Cyberpunk (hissi veren) şarkılar (tavsiye edin)
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Geçen steam'de MAGIX Music Maker 2014 diye bi' program gördüm de beleş sürümünü indirdim kurcaladım biraz. Cyberpunk müzik yapayim dedim:

https://www.mediafire.com/?kfjiglwa2c1a231
BonecrusherBonecrusher
Üye
0.17-0.35 fena olmamış da, geri kalanı düz trance olmuş gibi geldi bana.

Beğenenler: [Deleted User]

BonecrusherBonecrusher
Üye
şunun gerçek bir filmin trailerı olmasını isterdim. sahneler çok hoşuma gitti. karamsar, karışık, kalabalık ve kaotik bir atmosfer yaratmış.

Beğenenler: Elagord

BonecrusherBonecrusher
Üye
Evren şu senin şarkında bahsettiğim kısımda kullandığın enstrüman/melodi vs ne oluyor? yani o tarzda bir şarkı yapmak istediğimde ne kullanıcağım?
BonecrusherBonecrusher
Üye
bi de şu tip şarkılara genel olarak bir ad veriliyor mu?

Spoiler:

dark, metallic, depressive, night, clean, rythmic...
İ. Evrenİ. Evren
Üye

Evren şu senin şarkında bahsettiğim kısımda kullandığın enstrüman/melodi vs ne oluyor? yani o tarzda bir şarkı yapmak istediğimde ne kullanıcağım?

Temelde synth sesi ile yapılır fakat müzik programlarında belli bir kategorisi yok. Kullandığım program magix music maker 2014. O ses için hazır ses dosyalarından hiphop vol.15'den trony sesinin tempoyu biraz hızlandırdım ve pitchi yükselttim mesela. Cyberpunk müzik yapmak normalde çok zahmetli. Bu programda daha bi' zahmetli, zira reason gibi geniş program değil.

O ses için sanal synth'den tuşlara basıp o tuşlardan çıkan sesin pitchini bi' eksilere bi' artılara falan çıkarman lazım. Tempoyu da hızlandırınca cyberpunk vari oluyor.

Beğenenler: Bonecrusher

BonecrusherBonecrusher
Üye
eyvallah

Beğenenler: İ. Evren

Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye

şunun başı on numara
BonecrusherBonecrusher
Üye
evren bana şu şarkıyı cyberpunklaştırsana,
bol synth felan