13 Temmuz '14 Metallica İstanbul Konseri
ReyJeyReyJey
Üye
maçın sonunu barkovizyondan yansitacaklarmis canlı, metallica 9da çıkıyor.

yoksa jamez bunu düşünmedi mi sandiniz
BenjaminBenjamin
Üye
10'dan önce çıkmazlar.
SwooshSwoosh
Üye
Loverman dedi:

he ya içim eriyor zaten almanyamın galibiyetini göremeyeceğim diye. : /////////////////////////

kayıt açtım hiçbir habere bakmadan gelip eve onu izlicem :d

oo metalci mi oldun kardeş

Beğenenler: dodger

CaturdayCaturday
Üye
Swoosh dedi:

Loverman dedi:

he ya içim eriyor zaten almanyamın galibiyetini göremeyeceğim diye. : /////////////////////////

kayıt açtım hiçbir habere bakmadan gelip eve onu izlicem :d

oo metalci mi oldun kardeş

Liberal metalci.
LovermanLoverman
Üye
Evet nikimi de loverman yaptım
FirewingFirewing
Üye
Laga lugayı bırak da anlat bakiyim.
FirewingFirewing
Üye
tipe gel aifsşdiisşd

image
cank92
Üye
Çok durgun geçti ne yazık ki.
Sonisphere'in o gaz, zıplayıp bağırarak eşlik eden yetişkin/genç kitlesi yerine ellerinde cep telefonları 14-15 yaşında çocuklar ve hiç kıpırdamayan velileriyle doluydu. Hızlı ve diğerlerine göre nispeten daha az bilindik şarkılara eşlik edenlerin sayısı da gayet azdı. (Setlist'i de biz belirledik, keşke sözlerini öğrenmeye çalışsalarmış.) Snake Pit desen ne zaman baksam kıpırdamadan duruyordu, özellikle mi öyle yapmaları gerekiyordu yoksa bana mı öyle denk geldi anlamadım ama insan azıcık bi heyecanlı olur orda. (Alper'e selamlar burdan) (Bir de tabii James'in önünde gitar çaldığı çocuğun suratı efsaneydi).
Her ne kadar Whiskey in the Jar'ı çok dinlemek istesem de, beni şaşırtmayıp neredeyse her konserde çalınan şarkıları seçti izleyici.
Işıklar açılınca bir kaç fotoğraf çektim, baya doluymuş konser alanı çok sevindim, bu kadar olmaz sanmıştım. Ama o kalabalığa rağmen biraz sönük kalan bir konserdi bana sorarsanız.
Pentagram için de donuk izleyiciye karşı bir de üstüne kötü ses sistemi eklenince kötü oldu.

Edit: Çok hareketli geçtiğini söyleyenler olmuş etrafta, benim talihsizliğim heralde durgun yere kalmışım.
LovermanLoverman
Üye
Açıkçası pentagram konseri rezaletti, ilk girişte çalan şarkıya koptu millet bir de Türkçe 2 şarkısına. Hem sistem bozuktu, birşeyler patlamış, organizatörün pisliği idi hem de bi süre sonra şarkılar baydı. Adam da bence arkadaşlar bizden sonra kim çıkacak diye bize sorarken organizatörlere geçirdi hafif.

Metallica geldiği an her şeyin rengi deşişti. Master ile koptu dağıttı kalabalık. Playlist tam aklımda değil ama battery hariç mantıklı gitti. Enerjimizi saklayabildik.

James yaklaşık 2-3 kez "istanbuuuul you make us feel better" dedi çünkü çılgın gibi eşlik ediyordu seyirci, hatta çalışmıssınız sanırım dedi. Bir kere de you make us feel home dedi. :) Turn the page dinledik, o şarkıyı seçtiğimiz için teşekkür etti. Oylama şarkılarda whiskey çalmak istedi ama bizim angutlar batterye oy verdi konser sonu için. O da battery daha iyi bi parça mı sanıyorsunuz, hell no! dedi, whiskey için uğraştı hatta battery ballad mı çalsak dedi ama crowdın ergen kadrosu seek and destroy kapanış olacakken zaten bi de onu ekletti. Canlı olarak orion dinledik, somayı güzel bir şekilde andık, FOR WHOM THE BELL TOLLS dört dörtlüktü! Taksim diye bağırdık!

Tekrar yazayım James seyirciyi övdü epey, 40bin kişiyi kimse analiz edemez ondan başka ve o adam samimi övdü. Suskunlar vardı ama her konserde olduğu kadar. Full erkek olsaydık daha ayrı inlerdi ortalık o ayrı.

Lars şimdilik bitirebileceğimiz en güzel yerde bitirdik mükemmel seyirci mükemmel şehir dedi. Ve yine tüm grup üyelerinden tam herkes çıkıyorken tekrar gelme sözü aldık! James ayrılamadı zaten seyirciden, gider ayak aldı mikrofonu yine bağırttı bizi.

Seek and Destroydaki balon olayı ve açın ışıkları yüzünüzü göreceğim olayı güzeldi. 40 bin kişi toplarla oynadık zıpladık!

Enter Sandmani biraz uzatabilirdik yeah olayını yapamadı seyirci. Ayrıca MEMORY REMAINS efsane bi başlangıç yaptı ama sonunu karıştırdı millet yine.

Aklımdan çıkmayan an ise, James reyiz tane tane METALLICA! LOVES! YOU! dedi. Nothing söylerken de gözleri doldu fark ettik. Sad but true sanırım en iyi seyirci desteğini alan parçaydı.

Beğenenler: ReyJey

kurtkapankurtkapan
Üye
tamam lan sus yeter

bi dahakine gidicem mk. 4 yıla gelirler herhal. Ben de 8 yıl hasretini çekmiş olurum
discussioncontroller