Mortal Kombat X
DarkorDarkor
Üye
Story modu çok kısaydı yav. En fazla 3 saat ve çok eksik kaldı.
MuhallebiMuhallebi
Üye
Havadayken vurma ve dash çok garip olmuş. Akıcılığını azaltmış oyunun. Arka arkaya 3-5 tuşa basıp akıcı gözüken kombo yapınca oyun akıcı olmuyor. Footsie baya sekteye uğratılmış gibi. Dash atmak yerine adamın ağzının içine girmenin pek bir manası yok. Ayrıca koştuktan sonra adam gibi bir şey çıkarmak gibi bir durum da yok. Alıyorsun ağzının ortasına.

Vuruşların arasındaki o salak delay de poke'u zorlaştırmış. Garip bir şeyler olmul valla. Alışmadığmdan böyle geliyodur umarım. Yoksa comp. olarak içler acısı durumda olacak oyun.

Story mode ise baya güzeldi ama çok açık şey kaldı. DLC yada sonraki oyuna saklamak yerine adam gibi başı sonu belli bir story mode olsaydı keşke.

Sinematiklere quick time event koymak ÇOK güzel olmuş. Keşke daha çok olsalardı ve hepsini kaçırsan bile aynı sonuçlanmasaydı.
freemanali
Üye
arkadaşlar birbirimizi ekleyelim steamden
Online olarak lag var bari aramızda oyun atarız
SwooshSwoosh
Üye
https://store.playstation.com/#!/en-us/games/addons/mortal-kombat-x-5-easy-fatalities/cid=UP1018-CUSA00967_00-QUICKFTLTY000005?emcid=ps-se-717&utm_medium=Paid_Search_{ps}&utm_campaign=Playstation&utm_source=Google&utm_term=ps-se-717&utm_content=Brand

imagekonsolcular ne kadar yeteneksizse artık adamlar easy fatality satıyor parayla image
JulianneJulianne
Üye
Oyunun en büyük salaklığı sinematiklerin ve x-ray / fatality'lerin 30fps, içinde quicktime event olan sinematiklerin ve normal oyunun 60 fps olması. Beynim dönüyor her dövüşe girişte...

Ha bi de mümkün mertebe duman efekti yapmasın bu ekip. Normalde 60fps'den bir gram düşmeyen oyun, içine duman efekti girince bir anda 15fps'ye göçüyor. İnsaf...
XardasXardas
Üye
Story Mode ile ilgili;

Spoiler:
Olaylar Raiden'ın bölümüne kadar (chapter 10 galiba) oldukça hızlı ve kopuk olarak ilerliyor. Mileena'nın isyancıların lideri ve amulet'İn sahibi olarak çok daha önemli bir role sahip olması gerekirdi. Ben işlerin daha karışık hale geleceğini beklerken bir de baktım ki Cassie ve D'vorah isyancı kampına ani bir baskın yaparak hem Mileena'yı hem de amulet'i ele geçirdi. İki kişi koskoca isyanı 5dk içinde bitirdi adeta... O da yetmezmiş gibi Mileena öldürüldü.

Çok şükür Raiden'dan sonra hikaye biraz daha duruldu ve oyuncuya yaşanan hadiseleri süzgeçten geçirme fırsatı verildi. Zira öncesinde birbiri ardına yaşanan olaylar büyük bir anlam karmaşası içinde kalmamıza sebep olmuştu. Her neyse, Shinnok'un Jinsei'yi ele geçirdiği ve Kotal Kahn'ın isyana giriştiği kısa süreç gayet iyi işledi. Kısa diyorum, zira iki chapter sonra kendimi senaryonun sonunda buldum. Eski ve güçlü bir Elder God olan ve şimdi Jinsei'nin enerjisiyle gücüne güç katan Shinnok, sümüklü Cassie Cage'den dayak yedi ve oyun son buldu. Gerçekten ne diyeceğimi bilemedim, Raiden ve Fujin varken Cassie'nin Shinnok'u devirmesi saçmalıkta yeni bir boyut açtı.

Kısacası, MKX absürtlük ve saçmalık arasındaki ince çizgide ilerleyememiş. Önceki oyundaki gibi başarılı bir senaryo ne yazık ki yeni oyunda yok. Bunun en büyük sebebi ise en az 20 chapter olması gereken hikayenin 12 chapter'a sıkıştırılarak daraltılmış olması. Çok daha başarılı bir iş çıkabilirdi.

Beğenenler: Muhallebi

DarkorDarkor
Üye
Swoosh dedi:

https://store.playstation.com/#!/en-us/games/addons/mortal-kombat-x-5-easy-fatalities/cid=UP1018-CUSA00967_00-QUICKFTLTY000005?emcid=ps-se-717&utm_medium=Paid_Search_{ps}&utm_campaign=Playstation&utm_source=Google&utm_term=ps-se-717&utm_content=Brand

imagekonsolcular ne kadar yeteneksizse artık adamlar easy fatality satıyor parayla image

try harder

@Xardas

Spoiler:
Katılıyorum. Oyun çıkmadan önce Cassie'nin bu kadar reklamının yapılmasından belliydi. Bu kadar dandik yetleştirilmesini beklemiyordum ama. Hikaye boyu 2-3 silahlı askerle zor kapışan kız aniden madalyonlu Shinook'a you got caged çekiyor. Onun dışında Mileena ve Kitana gibi iki önemli karakteri çöp edip hiç üstünde durmamaları var.

XardasXardas
Üye
Darkor dedi:

@Xardas

Spoiler:
Katılıyorum. Oyun çıkmadan önce Cassie'nin bu kadar reklamının yapılmasından belliydi. Bu kadar dandik yetleştirilmesini beklemiyordum ama. Hikaye boyu 2-3 silahlı askerle zor kapışan kız aniden madalyonlu Shinook'a you got caged çekiyor. Onun dışında Mileena ve Kitana gibi iki önemli karakteri çöp edip hiç üstünde durmamaları var.

Spoiler:
Karakterler kesinlikle harcandı. Diğer yandan seriye yeni katılan Ferra Torr ve Erron Black'in senaryoda neredeyse hiç yer almaması daha ironik bir nokta. Bu adamlar aslında kim, nereden geldiler ve amaçları ne? Sadece Kotal'ın peşinden gidip karakterlere boş laf atmaları onlara "karakteristik" bir özellik kazandırmıyor. Başarılı tasarımlar olmalarına karşın duruş olarak "konuk dövüşçü" statüsünden ileriye gidememişler.

darkprensdarkprens
Üye

Beğenenler: isotic, Muhallebi

JulianneJulianne
Üye
http://store.steampowered.com/app/347154/
Bu DLC'ye izin verenin tez Fatality'e uğraması dileklerimle...
discussioncontroller