Mortal Kombat X
SwooshSwoosh
Üye
bunun ps3 versiyonunda kısılmış bir feature var mı
grafik falan gibi bariz şeyler dışında
Sindustry
Üye
@Xardas sağol bilgi için.
Oyunu aldım sorunsuz çalışıyor. 1.8 gb lik first day patch indirdi. Goro karakterini açamadım oyun henüz çıkmadı diye sanırım, dlc kodunu kabul etmedi.
Ayrıca ps3 versiyonunu ile bi fark olacağını sanmıyorum çıkış tarihinden ve grafiklerden başka.
DarkorDarkor
Üye
Kombolar acayip akıcı ya. The Matrix'deki hareketlerin kıvamında yani o derece. Mileena ve Cassie Cage'e bayıldım. Sonya biraz hantal kalmış. Yaşlılık işte.
RidygoRidygo
Üye
Darkor dedi:

Kombolar acayip akıcı ya. The Matrix'deki hareketlerin kıvamında yani o derece. Mileena ve Cassie Cage'e bayıldım. Sonya biraz hantal kalmış. Yaşlılık işte.

Deminden beri sıkıcı diye okuyorum. Ulan diyorum ne biçim bir yorum bu. Çok tutarsız ahaha.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Darkor dedi:

. Yaşlılık işte.

Öyle deme. Allah çarpar
Sindustry
Üye
Tekkene göre çok daha zor oyun. Tekkendeki gibi adamlar havada asılı kalmıyor. Saliseler içinde basman lazım gerekli tuşlara yoksa kesiliyor combolar. Oyun görsel ve oynanabilirlik olarak çok iyi tavsiye ederim herkese.
DarkorDarkor
Üye
Ben yorumlarımda öyle ani duygu değişiklikleri yaparım.

Bu arada Sonya'ya harbi ayıp etmişim gayet pis vuruyor.
MKX_SCORPIONMKX_SCORPION
Üye
Ed Boon'a oyunu bırakırlarsa oyun böyle olur işte, pireyi deve de yapar, deveyi pire de.
RagnarollRagnaroll
Üye
Bir haftadır buna bakıyorum. Fatality antrenmanlarına girince kombinasyonları denemekten daha da başka oyuna bakamadım pek. DC'da nasıl fotoğraf moduna kitleniyorsan bununda o kitleme olayı testing kategorisinde geçerli. Beklemediğim şekilde güzel olmuş. Genelde dövüş oyunlarındaki laçka hareket ve cıvık tasarımlar dolayısıyla hayatta oynamayan biri olarak bayağı bir oynattırdı. Gerçi Mortal hiç bir zaman bu standartlar da bir oyun olmamıştı ama öncekilere göre de daha ağır olmuş bu. İçlerinde fazla gereksiz gördüklerim dışında karakterler çok çok iyi, ki üstünde özellikle durulan karakterler her yumruğunda kendini belli ediyor ve hayran bırakıyor. Hepsini bir oturuşta denedim aşağı yukarı; Scorpion, SubZero ve Kenshi'nin kombo, Ray olayını bir başka yapmışlar. Elemanların attığı her adımdan klas akıyor.

Grafiklerde de ilk duyurulduğunda eleştirdikten sonra özellikle, neden eski Unreal kullanıldığı oynadıktan sonra daha belli oldu. Olabildiğince kontrole duvar koymamaya çalışıp, dövüş düzeyini interaktif seviyeye yükseltmişler ki Story Mode'da daha net görülüyor. Partikül, deformasyon, yakın taraflara yüksek kaplama basıp canlı hale getirmişler görüntüyü. Yine de Next Gen diyemedim. Lakin grafik konusunda en fazla uyguladıkları filtreleri beğendim ben. Daha çok tonlama olayında Sun Orange ve siyah şeritler hakim, oyunu ciddi hale sokan yegane uygulama. Göze fazla batan köşeli poligonlar dışında her karakterin birbirinden iyi ve farklı tasarımları var. Üstüne Coins ile açtığım kilitlere bakarsak ikinci ve üçüncü varyasyonlarını orijinal hallerinden daha iyi çizmişler. Fatality'leri hapishaneye gidip oradaki psikopat tiplere anket tutturup, fikirlerini almış gibi yapmışlar. Yüz kesip, tek parça dilin sallaşına kadar gösteriyor. Oynanışın yarısında etkin tabii. Yalnız bazı Xray'leri daha abartı yapmışlar, köprücük kemiğini adamın ağzından çıkarttıktan sonra dövüş devam ediyor mesela. Müziklerden nefret ettim, kafa şişiriyor, kendi müziğini hazırlayıp oynamak lazım. Story Mode'u başladın mı bırakamıyorsun, Qte basıp iyice film gibi yapmışlar. Açıkçası başta da dediğim gibi çok beğendim oyunu bilhassa dövüş oyunlarıyla yatıp kalkan adam bayılır, Next Gen'e başlangıç olarak iyi bir oyun yapmışlar.

image
image
image
image
image
image
image
image

Beğenenler: Xardas

XardasXardas
Üye
Oyun beklentilerimi karşılamış olsa da "dash" ve vuruşlar arasında garip bir "delay" var. Vuruş yapmadan önce gecikmeyi hesaba katmak gerekiyor ki oldukça garip bir sistem, umarım patch ile düzeltilme şansı vardır.

Diğer yandan MK tarihinin en ağır Quan Chi'si ile karşılaştım, en azından special move'ların hızlandırılması lazım.
discussioncontroller