Star Citizen
TanisTanis
Üye
Chris Roberts (Wing Commander, Freelancer) abimizin üzerinde çalıştığı, oyuncuların uğraşlarıyla bir araya gelen uzay temalı MMO simülasyon oyunu. Oyunda ayrıca Squadron 42 adlı, sadece single player olan 45 bölümlük ayrı bir senaryo olacakmış. (Co-Op oynanabiliyormuş bu bölümler istenirse.) Bunun dışında, Star Citizen, Squadron 42'dan sonrasını anlatacakmış. Oyun hakkında söylenecek çok söz var ama, ben buraya kalabalık yapmamak adına size bir link vereyim, ilgilendiyseniz araştırırsınız.

https://robertsspaceindustries.com/

Son çıkan oyun için video

Forumda tartışma başlığı görmedim, oyun MMO simülasyon diye geçiyor. Ama ortaya karışık bir şey olacak. MMO olacağı kesin de, neyse.

Oyunu şu anda erkenden satın alan var mı? Beklentimin en yüksek olduğu üç oyundan birisi. Ne satın aldınız? Düşünceleriniz nelerdir? Yenilikleri elimden geldiğince paylaşmaya çalışacağım. ( Diğer ikisi WoD Online ve WH40K: Eternal Crusade.)
rubyredrubyred
Üye
başlığı vardı sanki ya ?
FaironFairon
Üye
Ben de var diye hatırlıyodum ama bakınca sadece Sinan Abi'nin açtığı haber başlığını gördüm. Çok muhabbeti yapıldı ama başlığı açılmamış demekki.

Oyunun ilgilendiğim tek kısmı Squadron 42 olan kısmı. Sadece MMO olarak gelseydi üzülürdüm şahsen. Patlayacakmış gibi geliyor ama bana niyeyse.
rubyredrubyred
Üye
bana da patlayacak gibi geliyor.
TanisTanis
Üye
Valla ben bayağı baktım başlık için ama bulamadım. :s Varsa, oraya taşınabilir.

Ben her iki kısımlada ilgileniyorum. Bu sene içerisinde çıkması planlanıyordu oyunun. MMO olan kısmı bana da sanki patlayacak gibi geliyor. Çünkü aşırı derecede geniş bir evren ve karmaşık bir oyun mekaniği olacak gibi geliyor. EVE'den ayrılan özelliği, oyun mekaniği. Eğer parayı boşa harcamayıp çalıştılarsa, ben oyunun gerçekten güzel olmasını bekliyorum. Bakacağız.

Ekstra bilgi: Oyun için $39M toplanmış şu ana kadar. 8.432 kişilik alpha başvurusu kalmış. (Bunlar parayla yapılıyor bu arada. 20 dolarlık bir ücreti gözden çıkarıp, oyun içi bazı ekstra itemlar ve Alpha/Beta access alabiliyorsunuz.)
AlphariusAlpharius
Üye
mmo olması tam bir turn off doğrusu
purusodiumpurusodium
Üye
çok şükür başlığı açıldı

Beğenenler: Tanis

TanisTanis
Üye
Adam beklemiş başlık ne zaman açılacak diye. Sadasd.

Ben yakın bir zamanda 40 dolar verip beta/alpha access'i alabilirim. Biraz daha bilgi toparlayayim etraftan önce ama.
creiGncreiGn
Üye
Fairon dedi:

Oyunun ilgilendiğim tek kısmı Squadron 42 olan kısmı. Sadece MMO olarak gelseydi üzülürdüm şahsen. Patlayacakmış gibi geliyor ama bana niyeyse.

Aynen, mmo kısmı benim de hiç ilgimi çekmiyor. Patlamasa bile yarattığı devasa beklentinin altında ezilebilir gibi. Gerçi bu kadar backing'i toplayabildiklerine göre oynayanlar beğeniyor demektir.

Beğenenler: Fairon

BonecrusherBonecrusher
Üye
kickstartera konulduğunda ilkin heyecanlanmıştım. wing commander felan adı geçiyordu lan. benim gibi freelancer ve freespace hayranı biri olarak tüylerimin diken diken olmasına neden olmuştu. acaba yeniden mark hamill döner mi, FMV cinematicler görür müyüz felan...

sonra bi baktım oyun mmo shooter halini almış. "tükürürüm ben böyle işin içine" dedim çıktım.

40 milyon dolara dayanmış oyun. mis gibi bir FMV simulasyon oyunu çıkardı :(

Beğenenler: Dharkan

TanisTanis
Üye
MMO shooter mı? : O MMO simülasyonu diye geçiyor? Shooter nerden geldi? : O Kayboldum. :(

Ben oyun Freelancer gibi çıkacak diye bekliyorum. MMO'suda EVE gibi olsa ( Bazı kısımları hariç) bence tadından yenmez. Ama böyle olmayacak galiba ki, siz başka şeyler söylüyorsunuz. :(
discussioncontroller