Shuffle Mucizesi
JulianneJulianne
Üye
Böyle bir alt başlık da varmış ha... (:

Shuffle mucizesi (bazı kaynaklarda "Winamp Shuffle Mucizesi" de denmektedir) kısaca Shuffle Tanrısı'nın en alakasız yerde, en olmadık bir biçimde, mucizevi bir şekilde medya oynatıcınızda bulunan bilmemkaçyüz şarkı arasından en "duruma uygun" olanını eliyle koymuş gibi bulup çalmasıdır. Vak'aları pektir, kaydedilenleri de bulunmaktadır. Misallere gelirsek...

demir demirkan'in dunya benim'inden sonra hooverphonic'in the world is mine'ini cikardi kar$ima.

- latent

aylar sonra aileyle görüntülü bağlantı kurmaya verip, kardeşimin beni gitarıyla ending credits çalarak karşılaması, ve yağmurlu bir istanbul akşamında çok uzaklarda olan ailemle konuşmam sonucu meydana gelen mutlak yalnızlıktan bir parça olsun sıyrılmak için açtığım winamp(s. a. s.)'ın beni tekrardan ending credits ile kucaklaması sonucu artık hiç bir şüphe duymadığım mucize.

- mies

tüm gün boyunca nakaratı akla takılan şarkıyı tam dört defa çalarak (farklı versiyonlar) varlığını kabul ettirmiş şey, olay, oluşum.

- melodili okul zili

tam ben elimdeki sigaraya bakıp "bırakıcam lan bu sigarayı" dediğim an; mfö'nün "böyle bırakılmaaaz ki" diye gürlediğini duymuş; aklımı kaybetmiştim...

- sakuissaku

"sen bir annesin artık" cümlesini görüp saian'ın "al sevgilim anne ol bununla" şarkısını içten geçirdikten sonra 30 saniye sonra şarkının çalmasıdır.

- ataturkiye

bilgisayarı kapattığım sırada çalan ve ne güzel de dinliyorduk hissiyatıyla yarım kalan şarkıyı, otobüste ilk şarkı olarak dinletendir.

- aggromela

Şüphesiz ki Shuffle Tanrısı, müzik dinleyenleri kollar ve gözetler. Bazen de gelir, sizle beraber dinler. Sizle beraber dinlemeye başladığında onu görmeniz gerekmez; anlamanız kâfidir.

Beğenenler: Firewing, funky_boy

HOXHOX
Üye
şüphesiz ki o herşeyi gören ve bilendir.
PLANESWALKERPLANESWALKER
Üye
İbretlik bir paylaşım
MosquéteroMosquétero
Üye
Winamp is dead.

Beğenenler: funky_boy

FirewingFirewing
Üye
In şaffıl gad, vi trast.

Şaka maka sayısız kez şahs-ı nazarıma varlığını kanıtlamış, kimi zaman ağzıma ağzıma vurmuş, kimi zaman da cuk diye gediğine oturtmuştur. Lakin her daim aynı performansı gösterememktedir, 1 ve 0 lardan oluşan algoritması genelde artifact üretmektedir. Zaten onca insanın anlık hesaplamasını yapmak da pek kolay olmasa gerek. Olsun, b,z onu böyle seviyoruz. Bokunu çıkarmadan, ara sıra insanoğluna ufak nüanslarla dokundurmalar yapan mizacıyla...

Beğenenler: Taxman

JulianneJulianne
Üye
Yok abi, cidden var bu ya.

Demin facebook'ta arkadaşın iletisini gördüm; Binding of Isaac'in başlangıç sözlerini (Isaac and his mother lived alone in a small house on a hill. Isaac kept to himself drawing pictures and playing with his toys as his mom watched Christian broadcasts on the television. Life was simple and they were both happy. That was until the day Isaac's mom heard a voice from above.) yazmış. Ben de altına "Do you want to build a snowman?" yazdım. Winamp saniyesinde 4686 şarkılık playlist'ten $4cR1f1c14|_'ı çalmaya başladı.

Lan kafayı yiycem. Adamlar gizli gizli AI falan mı koymuş bunun içine? Yok abi, tüylerim diken diken oldu resmen...
SamsonSamson
Üye
Spotify'da işe yarıyor mu?
dodgerdodger
Üye
nadir.

ama aimp'in bana güzel sürprizler yaptığı olmuştur. ooo diye başlayıp 2-3 şarkı ardı ardına kaan kural nidalarıyla tepki vermemi sağlamıştı. ne çaldığını hatırlamıyorum ama.
FirewingFirewing
Üye
Geçtiğimiz 1 saatte olduğu gibi, an be an kendisini bana hatırlatmakta, "Bu gün senin için bunu yaptım; sen benim için ne yaptın?" diye beni kabir sorgusuna çekmektedir. An itibarıyla ibadetime de başlamış bulunuyorum zaar.
JulianneJulianne
Üye
image
Shuffle Tanrısı tektir ve Winamp onun elçisidir...
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Konu ile doğrudan alakası yok ama...

Telefonumda yuklu olan Deezer'ın sürekli benim beğendiğim ve çok seve seve dinlediğim şarkıcıları ve şarkıları çalması, bu durumun bir aydan uzun süre devam etmesi, sonunda benim durumdan kıllanmam ve deezer'ın meğer facvebook hesabımda beğendiğim şarkıcı ve şarkıları feyz alarak müzik listemi oluşturduğunu fark ederek yaşadığım dumur hali de shuffle mucizesine girmiyor sanırım :D

Bunu bu kadar geç fark etmemin sebebi de; deezer'ı telefondan arabaya aktarıyorum öyle dinliyorum. Araba kullanırken de sırf fon müziği olsun diye dinliyorum, telefonda neler döndüğüne çok dikkat etmediğim için, bu mevzuyu bu kadar geç fark ettim tabi. Eğlence olsun diye lay lay modunda dinlesem belki ne çaldığına daha çok dikkat eder önceden fark ederdim.
discussioncontroller