30 Mart 2014 Yerel Seçimleri
Golden Eagle
Üye
Jerry dün tartıştığımız olay

YSK, İstanbul İl Seçim Kurulu’nun 4 ilçede mavi renkli zarftan AK Parti’ye çıkan belediye oyları geçerli kararını kaldırdı.

YÜKSEK Seçim Kurulu’ndan (YSK) Ak Parti’ye kötü haber geldi. YSK, İstanbul İl Seçim Kurulu’nun, Kartal 1, Kartal 2, Büyükçekmece ve Silivri ilçelerinde, mavi renkli belediye seçimlerine ilişkin zarftan muhtarlık oy pusulası çıkması halinde o oyların geçerli sayılacağına ilişkin kararını kaldırdı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26149458.asp
AlphariusAlpharius
Üye
neden böyle geçersiz oylar hep akpden çıkıyor yaw : ))))))))
rubyredrubyred
Üye
i.melih -> hilem.i

bu iyiymiş :D
oropheroropher
Üye
Mansur Yavaş dün; "Seçimi kaybedersek 'sevdamız Ankara' diyorduk, 'sevdamız Türkiye' deriz" demiş..
CHP ve MHP kanadından gelen ortak aday, birleşme vb. mesajlar da düşünüldüğünde anladığım kadarıyla Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilecek..

Beğenenler: Trajengya

Golden Eagle
Üye
Bana Mansur Yavaş'ın CB adayı olması yemleme gibi geliyor.
Mister NoseMister Nose
Üye
Yaşlanmış, yaşlanmakta olan 1-2 kuşağın ortalıktan yok olup ülkenin demografik yapısının çağa uyumlu hale geleceği tezi akapeden önce geçerli olabilirdi ancak o sürece 30-40 yıl daha eklemek gerekiyor. Toplum 12 yıldır hızla dinselleştiriliyor. Eğitim sistemi seri şekilde ebleh çocuklar yetiştiriyor. Kendi yeğenlerim üzerinden sistemi gözlemleme şansım var mesela çocuk din öğretmenine ''biriniz topraktan var olduk diğeriniz maymundan geldik diyorsunuz bunların hangisi doğru'' benzerinde bir soru sorduğu için ablam okula çağrılıyor. Bu herif yüzünden üçüncü kez okula gitmek durumunda kalıyorlar. Diğer öğretmenler ''din konusunda çeki düzen verin çocuğun hayatını yakmayın'' diye üstü kapalı ikaz edebiliyor mesela ablamı. Ufacık çocukları aileleri üzerinden fişleyen manyak bir hükümet bu akp. Öğretmenlerin durumu da farklı değil. Meslekte tutunabilmek, sürülmemek için onlar da mevcut yapıya sarılıyor. Kamu kurumlarında çalışan insanlar da dönüşüyorlar. Namazını bayramdan bayrama kılan, akşamları demlenen insanlar her cuma namaza gitmeye başladı. Bu insanların tamamı kendi özgür iradeleriyle mi gidiyorlar sizce camiye. Adam korkuyor bu dinci tayfa tarafından fişlenmekten, hor görülmekten, işine son verilmesinden.

Bu eğitim siteminde, mahalle yapısında büyüyen çocuklar mı değiştirecek yahu bu yapıyı. AKP'nin talan düzeninden nemalanan heriflerin çocukları ne olacak? Mevcut akp seçmeninin çocukları ne olacak? Cemaatin eline düşmüş çocuklar ne olacak? Ülkedeki eğitimli, kendini yetiştirmiş insanlar harıl harıl ülkeden kaçmak için uğraşıyorlar mesela onlar ne olacak?

Kültürel kapitalizm bastırıyor bir yandan, bu sebeple tuhaf insanlar olup çıkacaklar. Bir tarafta dinselleşin lan diyen herifler diğer yanda alın size castin biber diyen batı vs. Çok boktan bir yere doğru ilerliyoruz.

Önceki sayfalardaki yaşlı insanlar öldüğünde mevcut yapı değişir muhabbetine istinaden yazdım bunları.
JerryJerry
Üye
Nose, sen bundan sonra hep ciddi yaz.

Beğenenler: matthdog, Trajengya

rubyredrubyred
Üye

Kamu kurumlarında çalışan insanlar da dönüşüyorlar. Namazını bayramdan bayrama kılan, akşamları demlenen insanlar her cuma namaza gitmeye başladı. Bu insanların tamamı kendi özgür iradeleriyle mi gidiyorlar sizce camiye. Adam korkuyor bu dinci tayfa tarafından fişlenmekten, hor görülmekten, işine son verilmesinden.

o zaman ben hiç kpss kasmayayım. öğretmen olsam aynı mok, devlet dairesinde çalışsam aynı mok yani.
AlphariusAlpharius
Üye
gözlemlerime göre yeni neslin çocukları joffrey baratheon tarzı tipler oluyor genelde

zaten pepeyle kayuyla büyüyen nesilden hayır gelmez çok net

Beğenenler: Trajengya

rubyredrubyred
Üye
yav bişey sorucam 85-90lılardan ilkokul öğretmeni atatürk sevgisi aşılamamış olan var mı burada ?
discussioncontroller