Sayısal bölümünden ingilizce öğretmenliği yazılır mı ?
donttouch69donttouch69
Üye
Başlıkta da anlamışsınızdır sayısal bölümünde okuyorum. Ama sene sonu ingilizce öğretmenliği yazmak istiyorum. Mümkün mü ? Mümkünse bu konuda neler yapmam gerektiği konusunda bilgi verir misiniz. Mesela girmem gereken sınavlar gibi...
matthdogmatthdog
Üye
TM mezunuyum ben, alana bağlı puan düşümü diye bir şey kalmadı diye biliyorum. YGS ve LYS-5 sınavlarına girdiğin takdirde dil puanın hesaplanacaktır, DİL-1 puanı üzerinden ingilizce öğretmenliği tercih edebilirsin.

YGS'de Türkçe ve Sosyal dil puanını en çok etkileyen bölümler olacak, buraları babalar gibi yapıp, sağlam bir dil puanı da (75 küsür net) alabilirsen, matematik ve fene hemen hemen dokunmadan güzel öğretmenliklere girebilirsin muhtemelen.

Bununla beraber, Mütercim Tercümanlık veya Dil Edebiyat okumanı öneririm ben, kariyer yelpazesi daha geniş, akademik iş dalı daha keyiflidir. Öğretmen olmaya karar verirsen buralardan formasyon da alabilirsin. Sana kalmış elbet.
LovermanLoverman
Üye
Ygs sınavına zaten gireceksin. O sınavdan gelen ygs 3 puanın önemli olacak.

Bir de dil sınavına girmen gerekiyor, öğretmenlikler de dil 1 puan türünden alım yapıyor.
westgreywestgrey
Üye
Ogretmen lisesi mezunu olmayacagin icin ek puan alamayacaksin, aklinda neresi var bilmiyorum ama odtu gibi yuksek yerlere buyuk ihtimal giremezsin

Dil okuyacaksan mut ter okumani oneririm ben de, dendigi gibi formasyon alabiliyorsun sonradan

Beğenenler: westgrey

RelentlessRelentless
Üye
"Beğenenler: westgrey"
westgreywestgrey
Üye
Dolma parmaklarimla yanlislikla bastim kardes:DDDDD
donttouch69donttouch69
Üye
Sorun değil :D Şimdi anladığım kadarıyla YGS de dil derslerinden sağlam net çıkarırsam matematik ve fene dokunmadan ingilizce öğretmenliği yazabiliyor muyum ? Birde sonradan söz ettiğiniz dil sınavını açıklar mısınız ?
RelentlessRelentless
Üye
YGS'den Dil'in puanına en çok etki yapan ders Türkçe.
YGS'de Türkçe'yi fulle, gerisinden ne yaparsan yap, üstüne bir de 70 Dil neti ekledin mi, bebek.
Girersin bir yere mutlaka.
donttouch69donttouch69
Üye
Şu anki YGS-LYS sistemini tam kavrayamadım da o konuda da araştırma yapmam lazım.
LovermanLoverman
Üye
Ygs

40 türkçe
40 mat
40 sosyal
40 fen

Lys 80 ingilizce

Türkçe sosyal matematik fen şeklinde önem sırası.

Türkçeyi full, sosyali 35 üstü yaparsan ingilizceyi de fullersen mat vs yapmadan güzel bölümlere girersin.
matthdogmatthdog
Üye

Şu anki YGS-LYS sistemini tam kavrayamadım da o konuda da araştırma yapmam lazım.

Baharda YGS sınavına gireceksin, o Türkçe-Sosyal-Mat-Fen genel sınavı, yoğunluklu olarak lise bir konularından.

Haziranda 5 adet LYS sınavı var, senin bunlardan gireceğin sadece dil sınavı, yani LYS-5. Onda da 80 dil sorusu var.
discussioncontroller