Lens Kullanan Var Mı ?
RemonkRemonk
Üye
ssk lensi karşılamıyor ama bazı gözlükçüler sizin gözlük aldığınızı varsayarak lens verebiliyor ama legal bir yöntem değil. gözlük zorunluluk ama lens lüks sskya göre. lens alırken dikkat etmen gereken husus lensin oksijen geçirgenliğinin fazla ve su oranının en düşük olması. Böylece rahat edersin.
YacatismaYacatisma
Üye
konuyu açmamdan nerdeyse 3 yıl sonra lense geçtim lel.

4 gündür kullanıyorum ve 20 senedir gözlük kullanan biri olarak yaşadığım özgürlüğü anlatamam size, yüzümden bi ağırlık kalktı resmen. çok büyük külfetmiş gözlük. biraz üşengeç biri olduğum için fazla kullanmam, uğraşmam diye düşünüyordum ama değiyor gerçekten.
alcon hydraglade (aylık) önerdi doktor gittim 1 kutu aldım deneme amaçlı. şanslı olduğum nokta iki gözüm de aynı numara yoksa 190 lira bayılacaktım deneme için :DD
ilk denemem biraz sıkıntılı oldu, yaklaşık 40 dk sürmüştür takmam. ertesi sabah 5dk sürdü ve giderek azaldı süre. ilk günü atlatırsanız gerisi rahat.
çoğu lens kullanıcısının aksine gözümde yanma, kanlanma, batma, sulanma vs gibi şeyler yaşamadım şuana kadar. tek yaşadığım problem, farklı bir ortama girince bi 15-20 dk objeleri ve yazıları falan ghosting efektli görüyorum, alışma sürecinden dolayıdır belki, bilemiyorum. ama çokta önemli değil açıkçası her türlü gözlükten iyidir.
discussioncontroller