tr/haber/36022-online-hesap-cezasi-7-yil

LovermanLoverman
Üye
Karakola gidilmiyor da savcıya dilekçe yazılıyor sanırım.

İnsanlar gülüyorlar buna, yahu çalsa ne olacak vs deniyor ama çalınan oyun karakteri değil, insanın emek vererek ortaya çıkardığı ve görmekten, kullanmaktan zevk aldığı bir madde oluyor.

Skyrim save dosyamı bile çalsalar dava ederim, evdeki kedim kadar seviyorum dovahkinimi.
AlphariusAlpharius
Üye
blaxis dedi:

Bunlarda en büyük kitleyi hile ya da otobot kullanan oyuncular kaplıyormuş. Çünkü bu programların içine çeşitli kodlar yerleştirilerek, hesap bilgileri daha kolay elde ediliyormuş.

kurnazlar olmasaydı dolandırıcılar aç kalırdı
PiranhaPiranha
Üye
blaxis dedi:

Türkiye’de oyunculuk kavramı hem sivil mecrada, hem de hukuk mecrasında daha da bilinir hâle geliyor.

Bu konuya dair en yeni bilgi ise Adalet Bakanlığı’ndan geldi. Kişilerin hesaplarını çalmanın artık Türkiye’de de bir suçu var: 7 yıl hapis.

Peki olur da bir hırsızlığa kurban giderseniz, ne yapmanız gerekiyor? Belirtilen, bilgisayarı kapatmadan polise haber vermeli. Bilgisayar kapalıysa, yine aynı yöntem izlenmeliymiş.

Adalet Bakanlığı’nın raporuna göre de, bugüne kadar 100.000 kadar kişinin hesabı çalınmış durumda. Bunlarda en büyük kitleyi hile ya da otobot kullanan oyuncular kaplıyormuş. Çünkü bu programların içine çeşitli kodlar yerleştirilerek, hesap bilgileri daha kolay elde ediliyormuş.

Ama ben hâlâ mahalle karakoluna gidip, derdinizi anlattığınızda nasıl bir bakışla karşılaşacağınızı düşünmekteyim.

- Sarp Kürkçü

http://oyungezer.com.tr/haber/36022-online-hesap-cezasi-7-yil

"Ama ben hâlâ mahalle karakoluna gidip, derdinizi anlattığınızda nasıl bir bakışla karşılaşacağınızı düşünmekteyim."

Aynen valla en büyük sorun bu, önce şunu bir açıklığa kavuşturalım anlatabilelim de gerisi kolay.

118118
Üye
Kar maskesi takıp gidin.
Sifon
Üye
Böyle bir ceza gelmesi güzel olmuş çünkü olay sadece oyun hesabı da değil. Adamların bu işler için kullandıkları programlar pek çok şeyi aktarıyor özellikle internetten ödeme benzeri işlemler yapanlar için tehlikeli. Hapis cezası sayesinde en azından uğraşan kişi sayısı muhtemelen biraz azalır. İnternetten beleşe bulunabilecek ufacık bir spyware'in bilgisayarın ekranından kamerasına, klavyesinden HDD'sine cd-rom'una erişebilmesi baya korkunç.

Beğenenler: Bonecrusher

TaxmanTaxman
Üye
lan 7 yıl lan oha. az biraz para cezası verseler daha iyiydi. 7 yıl lan sanki banka soydu adam.
SYSCLEANER
Mod
Internet tarihinin en eski hack yöntemidir. Başka hackerların yazıp kendilerine kullandığı trojanlar vardı . Bu trojanın ünü duyulduğunda trojanı yazan hakcer trojanın içine ek bir trojan yerleştirirdir lamerlar direk av olurdu.

Afedersiniz başkasının illegal operasyon yapmak için (bot, auto aim, zoom hack gibi) alıp uyanıklık yapacağım derken hacklenirseniz size mübahtır.. Bunun içinde gidip karakoldaki polisleri zahmete sokmayın.

Beğenenler: deLLy99

discussioncontroller