Oyungezer Özel: League of Legends
__skytalker____skytalker__
Üye
LoL'a oyuncu kitlesi üzerinden laf atıp dota ya da başka bir moba oynamak da ayrı ironik zaten. Hepsinin kitlesi rezalet, sonuç değişmiyor ki.

Beğenenler: İ. Evren, joker_egin

Zodiac
Üye
oyunun oyuncu kitlesinin kotu olarak gorulmesinin en buyuk nedeni butun turklerin turkiye sunucusuna zorla gecirilmesidir bu bir. ikincisi, oyunun dengesi ve mekanikleri bir e-spor oyunundan beklenen seviyede degil. yeni cikan herolar cok satilsin diye buffli olarak cikan, sirf skin satisi cok olsun diye surekli hero cikartip denge unsurunu yerle bir eden bir oyundan e-spor olmasini bekleyemezsiniz. yapilan yatirimlarin getirisi oyuncuya donmedigi surece hicbir anlami yok. kitlelere ulasmak icin her ulkeye ofis acmak ne yazik ki oyunu daha kaliteli yapmiyor. en son gordugum kadariyla turkiye ofisi acilmis olmasina ragmen turkiye sunucusuyla ilgili hala hicbir iyilestirme yapilmiyor. turkiye ayaginin destek birimi duzgun calismadigi gibi sadece turkiye sunucusunda komuniteyi bozan kisilere de hicbir sekilde yaptirim uygulanmiyor (turkiye sunucusunda tribunal sistemi yok).

simdi kimse gelip "oyuna camur atmayin oynamayi bilmiyonuz bik bik" demesin. oyun bariz bir sekilde kotu gelistiriliyor, verilen kararlarda komunite hicbir sekilde dinlenmiyor ve mekaniklerinde surekli cok ciddi degisiklikler yapiliyor bu da oyunun oturmasini engelliyor ve haliyle oyunu iyilestirecegine zarar veriyor.

lol o kadar da kotu bir oyun degil ama daha iyi oyunlar varken bu oyunun sirf turkiye'de ofisi var diye bu kadar abartilmasina anlam veremiyorum. bu durumu daha da kotu yapan da kotu bir oyuna hala iyiymis gibi davranilmasi ve insanlarin bunu normalmis gibi karsilamasi. surekli ayni seyleri soylemekten dilimizde tuy bitti. burada anlattim daha uzunca simdi aynilarini yazamam ama yine soyluyoruz belki anlayan anlar.

ha bir de bana bu oyun hakkinda bu kadar atip tutma yetkisini veren de bu oyunu 3 senedir oynuyor olmamdir.
TeratosTeratos
Üye
Bunu gören çocuklar alıp okurlarsa ve oyunda yapılacak bir şeyleri öğrenirlerse oyunu oynayan "büyükler" olarak daha rahat etmeyecek misiniz?

Ayrıca reklam amaçlı bu dergi,madem özel sayı yapacaktınız başak oyuna yapaydınız demek saçma.

Ben hiç lol oynamadım,ne zamandır deneyip görsem mi acaba hangisi bana daha çok hitap ediyor diyordum ama oynayacak adam bulamadığımdan indirmedim bir türlü.Belki alırım dergiyi

Beğenenler: tool

tersadamtersadam
Üye
Sonuç olarak

Hepsinin kitlesi rezalet, sonuç değişmiyor ki.

QktayQktay
Üye
hastayım bu forumdaki "ben beğenmiyorum o yüzden yapılmasın" mantığına. bir türlü kurtulamadınız şu kafadan oyungezer kuruldugundan beri.

sonuç olarak kitlesi rezalet falan değil. bf crysis ya da aklınıza hangi oyun geliyorsa oynayanlar çok elit insanlar mı sanki. neye göre değerlendiriyorsun kitleyi?

o kadar itici görünüyorki şu kendinizi beğenmişliğiniz. sanki zorla aldırıyorlar da aşağılama haddinizi üzerinizde görüyorsunuz
acdervisacdervis
Mod
Qktay dedi:

sanki zorla aldırıyorlar da aşağılama haddinizi üzerinizde görüyorsunuz

uu beybi

Beğenenler: stabilo, Astus

BonecrusherBonecrusher
Üye
Qktay dedi:

hastayım bu forumdaki "ben beğenmiyorum o yüzden yapılmasın" mantığına. bir türlü kurtulamadınız şu kafadan oyungezer kuruldugundan beri.

sonuç olarak kitlesi rezalet falan değil. bf crysis ya da aklınıza hangi oyun geliyorsa oynayanlar çok elit insanlar mı sanki. neye göre değerlendiriyorsun kitleyi?

o kadar itici görünüyorki şu kendinizi beğenmişliğiniz. sanki zorla aldırıyorlar da aşağılama haddinizi üzerinizde görüyorsunuz

ben beğenmiyorum o yüzden yapılmasın değil yav. o kadar "süper bir özel sayı sürprizimiz olacak" dediklerinde, eskisi gibi Strateji Özel Sayısı benzeri geniş ölçekli bir özel sayı bekliyorduk. bunu anlamak o kadar zor mu yav?

kabul etmek istemesen de lol'un kitlesi gayet kötü. tamam dota2'de de ruslarla karşılaşmak çok can sıkıcı oluyor, en ufak bir hatanda "REPORT HIM!" bağıranlar oluyor, o ayrı. ama lol şu an moba türevleri arasında en düşük seviye görülen oyun. bunun kaynağı hon vs lol zamanlarına kadar uzanıyor. şu an lol oynayanlar genelde diğer oyunları oynamayı sevmeyen kızlar veya 20 yaş altı çocuklar oluyor.

hadi avrupa serverı bir nebze iyi, ara sıra dediğini dinlemeyen oyuncular çıkabiliyor. ancak türkiye serverı iyice vahim durumda. kusura bakma ama internet cafe'de knight online / wolfteam oynayan 12-13 yaşındaki çocukların doluştuğu bir oyun durumunda.

oyuncu kitlesini geçtik tamam, hadi o mevzuyu boşver.
yine de kullandığı f2p formülü yüzünden eleştirilen bir oyun lol. pay2win durumda.
pay2win oyunlar genel olarak sevilmiyor ve iteleniyor.
hon'un şu anki sistemi nasıl bilmiyorum, ama dota2'de sadece kosmetik itemlar satıldığı için biraz daha sıcak yaklaşılıyor kendisine.
QktayQktay
Üye
iyi de abi demek istediğim oyunun neden sevilip sevilmemesi değil. böyle bir derginin çıkmasının nesi kötü?
oyun ile ilgili zaten başlık var. oyun kötü bık bık diye yazıcaksanız başlığına yazın.

ama "oyun kötü işte sırf çoluk çocuk dergi alsın diye iş yapıyorlar" diyorsanız her cod+AC kapak olurken söyliceksiniz onu.
ticari bir kazancı öngörmüşler ki bu dergiyi çıkarmışlar. bize giren çıkan ne? yook. eee neyin beğenmemişliği bu?

her fırsatta "babalarının hayrına iş yapmıyorlar poster istiyorsan gidin level alın" diyen kullanıcılar şimdi neden bu dergi çıktı diye dert yanıyor anlamıyorum. e hani ticari kuruluştu, kar etmeleri lazımdı?

"başka bir özel sayı bekliyorduk" kısmına katılamıcam. lol'e bok atma durumu forumda bir çok konuda daha var. begendiğiniz hatunlar, komik resimler... begenmiyorsak illa begenene boku atıcaz. "bu bildiğin kezban, komik falan değil" gibi saçmalıklar forumun her başlıgında var. adam güzel bulmuş koymuş, komik bulmuş paylaşmış illla "sen yanılıyorsun aslında bu daha güzel" illa bi diretme, benim bildiğim doğru, siz ne anlarsınız durumu...
Sifon
Üye

.. ama lol şu an moba türevleri arasında en düşük seviye görülen oyun.şu an lol oynayanlar genelde diğer oyunları oynamayı sevmeyen kızlar veya 20 yaş altı çocuklar oluyor.

yine de kullandığı f2p formülü yüzünden eleştirilen bir oyun lol. pay2win durumda.
pay2win oyunlar genel olarak sevilmiyor ve iteleniyor.

Bilmediğiniz konularda şöyle yalan yanlış konuşmayın lütfen ya, lütfen. Eleştirilecek şeyleri bu forumda oynanlar olarak biz sonuna kadar eleştiriyoruz zaten, bilginiz olmayan konuda yalandan hata uydurmayın.
BonecrusherBonecrusher
Üye
Qktay dedi:

iyi de abi demek istediğim oyunun neden sevilip sevilmemesi değil. böyle bir derginin çıkmasının nesi kötü?

kötü olanı açıkladım işte. "sürpriz özel sayı" olarak reklamı yapılan bir derginin, tam da steammachines-steamos-ps4-xbone arifesinde daha güçlü bir sayı olmasını bekliyorduk.

yakın zaman içinde csgo, wow, walking dead vs gibi spesifik oyunlara yönelik özel sayılar çıkmış olsa, şimdi lol'e özel sayı çıkartıyor olmalarını bu kadar garipsemezdik.

Sifon dedi:

Bilmediğiniz konularda şöyle yalan yanlış konuşmayın lütfen ya, lütfen. Eleştirilecek şeyleri bu forumda oynanlar olarak biz sonuna kadar eleştiriyoruz zaten, bilginiz olmayan konuda yalandan hata uydurmayın.

wut?

bilmediğin konu üstünden "bilmediğiniz konularda konuşmayın" diye atarlamışsın.
discussioncontroller