40 km yol yürümek (alaşehir-salihli)
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Söylendi mi okuyamadım da su ve ayakkabı. Suya abanmak zaten yürümeyi güçleştirir, az az susuzluğu dindirecek kadar içsen yeter. Ayakkabın da her ihtimale karşı yedekli olsun bir de tabanı sağlam olanlardan olsun mümkünse. Benim birçok ayakkabı vücut ağırlığı altında ezilince geç 30km.yi 20km. yürüsem çöküyor tabandan, ayakta ciddi su toplamalarına sebep olabilir. Gerçi 2 gün dinlensen geçiyor ama o acı yürümeyi zorlaştırıyor biraz. Mutlaka yağmura karşı da önlem al zira aşırı ıslanırsan kıyafetler üzerine yapışacak, ağırlaşacak yürümekten nefret eder hale geleceksin.

Çok büyük bir sıkıntı çıkmazsa 6 saatte rahat rahat varırsın. Kondisyon sıkıntın yoksa 5 saatte falan hedefindesin en geç. Bir de otoyol kıyısından yürürüm diyorsun fakat dikkat et, hız manyaklarına karşı kendini belli edecek renklerde giyin. Güneş gözlüğü ya da şapka türü bir şey düşünebilirsin. Gözlüğün terle yüzden kayma ihtimali var ama şapkada o sıkıntı olmaz ve güneşe karşı eziyet çekmezsin. Önceki günden kalan bir yorgunluğun olmazsa sıkıntı yaşamazsın zaten.
westgreywestgrey
Üye
ben hala neden yürüyerek gittiğini anlamadım
LovermanLoverman
Üye
Umarım bir kıza senin için 30 km yürüdüm demek amacında değilsindir dostum
ryuukryuuk
Üye
ben iki senedir yazları dağ bayır yürümeli hiking yapıyorum likya yolunda, idmansız halimle 30 kilometreyi erken kalktığımız günler rahat yürüyorduk. hava sıcak olursa içmezsin bile büyük ihtimalle ama yanına birkaç litre su al, 2-3 konserve ton balığı bi de paket lavaşlardan al, başka bi şeye ihtiyacın olacağını sanmam.

pişiğin varsa pudra al fakat, pişik büyük sıkıntı.
AlphariusAlpharius
Üye
Loverman dedi:

ben de bunu yazmaya geliyordum yaw
acdervisacdervis
Mod
Loverman dedi:

Sayılar tutmadı ama gönülleri bir diye koyuyorum.

Beğenenler: rubyred

tersadamtersadam
Üye
Loverman dedi:

buraya yapıştıramadım şiiri. "neyzen tevfik - mecnun"
QktayQktay
Üye
hehehe öyle bir durum yok yav :)

tavsiyelerinizi dikkate alıcam muhakkak.
yürümek beni sıkmıyor takıyorum kulaklığı farkına bile varmıyorum ne kadar yürüdüğümün o konuda sıkıntı yok.
bide yürüyeceğim yol Gediz ovası oldugu için çayır çimen bağ tarla falan sıkıcı geçmeyecektir. çokta işlek bir yol değil zaten dk'da yaklaşık 1 araba geçer.

tek derdim ayakta sorun çıkması su toplama falan gibi. bide sırt çantasıyla yürümek nasıl olur onu bilmiyorum.
siz bunları yazarken 8km yol yaptım hiçbir sıkıntı yorgunluk belirtisi olmadı. yarın 10km sırt çantalı bi denicem bakalım nasıl olacak
tersadamtersadam
Üye
çantaya 2-3 şişe su at. başka da bir şeye ihtiyacın yok. açlıktan tansiyon düşmesin diye bi tane de bisküvi al. çanta engel olmaz.
aztek
Üye
Qktay dedi:

tek derdim ayakta sorun çıkması su toplama falan gibi.

büyük ihtimalle olacaktır
discussioncontroller