KONSOL İÇİN YARDIM EDER MİSİNİZ
sultanahmetsultanahmet
Üye
Okullar kapandıktan sonra yeni oyun konsolu almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.Öncelikle daha tam karar veremedim ne alsam diye PS3 veya XBOX360 arasında tam karar veremedim ama gönlüm daha bi fazla PS3'ten yana.Öncelikle söylüyüm hangisini alırsam alıyım kırdırmayı hiç düşünmüyorum.Ama bugün Kızılay'da bi mağazayla konuştum adam bana kırdırılmış 500GB 40 oyunlu PS3'e 850 TL dedi online oyun oynanıyo mu dedim evet hiç bi sıkıntı olmadan oynarsın dedi pek inanmadım ama size de sormak istiyorum bunu.Bunlar dışında bi kaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

1.NTSC, PAL ve FR gibi sürümleri varmış bunların.Bu bölgeyle alakalı bi şeymiş Türkiye'de PAL'a giriyormuş.Aralarında sanırım fiyat farkı varmış o önemli değilde bizim şimdiki TV tüplü eski bi şey ama belki yazın şimdiki teknolojiye uygun bi TV alma durumu var da ikisi arasında görüntü açısından bi fark olur mu bu NTSC ve PAL için?

2.Dediğim gibi kırdırmayı düşünmüyorum ve online oyun keyfi sürmek istiyorum.Zaten ilk başta GTA V ve FIFA14 (hatta belki beklerim direk FIFA15 alırım) alıcam daha sonra farklı oyunlara yönelcem.XBOX'da online oynamak için para vermek lazımmış ayrıyeten onu öğrendim bide PSN Plus'ta onların seçtiği oyunları oynayabiliyomuşuz bedavaya bende XBOX'a vereceğim o parayı PS3'e yatırırım ekstra bedava oyun oynarım diye düşünüyorum siz ne dersiniz?

3.Joystick açısından XBOX'ınki daha rahat daha kullanışlı gibime geliyor öncelikli oyunlarım GTA ve FIFA olduğu için her iki konsolda da oynamış olanlar varsa yorumlarını söyleyebilir mi hangisinde oynamak daha rahat?

4.PS için çıkan exclusive oyunlar daha güzel gibi XBOX'ın exclusive oyunları'nın bazıları bilgisayar içinde varmış onları bilgisayarda da oynayabilirim.

5.Gittigidiyor, n11 gibi sitelerde araştırdım 500GB 2. kollu yanında bi oyunlu paketler yaklaşık 850-900 TL arası (PS3).Şimdi okullar kapandıktan sonra bazı mağazalar (Teknosa, MediaMarkt gibi) indirim yapar bence.Zaten daha hemen almayacağım için genelde fiyat araştırması yapıyorum.Gittigidiyor gibi bi siteden alırsam bi sorunla karşılaşabilir miyim?Bide Ankara'da olanlar varsa bilir Kızılay'daki mağazaları ordakilerinde ürünü nereden getirdiği belli değil çoğu garantili falan diyoda sizce güvenmeli miyim?

6.Bazı PS3 kutularının üstünde "şimdi Türkçe arayüzlü" gibi bi şey yazıyor.Artık bütün PS3'ler Türkçe mi yoksa en son çıkanlar mı Türkçe aklıma bu takıldı.İngilizce var bende rahat rahat kullanırım her ürünü ama adamlar uğraşıp bizim için Türkçe sürüm çıkartıyor bende bu emeğin karşılığını vermek için Türkçe kullanmak istiyorum.

Sorularım bu kadar yardımcı olursanız sevinirim sorularım biraz uzun oldu kusuruma bakmayın bu konularda biraz hassasımdır zaten beni burdan tanıyanlar bilir bi şey yapacaksam bir sürü soru sorarım kusuruma bakmayın böyle bi yapım var ama alacağıma değecek bi şey istediğim için bu kadar titiz davranıyorum.Tekrardan yardımcı olursanız sevinirim
hebelehoohebelehoo
Üye
Seneye PS4 al. Üç beş oyun çıksın. GTA V de Pc'ye çıkar herhalde o arada.
sultanahmetsultanahmet
Üye
hebelehoo dedi:

Seneye PS4 al. Üç beş oyun çıksın. GTA V de Pc'ye çıkar herhalde o arada.

Zaten ben GTA gibi bi oyunu her zaman bilgisayarda oynama taraftarıyım ama benim bilgisayarım GTA V çıksa kaldırmaz sanırım.Yeni bilgisayarda almak istemiyorum böyle bi şeçenek gelebilirde şimdi konsolu hem bilgisayarda oynayamayacağım oyunları rahat rahat oynamak; acaba sistem bunu kaldırır mı kaldırmaz mı endişesiyle karşı karşıya kalmaktan kurtulmak için istiyorum.

PS4'te daha düşünmüyorum çünkü bu konsolu kendi paramla alıcam ve PS4 için param yok.Yoksa bende PS4 almak isterim.PS4'te FIFA 14 oynadım ve ben böyle bi şey görüceğime inanmazdım.PS2 var bende onu da 4 yıl önce almıştım iyiki de almışım pişman olmam yani şimdi PS3 alsam

tool
Üye
Ps3 al, sonra da forumda bit pazarına uğra. 30-40tl ye çok güzel oyunlar alıp oynar, sonra da satıp yenilerini alırsın.

Beğenenler: Samson, liquoredmind

liquoredmindliquoredmind
Üye
Ben arşivimin büyük bir kısmını gittigidiyor'dan toparladım, özellikle eski exclusive'leri çok uygun fiyatlara bulabiliyorsun. XBOX için durum pek öyle değil. Aldığım en ucuz XBOX oyunu 60 TL'ye bulduğum Forza 4 - GOTY Edition mesela. Gears serisi falan hala çok ucuz değil...
goo_khangoo_khan
Üye
Bu saatten sonra eski konsollara para verdin diyelim, bari oyunlarına verme.. Bak Watch Dogs Xbox360'da 197 lira. O para karşılığında aldığın oyunu görsen ağlarsın.
AstusAstus
Üye
2. El al 400-500e bulursun. Ps3 al kesinlikle xbox alma. Kirdirmanin ban riski var. Psn hesabi alabilirsin oyunlqr icin. Bolge olayi goruntuylee alakali degil. Bolge sorunu sadece dlclerde yasaniyor. Ayni bolgeden olmasi lazim oyun ve dlclerin. Tuplu tvde 576p alirsin goruntuyu. Pc monitorun varsa ona takabilirsin donusturucu ile. Xbox kolu güzel ama konsol aldirmaz.
sultanahmetsultanahmet
Üye
goo_khan dedi:

Bu saatten sonra eski konsollara para verdin diyelim, bari oyunlarına verme.. Bak Watch Dogs Xbox360'da 197 lira. O para karşılığında aldığın oyunu görsen ağlarsın.

Zaten sadece PS için çıkmış oyunları oynamayı ve FIFA oynamayı düşünüyorum bilgisayarda oynayabileceğim bi oyun varsa onu konsola almayı hiç düşünmem dediğim gibi bi The Last of Us olsun Beyond Two Souls olsun God of War olsun bunlarıda oynamak istiyorum FIFA'yıda konsolda oynamaktan hem daha çok keyif aldığım için hemde daha rahat olduğu için istiyorum ve tabiki GTA V faktörü.Ben burda xbox'a nasıl bi gönderme yaptınız onu tam anlamadım
sultanahmetsultanahmet
Üye
Astus dedi:

2. El al 400-500e bulursun. Ps3 al kesinlikle xbox alma. Kirdirmanin ban riski var. Psn hesabi alabilirsin oyunlqr icin. Bolge olayi goruntuylee alakali degil. Bolge sorunu sadece dlclerde yasaniyor. Ayni bolgeden olmasi lazim oyun ve dlclerin. Tuplu tvde 576p alirsin goruntuyu. Pc monitorun varsa ona takabilirsin donusturucu ile. Xbox kolu güzel ama konsol aldirmaz.

Tavsiyenizi dikkate alıcam teşekkür ederim.Ekstradan belirtmek istediğiniz bi şey var mı dikkat etmem gereken falan bi şey?
AstusAstus
Üye
oyunları alırken gittigidiyor gibi güvenli yerlerden al. 2. el oyun alırken satıcının satış sayısına ve olumluluk yüzdesine bak %99'dan aşağısına güvenme (tabii bu, gg'den tüm satışlar için gerekli). move almayı düşünürsen paket olarak bak. 150-200tl arasına hem move, hem kamera hem de oyun satanlar var. biraz kasarsan 100tl'ye de bulabilirsin sanırım (move, kamerasız bi işe yaramıyor bu arada). türkçe destekli oyun alacaksan yalnız satın alırken dikkat et. hem tr hem us hesabı açıp, iki taraftan da indirim takip edebilirsin. fakat us üzerinden kredi kartıyla oyun satın alamıyorum ben. çoğu kişide var sanırım bu sorun bizim ülkede. onun yerine amazon'dan fake amerika hesabı açıp, kredi kartınla cüzdana para ekleyebilirsin.

us'te plus 20tl, tr'de plus 15tl aylık ve iptal etmediğin sürece her ay yenileniyor. yıllık 100tl, daha kârlı tabii ama tek seferde 100tl çıkarıp veremeyebiliyor insan. ps3'ü en az 320gb al. hatta 500gb'lara bak derim. zira psn oyunlarının boyutları bi hayli yüksek. beyond 31gb mesela, genelde pc'den pek farkı olmuyor zaten oyun boyutlarının. oyunları istediğin hesapla alabilirsin, ve hepsini aynı ps3'te kullanabilirsin. yani us'te tlou aldın diyelim ve tr'de gta aldın. diğer hesaba geçmeden aynı cihazda iki oyunu da oynayabilirsin.

demo ve online hiçbir özelliği olmayan oyunlar hariç çoğu oyun arka planda downlaod yapmana izin vermez. indirmeyi beklemeye alır. 2 saat oyun oynadıktan sonra aa bu niye inmiş dedim ben mesela. hdmi to vga dönüştürücü ya da psn hesabı almayı düşünürsen pm atabilirsin. güvenilir arkadaşların link'ini atabilirim (zira ben aldım, oldukça çabuk ve ilgililer).

donanımhaber riskli bir yer, piyasayı takip edebilirsin ama oyun satın almak senin heyecan sevgine kalmış =D

sonracıma, ps3 kolunu pc'de kullanabilirsin ama kablosuz kullanmak için bluetooth alıcı alman lazım işletim sisteminle uyumlu.

kadıköy'de yazıcıoğlu'ndan vs ya da gg'den ps3 alabilirsin. teknosa'lara 2 kat para bayılmaya gerek yok. ilerde kırdırmayı düşünürsen, kırılabilir belli modeller var, o yüzden onlara dikkat etmen lazım.

konsolun en büyük dezavantajı ise accayip yavaş kurulum yapması. (10gb->1 saat) ve kuruluma bi kere başladın mı iptal edemiyorsun. aleti kapatmak ise dosya sistemini bozabiliyor. o yüzden bişey kurmadan önce iyi düşün taşın =D

disk oyunları psn oyunları kadar büyük kurulum yapmaz. oyundan oyuna değişir tabii.

us ve tr plus üyelikleri her ne kadar çoğu zaman aynı oyunları hediye etse de bazen bu farklı olabiliyor.

2. el kutulu oyun alıyorsan önce deneme imkanın varsa dene, çizik bd'yi kakalamasınlar.

ha bu arada monitörünün hdmi girişi varsa hiç dönüştürücü, tv vs kasmaya gerek yok zaten =P

ps3'ün wifi alıcısı var, illa ethernet kablosu istemiyor.

şu anda aklıma gelenler bunlar. zamanında merak edip sonradan cevap bulduğum şeylerin bi listesini yazayım dedim. aklıma geldikçe yazarım gene =P
Zodiac
Üye
oha astus bi konsol aldin iki gunde butun olayi cozmusun :D

Beğenenler: goo_khan, Astus

discussioncontroller