13 Temmuz '14 Metallica İstanbul Konseri
ReyJeyReyJey
Üye
olm görmesem şu konseri gözüm açık giderdim lan

yaklaşık 2 saatte anca içeri girdik, güneşin altında milim milim ilerleyene kadar canımız çıktı, yine orada bir dayanışmayla herkes aldığı suları etrafına salladı da biraz serinleyebildik. neyse zorlu seferimizn ardından lavırla önlere doğru seyirttik. epntagram tam vaktinde çıktı yalnız ses sistemi geçen arch enemy konseri kadar berbattı neredeyse. bu ikinci izleyişim pentagram'ı ve ikisinde de çok tatmin olmadım doğrusu, belki de vokal değişikliği yaramadı ama lavırın da dediği gibi lions in a cage, bir ve şeytan bunun neresinde dışında herkes hareket etmeden izledi. kick sarsıyordu bi, tüm olayları buydu resmen.

sonra metallica'yı beklemek için çöktü herkes, yerimiz çok iyi sayılmazdı ama sesi güzel aldık ve arada görebiliyoduk sahneyi de net şekilde(tam şu ışık platformunun yanı). yirmi dakkalık gecikmenin ardından reyizler master of puppets'la çıktı. tahmin ettiğimiz gibi ses düzelmişti, hatta benim gördüğüm en güzel ses sistemiydi. bass titretti, davullar gayet net duyuldu, hammet'ın sololarda da hiç problem yoktu. ben en çok wherever i may roam duymak istiyordum onlar mı efsane çaldı ben artık kendimden geçtiğim için o kadar mı zevk aldım bilemicem. for whom the bell tolls aar gazdı, creeping death'in die kısmı güzel oldu çekmişlerdir onu inş. biraz ilerilere bakındım da hiçbi şarkıda pogo hareketliliği yoktu battery çalarken biraz iteledim milleti ama kimse uymadı : D

mesajı yazarken biraz ekşi'ye baktım da her şeye bok atma timi yine yea bu nasıl ses kimse de şarkılara eşlik etmedi falan demiş. bi kere sesi cepheden ortadaki kadar iyi almak mümkün değil, yani olması gereken o ama giden adamın bunu bilmesi lazım. akustik konusunda sıkıntı yaşamışlar nitekim. ikincisi benim gördüğüm kadarıyla herkes eşlik eti şarkılara ki james de çalışmışsınız aferim fln dedi. tribünler çok fıstı ama o konuya katılırım, oturarak izledi resmen adamlar.

neyse, özet olarak bence efsane konserdi, bi daha gelicez dediler eğer o döneme çok konser düşmezse üst üste yine giderim ben.
BenjaminBenjamin
Üye
ReyJey dedi:

olm görmesem şu konseri gözüm açık giderdim lan

.

Sonisphere'i kaçırdın mı yoksa : /
ReyJeyReyJey
Üye
o zaman giremiyodum ben kendi başıma, en dandik günde gidip accept dinlemistim biraz anca:(
kurtkapankurtkapan
Üye
sonisphere'ı görmesem ölürdüm ben asıl. onu geçelim. big four izledik olm..
BenjaminBenjamin
Üye
Yazık olmuş valla. Big Four değil de Rammstein çıkartıp koymuştu masaya adeta. Şaka maka 4 sene olmuş : /

Yani şu hissi bana verebilecek başka bir konser izleyebileceğimi düşünmüyorum.

Spoiler:

Muazzamdı ya tekrar gelsinler < 3

Beğenenler: kurtkapan

QktayQktay
Üye
oyy yeni dönebildim anca.
konserden önce istanbul hakkında bişiyler söylicem.
bağdat caddesinde indim servisten saat 7 gibi. ne bir büfe ne bir cafe hiç bir yerin açık olmamasına anlam veremedim. kahvaltı yapacak herhangi bir yerin açılmasını beklerken 2 tur attım stadın çevresinde :)
Alex heykeli çok güzel olmuş. çok sessizdi kadiköy. keşke eminönü de öyle olsaydı
boğaz turu için eminönüne geçince felaketi gördüm. erkek başıma tırstım o turistler nasıl o kadar rahattı anlayamadım. abi bana mı öyle geliyor ama herkeste katil piskopat izlenimi yaşadım. acilen o kısmın bir şekilde düzelmesi lazım ya çok keko vardı.
2saatlik boğaz turu güzeldi
itü'deki giriş kapısı saçmalıktı. ben 5.30 gibi gittim itü'ye yandan kaynak yapıp yarım saatte geçebildim turnikeden ama öğleden önce gidip bekleyenler varmış valla üzüldüm.
pentegram konserimsisi biterken hala insanlar girmeye çalışıyordu
keşke silver bilet alsaymışım. A'da oldugumdan adamların ne kadar rahat izlediğini gördüm. çimlerden kalkmadılar konser başlayana kadar. blackde izlemek hakkında hiçbir fikrim yok valla o kadar kalabalık sıkış tepiş falan ben fenalık geçirebilirdim sanırım.
ilk metallica konserim oldugu için hoplayıp zıplamak yerine bir elimde kameramla sadece müzik dinledim eşlik ettim.
ne ara başladı nasıl bitti anlamadım.
yalnız inanılmaz profosyonel bir ekip ve harika bir ses sistemi vardı. ekrandaki efektler falan süperdi
sahada 2 tane kule vardı ya hani ekipten bir adam onlara en az 15 kere tırmandı oturdum onu izledim
anadolu yakasını sevdim avrupadan nefret ettim, konser tam anlamıyla kusursuzdu. yarın olsa bi daha giderim sanırım.
saat 5e kadar alibeyköy terminalinde metalci gençlik vardı. bende 5.20 otobüsüyle dönebildim anca izmir'e
valla süperdi
ReyJeyReyJey
Üye
valla sonisphere 2010 anlatılana göre hem çok iyi performanslara sahne olmuş hem de biletler gayet ucuzmuş, keşke bi daha öyle bi konser denk gelse. belki seneye rock'n coke atılım yapar:/

bu da dün black'ten izlemenin nasıl olduğunu anlamanıza yarayacak bi kaç görsel, dayanamadım çıkardım ben atleti. yalnız benim de bi kaç yeri okuyunca aklıma geldi, pyro neden yoktu acep

image

image

Beğenenler: kurtkapan

kurtkapankurtkapan
Üye
Benjamin dedi:

Yazık olmuş valla. Big Four değil de Rammstein çıkartıp koymuştu masaya adeta. Şaka maka 4 sene olmuş : /

tüm konseri açtım tekrar dinliyom şu an. ULAN BE RAMMSTEIN. Bİ DÜNYA TURNESİ HADİ BE

rockncoke'a metalciler gelmesin ya. rockncoke'a kasabian, foo fighters gelsin. başka türlü gelmeleri zor : ((

metal konserlerimiz ayrı.

Beğenenler: Benjamin, Baueltz

RikudouSenninRikudouSennin
Üye
hd çekimleri var mıdır acep ?
ReyJeyReyJey
Üye
kurtkapan dedi:

Benjamin dedi:

tüm konseri açtım tekrar dinliyom şu an. ULAN BE RAMMSTEIN. Bİ DÜNYA TURNESİ HADİ BE

rockncoke'a metalciler gelmesin ya. rockncoke'a kasabian, foo fighters gelsin. başka türlü gelmeleri zor : ((

metal konserlerimiz ayrı.

yaw metal fest'i demiyorum yani o ayarda bir festival olsun atıyorum ac/dc, ff, qotsa falan gelsin mm

şu yazı da güzel olmuş

http://www.radikal.com.tr/hayat/ve_herkes_icin_metallica-1201647
discussioncontroller