Türkiye Dışında Yaşamak İstediğiniz Şehir veya Ülke Hangisi?
MosquéteroMosquétero
Üye
SEMİH CUMHURİYETİ
FaironFairon
Üye
Onu bunu bilmem de gittiğim yerde simit olacak arkadaş. Üçgen/krem peynire simidi gömemedikten sonra neyleyim öyle ülkeyi. Uzun zamandır yurtdışında yaşama konusunda sıkıntı çekmem, her şeye alışırım diyordum da simitsiz olmaz ya. Kötü oldu ama bunu fark etmem, ne güzel her şey tamamdı kafamda.
LovermanLoverman
Üye
Simit beni kasmaz da EKMEK olacak bizim TÜRK EKMEĞİ.

O olmadan yaşanılmıyor.
FaironFairon
Üye
Yok abi ekmeksizliğe alışılıyor da arada bildiğin simit aşeriyorum ben.(Ankara simidi olcak ama. Diğerleri tırt biraz)

Bunu da yurtdışında yaşayan biri internette simit tarifi yapmış, o zaman fark ettim. Tarifi okuduktan sonra kafamda yankılandı resmen "harbiden simit bulamayız lan oralarda" diye. Diğer yiyecekleri bir şekilde bulursun da simit zorlar bence.

Beğenenler: DarkSoul47

LovermanLoverman
Üye
İstanbul simidi tırt mı şimdi
FaironFairon
Üye
image

Eğer bahsettiğin simit şuysa aar tırt. Hani tırt değil, her türlü gideri var ama Ankara simidi yanında simit denmez kendisine.
tersadamtersadam
Üye
pastane simidi bu. tırt. fırınlarda, simit arabalarında satılandan olması lazım.
LovermanLoverman
Üye
Pastane simidi o evet, hafif tatlımsı bir tadı olabiliyor bazen veya tatlımsı değilse böyle hafif bir boş bir şeyi çiğniyormuşsun gibi, ekmeği ağzına sert gelmeyen bir tadı var.

Benim bahsettiğim bu:

image

Beğenenler: bohemianz

FaironFairon
Üye
Tamam işte aynı simitten bahsediyoruz. Ankara simidi diye biliyorum ben bunu.
SamsonSamson
Üye
Simit ne yawwwwww

Kötü bir şey değil de ülke dışına çıkarken simit var mıdır acaba yawww, işşallah vardır diye aklımdan geçmez 1 saniye bile...
discussioncontroller