Hukuk
espiritufolkrockespiritufolkrock
Üye
Avukat, hakim, noter, savcı ya da siyasi lider olmak isteyen arkadaşların buluşma noktası olsun. fikirlerimizi paylaşalım, yardımcı olalım, üniversitelerin artılarını eksilerini konuşalım.
örneğin ben önce istanbul ü. hukuk f. isterken bir ara marmara'ya daha sonra yeditepe tam bursluya şimdilerdeyse boğaziçi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler düşünmekteyim.
SamsonSamson
Üye
4 sene Hukuk kitapları okuyacağıma 1 saat içinde bütün Dostoyevski eserlerini okuyup özetini çıkarmayı yeğlerdim.
Geass
Üye
Hukuk bildiğin idealist işi gibi geliyor bana.
LovermanLoverman
Üye
Bizim forumda çok sağlam sosyal demokrat hukuk bitiren bi genç var da pek girmiyor.

Halısahalarda görüyoruz kendisini daha çok.
SamsonSamson
Üye
Kim o?

Matrim miydi la yoksa?
SoddorathSoddorath
Üye
Hukuk bana çok gereksiz bir alan geliyor, özellikle noter dışında diğer çalışma alanları ile ilgili fikrin varsa. Noterlik çok kebap bir olay, ancak artık sıralamalar yüzünden kimse alicengiz oyunu yapmadan noterlik hakkı kazanamıyor.

Adalet dediğin şu devirde bir kese kağıdı dolusu banknotlara bakıyor. İdealist olacağım diyorsan da stresli bir iş, benim gördüğüm temposuna alışana kadar çok yıpratıyor insanları.

Siyasete ise bir yorumum yok, gözler önünde zaten.
LovermanLoverman
Üye
Hukuk okumayı türkiyeye avukat hakim olmak gözüyle ele alırsan öyle tabii.

Evrensel manada JUSTICE, FREEDOM falan... Bunların yaz kızım sanığın 3 yıl hapsine hihihi demekle aynı kefeye konmaması lazım.

Oraya giden adamlar hukuk ve adalet satan bakkal olmuyorlar, kedi doğalarından gelen taraflılığı yırtıp nötr, renksiz, her canlıya eşit (denk - equal) olmaya uğraşıyorlar. En saygı duyduğum lisans eğitimidir... Bence masabaşı hesaplarınızı noterliğe saklayın hakkaten.

samsar, galadrieli biliyon mu?

Beğenenler: Geass, espiritufolkrock

SamsonSamson
Üye
Kesin bi yerde görmüşümdür yawww ama tanımıyom hayır...

İsim tanıdık geldi.

Gerçi bi dönem üyelerin %80'i falan Tolkien isimli nicklere sahipti buralarda...
FirewingFirewing
Üye
Nasıl ki insanoğlu kusursuz değil ise, sunacağı adaletin de kusursuz olmayacağını düşünüyor, hukuk dediğimiz şeyi de bu noktada insanoğlunu kendini de sorgulamaya itmesi, fikrini açması ve geliştirmesi gereken bir enstrüman olarak görüyorum.
acdervisacdervis
Mod

Artı değer medeniyetin temelidir. Hukuk da koruyucusudur.

Fix'd.
LovermanLoverman
Üye
Polis demeyin kolluk kuvveti diyin. KLAS.
discussioncontroller