silinsin
BayMakarov
Üye
Merhabalar ben ds almayı düşünüyorum ama birkaç sorum vardı
1- illa 3ds almam mı lazım yoksa dsi alsam olur mu? 3d özelliği ile çok ilgilenmiyorum denedim pek ilgimi çekmedi. 3d hariç farkları var mı?
2- türkiyede oyunlarını bulmak zor. satan neresi vardır? ya da kırdırsam ne olur?
3-çok da yeni olmamaları sıkıntı yaratır mı?
ryuukryuuk
Üye
1. ds lite ya da dsi hala güzel ve oynanabilir konsollar, çeşit çeşit de oyunu var. ben tavsiye ederim.

2. türkiye'de oyunlarını bulmak zor, aynı zamanda aşırı pahalı. ya yurtdışından getireceksin ya da bunun yerine gidip bi r4 ya da m3 kart alacaksın. kırdırma gibi olmuyor bu, normal oyun kartuşunun içine oyunun romlarını atıp oynuyorsun sadece.

3. yaratmaz bence.

Beğenenler: BayMakarov

salvosalvo
Üye
3DS veya daha düşük bütçen varsa DS Lite öneririm. 3DS'in avantajı daha aydınlık ekran ve tabii ki stediğin 3DS oyunlarını alıp oynayabilecek olman olur. DS oyunlarını bulmakta zorlanabilirsin, amazon.co.uk'den ikinci el almayı deneyebilirsin ama bayağı bir oyunu bulamama ihtimalin ve emulatör desteği açısından bir kart edinmeni öneririm. 3DS için de supercard ds two alabilirsin aynı şekilde, en güncel kalan kartlardan biri bu.
DS almak için asla geç değil, benim için gelmiş geçmiş en iyi konsol DS, GBA oyunlarını da eklersen yıllarca bıkmadan oynarsın. Yerini tutabilecek hiçbir şey yok. Alırsan bir de Advance Wars oynamanı öneririm :)

Beğenenler: BayMakarov

BayMakarov
Üye
yorumları görünce almak için heveslenmedim değil O:)

birkaç yer buldum zaten kartı ve ds i filan kendileri ayarlayıp 0 veriyorlar. fiyatlar da 200-300 arası iyi gayet.

teşekkür ederim ve son merak ettiğim şey aletten internete girmek ya da oyunların online özelliklerini kullanmaya engel olur mu bu kart olayı? :-)
salvosalvo
Üye
Kart bazında gbatemp'ten kontrol edebilirsin onu, ancak 3DS düzenli olarak güncellendiği ve hemen her güncellemede kartlar Ninty tarafından bloke edildiği için sistemi güncellemeden önce kartına çıkacak güncellemeyi bekleyip uygulaman lazım.
BonecrusherBonecrusher
Üye
bu saatten sonra alacaksan 3ds alacaksın. hani "3d oynamak istemiyorum ben" desen bile 3d özelliğini kapatıp 2d oynayabildiğin için sorun olmaz. 3ds almazsan güzel 3ds oyunlarından mahrum kalırsın. 3ds ile eski ds oyunlarını da oynayabiliyorsun.
salvosalvo
Üye
Fiyat olarak da büyük fark yok, Nortec bıraktıktan sonra 250-300 liraya düştü 3DS fiyatları. Ben de 3DS öneririm biraz daha bütçen varsa.
discussioncontroller