Orta Doğu what-if
LovermanLoverman
Üye
yaw turkiye de teknolojisiz bi ulke degil ki, nato uyesi, radari, savunmasi olan ulke. yani 50 tane ucagi vurulur ama ayni gun tutar bisey olur iki tane gemisi israili agir bombalar falan. ya zaten bu savaslarin hicbiri bizim tahmin ettigimiz gibi olmaz hatta savas bile denmez biliyor musun gercekten savassalar bile, turkiye iki gemi vurur, israil iki ucak vurur, tum dunya ayaga kalkar olay kapanir. keske soyle arazilerde tanklarin girdigi helikopterlerin uctugu savaslar gorsek. onu da israil tarafindan gormeyiz sanirim. askeri nereye nasil cikartacak. bizimkilerin gitmesi lazim, o da yalan dolan is. metal firtina okumayan genclige asina degilim, o da dogru bi yerden baslayip acayip sapitan bi kitapti yazik oldu bence.

bakin ne buldum bizden bi kac gemi arastirirken: http://cdsun.library.cornell.edu/cgi-bin/cornell?a=d&d=CDS19141031.2.7#

Beğenenler: kurtkapan

kurtkapankurtkapan
Üye
matthdog dedi:

azerbaycan da türkiye tarafında girecek mi

gerçi ne kadar bi orduları var bilmiyorum ama

şuna da değineyim. İsrail ve Azerbaycan'ın savunma sanayii hacmi, sanıyorum Türkiye Azerbaycan arasındakinden daha fazla. İsrail'in iran'ı sarma planının hazar/kuzey ayağı azerbaycan. İlk olarak, Extra roket sistemleri ve bir takım gümülü füzelerle başladı. sonrasında tank ve uçak modernizasyonu. şimdi de kardeşlerin hazar'a indireceği karakol teknelerine israil sistemleri takılıyor yine. Azerbaycan pazarını dahi kaçırdık aga....

üste, metal fırtına 4'e kadar hepsini okudum ben yaw... kurtuluş ve kayıp naaştan sonrası reziiil

elbet öyle. what if çalışması yapıyoruz karşim neden realiteye dönüyorsun yaw. yoksa, teyyibi ne kadar aksini de söylese, araplarla çevrili olduğumuz bu coğrafyada doğal müttefiğiz İsrail'le....

işte dediğim. bizde ne teknoloji varsa, ya bir komponenti İsrail'den geliyor, ya da bizden daha iyisini yapmış ve kullanıyor adam. havada gören gözümüz olacak Barış Kartalı'nda IAI şirketi Elta'dan alınan bir radar komponenti var mesela büyük ihtimalle. açıklama yapılmadı, ama kesin görünüyor.

şimdi yatıyom. yarın elimden geldiğince bi iran yaparım : *
kurtkapankurtkapan
Üye
.
LovermanLoverman
Üye
kayip naas da fis bence

ne o genetik icin ceset yurutmeler falan.

ilk kitap iyi ama onun da yazari en son amerikayi isgal ettiriyodu zaar

yalniz, bor madeni satip rus tanklarini cekmek fikri heyecan vericiydi hmm

genious gul ve tayyor
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
whoaaa başlık açıldıktan sonra bir bölüm sniper elite 3 kastırayım diyip ayrılmıştım, kaç mesaj olmuş arada... =D
kurtkapankurtkapan
Üye
Loverman dedi:

kayip naas da fis bence

ne o genetik icin ceset yurutmeler falan.

ilk kitap iyi ama onun da yazari en son amerikayi isgal ettiriyodu zaar

yalniz, bor madeni satip rus tanklarini cekmek fikri heyecan vericiydi hmm

genious gul ve tayyor

kayıp naaşı sevdiydim ben yaw. sonrasında mankurt bölümleri olan değil miydi o. çok iyiydi bence : D 3. dünya savaşı'yla nükleer darbe de güzel ama uçuk kitapalrdı. He tabi, Rusya-Endonezya-Çin-Hindistan-Türkiye ittifağı iyiydisdsfasgadgsd

ReyJeyReyJey
Üye
kurtkapan dedi:

türk piyadesine laf ettirmem ben ama aga. 20. yydan itibaren girdiğimiz uluslararası savaşlarda yabancıların hakkımızda yazdıklarına bi bak. korede ne demiş amerikalılar, koreliler, bi bak. Türk'ün piyade hücumu ölümcüldür. boş milliyetçilik değil yaw. vallahi değil. türk piyadesi öyle kaslı rambo değildir. tıfıldır hatta. kafası da bozuktur hatta. sessizdir. ama mermiler uçmaya başladığında o yanındaki adam canavar olur. diyom işte. genlerimizde bir şeyler var zaaaar.

kore falan doğrudur, ben de okudum o muhabbetleri. ancak şimdi yetişen er için de aynı şey ne kadar geçerli? ben gidip alperenlere bile sorsan kimsenin yaldır yaldır savaşa gireceğini sanmıyorum. globalleşmeyle beraber her ülkenin insanı gittikçe birbirine benziyor, yani öyle keskin çizgiler yok artık milletler arasında. bu sebepten sanmıyorum bu kadar kesin fark olacağını sınırın az ötesindeki askerle bizim askerimiz arasında.

bu yazdıklarım da tamamen mantıken, ha sen dersin şöyle şöyle yetiştirilme farkları var askerler arasında böyle özel eğitimler alıyorlar o zaman ignore yazdığımı.
RikudouSenninRikudouSennin
Üye
israilin kazanmak için savaşmasına gerek var mı ? mesela diğer büyük devletleri ayartıp türkiyeye yapılan tüm yatırımları iptal ettirerek de kazanabilirler bence.
acdervisacdervis
Mod
Olay o zaten. What-if durumu olmasa Amerika'dan ambargoyu yeriz iş biter.
kurtkapankurtkapan
Üye
ReyJey dedi:

kore falan doğrudur, ben de okudum o muhabbetleri. ancak şimdi yetişen er için de aynı şey ne kadar geçerli? ben gidip alperenlere bile sorsan kimsenin yaldır yaldır savaşa gireceğini sanmıyorum. globalleşmeyle beraber her ülkenin insanı gittikçe birbirine benziyor, yani öyle keskin çizgiler yok artık milletler arasında. bu sebepten sanmıyorum bu kadar kesin fark olacağını sınırın az ötesindeki askerle bizim askerimiz arasında.

bu yazdıklarım da tamamen mantıken, ha sen dersin şöyle şöyle yetiştirilme farkları var askerler arasında böyle özel eğitimler alıyorlar o zaman ignore yazdığımı.

imparatorluk evladıyız olm biz. osmanlı her zaman globaldi : D

kısa dönemden, hatta bitli piyadeden bahsetmiyorum yaw. eğitimi boyunca haftada 200km yürüyen koşan komandodan, uzmandan bahsediyorum. eğitimle, kafa yapısıyla, türkün kafasındaki devlet tanımıyla alakalı bir şey bu. asker milletiz vesselam. genlerimizde var bu. yaldır yaldır savaşa girmek değil konu. askerlik bu demek değil. önemli olan, yılmamak, emre itaat etmek. yeterli bir komutanın elinde, türk piyadesi hala dünyanın en iyisidir. kore'de çinliye süngü hücumuna çıkan adamla, kıbrısta d-day'den sonra dünyanın en büyük uçar birlik harekatıyla gören herkesi şaşkına çeviren piyade aynı piyade değil. ama aynı ekolden geliyorlar.....

what-if yapıyoruz şurda yaw. takılmayın o kadar. elbette olası bir senaryo değil

Beğenenler: SYSCLEANER

discussioncontroller