Kingdom Come: Deliverance
tersadamtersadam
Üye
oyun hakkında bilgim yok,sadece trailerını gördüm.rpg yazıyordu trailerda.konusunu buraya açtım bu yüzden.

trailer:

FaironFairon
Üye
Eğer istediklerini başarabilirlerse çok güzel bir oyun olur. Yapımcıların çok güzel fikirleri var ama, umarım başarılı olurlar.
tersadamtersadam
Üye
her şeyi geçtim de kuşatma merdivenlerinden tırmanırken devrilebilmesi ve mancınıkların duvarları yıkabilmesi çok hoş olmuş. Biz merdivenden çıktığımız zaman mancınık isabet ederse ölecek miyiz? çok kafama takıldı. Combat sistemi gösterilmiş ama oynamadan iyi mi kötü mü karar verilebilecek bi konu değil. Bir de M&B'deki gibi direk kendi ordunu kurmuyorsun sanırım. Belki de kişiye bırakılmıştır. İster orduya katıl,ister ordu kur ister tek takıl gibi. Türkçe altyazısı olaymış iyiymiş.
FaironFairon
Üye
Ordu kurma kısmı biraz muallakta kalmış. Büyük savaşlara katılabilirsiniz demiş amcam ama nasıl olacağından bahsetmemiş. Tek başına takılmak veya büyük savaşlarda yer almak sana kalmış ama.

Videoyu izledikçe heyecanlanıyorum valla. Umarım başarılı olur da dağıtımcıları kaynak sağlamaya devam eder.
Dan DirikDan Dirik
Üye
pff quest compass

Videoda da söylediği gibi oyun şu ana kadar özel bi yatırımcı tarafından finanse edilmiş (Zdenek Bakala diye bir milyarder), kickstarter'da istelinen miktarın sadece 300k sterlin olması bu yüzden. Kickstarter yapmalarının sebebi muhtemelen aynı anda hem para kazanmak hem de reklam yapmak. Bu kötü bir şey değil tabii, oyunun nasıl olacağını daha yakından göreceğiz hiç olmazsa. Şimdilik bağış yapacağımı sanmıyorum, zaten yarılamış bile istenilen miktarı.

Oyunun skyrim-killer olmak gibi bir hedefi var ama o kadar kitleye ulaşması çok zor. İyi tanıtırlarsa Witcher seviyesin çıkabilir

http://www.kickstarter.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance
matthdogmatthdog
Üye
Yapım maliyetleri hakkında çok bir fikrim yok aslında da, 1.5 milyon dolar az gibi göründü bana bu derece bir şey için. Gerçi anca şimdiye kadar gördükleriniz diyor, az bir kısmı da bitmiş olabilir.

Bir de "bizim yatırımcı oyun piyasasını takip etmiyor, 300 bin sterlin verin ikna olsun" olayı biraz Nijerya Prensi şeysine benzemiş.
FaironFairon
Üye
matthdog dedi:

Yapım maliyetleri hakkında çok bir fikrim yok aslında da, 1.5 milyon dolar az gibi göründü bana bu derece bir şey için. Gerçi anca şimdiye kadar gördükleriniz diyor, az bir kısmı da bitmiş olabilir.

Bir de "bizim yatırımcı oyun piyasasını takip etmiyor, 300 bin sterlin verin ikna olsun" olayı biraz Nijerya Prensi şeysine benzemiş.

Ya abi elemanın birini kafalamışlar, sağıyorlar işte :P Adam hafiften uyanır gibi olunca da "ya karşim, çok süper patlayacak bu oyun. insanlar bunu istiyorlar!" diyebilmek için Kickstarter'a başvurmuşlar :P (Adamların işini çok pis baltalarım :P)

Dan Dirik dedi:

pff quest compass

Videoda da söylediği gibi oyun şu ana kadar özel bi yatırımcı tarafından finanse edilmiş (Zdenek Bakala diye bir milyarder), kickstarter'da istelinen miktarın sadece 300k sterlin olması bu yüzden. Kickstarter yapmalarının sebebi muhtemelen aynı anda hem para kazanmak hem de reklam yapmak. Bu kötü bir şey değil tabii, oyunun nasıl olacağını daha yakından göreceğiz hiç olmazsa. Şimdilik bağış yapacağımı sanmıyorum, zaten yarılamış bile istenilen miktarı.

Oyunun skyrim-killer olmak gibi bir hedefi var ama o kadar kitleye ulaşması çok zor. İyi tanıtırlarsa Witcher seviyesin çıkabilir

http://www.kickstarter.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance

Abi oyun zaten kısıtlı bir kitleye hitap edecek, quest compassı da kaldırırlarsa hiç satamazlar :P

Bana da Skyrim kadar satmaz gibi geliyor. Skyrim kadar herkesçe oynanabilir bir oyun olmayacak gibi çünkü ama bir Dark Souls, The Witcher başarısı yakalayabilir dediğin gibi abi.
Lohar
Üye
'is it going to be fun without magic & dragons?' diye sorulmus ya; cidden magic cok gerekli bisey mi? -tum rpg oyunlarinin 90%inda olacak kadar?- kendim nefret ettigimden midir nedir tam olarak kavrayamadim bu takintiyi. bu oyunlari oynayanlarin cogu buyu kullanmayi, kilic sallamaya tercih mi ediyor? yoksa sadece 20-30%u seviyor diye mi buyu uzerine yapiyorlar cogu rpgyi? mesela filmlerde bu boyle degil; buyu varsa bile cok az kisi kullanabiliyo ama ayni filmin oyununu yapilinca fireball'lar bilmemneler havada ucusuyo.

oyuna doneyim. okudugum herseyi sevdim. yillardir bekledigim bir oyunu yapabilirler, yapabileceklerse. ozellikle -rpg system-lerine bayildim; simulasyon-rp karisimi -skyrim'e 50 tane modla ulasilmaya calisilinan sey. bi de karakter pre-defined olacak ama goruntusunu ozellestirmekten hic bahsetmemisler. pek sevmedim tipini :P

BonecrusherBonecrusher
Üye
nefret edilecek ne var ben de onu kavrayamadım...
Lohar
Üye

nefret edilecek ne var ben de onu kavrayamadım...

zevk,renk?

kral julienkral julien
Üye
Fairon dedi:

bir Dark Souls, The Witcher başarısı yakalayabilir dediğin gibi abi.

İyi diyosun da, bu oyunlar hem yapımcıların mentalitesi olarak özel hem de bunu iyi bir şekilde oyuna aktaran yetenekli ekipleri var. Kingdom come güzel fikirlere sahip ama bunu oyuna aktarmak çok daha zor. Bence "fena değil ama eksikleri var" seviyesinden yukarı olmayacaktır, ancak daha sonraki oyunlarında falan sistemi oturtabilirler, diye düşünüyorum
discussioncontroller