Türkiye Dışında Yaşamak İstediğiniz Şehir veya Ülke Hangisi?
bohemianzbohemianz
Üye
Ekonomi, yaşam, iklim, iş olanağı vs. açıdan yaşamak istediğiniz yerleri, nedeniyle beraber paylaşalım istedim.

Ben Prag veya Singapur'da yaşamayı isterdim. Prag'ın hem anısı var hem de yaşam standartlarının biraz üstünde bir yer. Ama Singapur daha da üstün bir ekonomiye ve yaşam standartına sahip.
BonecrusherBonecrusher
Üye
İsveç ve İzlanda.
ikincil olarak Kanada veya Norveç.

bir sene İsveç'te yaşadım ve çok memnundum orda yaşarken.
bohemianzbohemianz
Üye

İsveç ve İzlanda.
ikincil olarak Kanada veya Norveç.

bir sene İsveç'te yaşadım ve çok memnundum orda yaşarken.

İsveç'in yaşam koşullarını merak ediyorum aslında. Mesela Singapur gibi garip yasaklar yoktur sanırım. İş olanağından çok insanlarını merak ediyorum.
PiranhaPiranha
Üye
Sakinlik dinginlik yaşam standartları/koşulları vs anlamında İsveç, Norveç, İzlanda, Hollanda, İsviçre, Kanada diyebilirim. Şehir olarak Prag, Viyana, Paris, Roma, Münih sayabilirim.

İyi mi kötü mi siz söyleyin :P
bohemianzbohemianz
Üye
Piranha dedi:

Sakinlik dinginlik yaşam standartları/koşulları vs anlamında İsveç, Norveç, İzlanda, Hollanda, İsviçre, Kanada diyebilirim. Şehir olarak Prag, Viyana, Paris, Roma, Münih sayabilirim.

İyi mi kötü mi siz söyleyin :P

Tabii ki iyi. Fakat nerede huzurlu bir ülke veya şehir varsa AB üyesi olmuşlar. Ama AB üyesi olan ülkelerde yaşam şartları cidden yüksek. Ama Prag cidden güzeldir. Keza Paris'te Roma'da Viyana'da.

İskandinav ülkeleri yaşamak için sanırım yeterli gibi, bilemedim.

HOXHOX
Üye
los angeles suburblerinde, hafiften downtown manzaralı hoş bi ev.
dodgerdodger
Üye
Los Angeles yada San Fransisco. Bunun dışında uzak olsun, kafam rahat olsun ayağına, Vancouver, Sydney. Sırf aksiyon olsun diye Tokyo, New York. Soğuk yere fazla gelemem ben.

Avrupa'da İstanbul dışında bir yere gitmem. Belki Londra.
RedBeardRedBeard
Üye
Deniz havası olan, soğuk sıcak fark etmez, sakin memleketlerin hayalini kuran bir insanım.

Türkiye'de ya da başka bir yerde olsa farketmez, siyasal olarak boktan olmayan bir yer olsun da... Türkiye'de karışıklık olmasa adeta en güzel memleket. Denizi var, sulak yerler açısından zengin, dağ havası istersen o da var, bi de insanlık olsun yeter işte.

**Soğuk memleketlere bayılırım ben de mesela. Norveç'i falan çok severim uzaktan uzaktan, hani yaşanılabilir koşullar olduktan sonra soğuktan şikayet etmem, askine sıcak, terleten havalara her türlü şikayet ederim.

Daha önce yazmışımdır, kurşuni havaları çok seviyorum. bu yüzden mesela T.Dağ'ın sonbaharına bayılırdım orada olduğum zamanlarda, gider sahile oturup saatlerce izlerdim dalgaları.

Sırf bu kurşuni, yağmurlu hava yüzünden pek çoğunun sevmediği londraya falan bayılıyorum(bunu da belirtmişimdir daha önce).

En güzeli kışın açmış pasparlak, kendi ısısı yetmese de baktıkça içinizi ısıtan güneşin olduğu havalara bitiyorum mesela.

Gene de bakınca sahil kenarlarına duyduğum sevgi daha ağır basıyor şu anda. Aslında tam da istediğim gibi olan yer Altınoluk sanırım, havasına bayılıyorum, suyunun temizliğine...
ToroToro
Üye
Miami'yi tercih ederdim heralde. Mis gibi sıcacık.
HOXHOX
Üye
dodger dedi:

Avrupa'da İstanbul dışında bir yere gitmem. Belki Londra.

wat o.o

PersonaPersona
Üye
Gold Coast-Queensland / Avustralya

Sürekli bahar, kışın geldiği nadir. Vizem çıkarsa inşallah bu yaz oradayım :3

Spoiler:
image
image
image
discussioncontroller