Monster MMORPG - Pokemon Tarzında Resmi MMORPG
PokemonPetsPokemonPets
Üye
Arkadaşlar geliştiricisi benim

Oyun ücretsiz. Oyun içi bağış var fakat bağış ile ne elde edilebiliyorsa aynısını bedavada elde edebilirsiniz

Oyun Pokemon tarzında fakat tamamıyla güvenlidir. Size Pokemon keyfini yaşatacaktır

Oyun Türkçe desteğine sahip

Oyunun tanıtımı için spoilere bakınız

Tabiki bu konuyu bookmark'layıp sürekli takip edeceğim :)

http://www.monstermmorpg.com/

Spoiler:
Oyun bildiğimiz Pokemon tarzındadır. Oyun tamamıyla bedavadır ve bütün canavarlar, eşyalar oyun içerisinde bedava olarak elde edilebilir. Oyuna kayıt olmak için başlangıç canavarınızı ve ve haritada gözükecek karakter resminizi seçiyorsunuz. Bunları daha sonra kontrol panelinden istediğiniz zaman istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.

Oyunda hızlı ilerlemek için klavyedeki w,a,s,d veya yön tuşlarına basılı tutmanızı tavsiye ederim. Ayrıca oyunda birden çok adımı aynı anda atabilirsiniz. Bu sayfaya bakmanız size fikir verecektir.

http://www.monstermmorpg.com/How-To-Play (henüz Türkçesi hazırlanmadı)

Kayıt adresi : http://www.monstermmorpg.com/Register

Kontrol panel : http://www.monstermmorpg.com/Settings.aspx

Oyunda canavar yakalamak için çimenler üzerinde dolaşmanız gerekiyor. Karşınıza çıkan canavarlarla savaşıyorsunuz ve can seviyelerini düşürünce canavar kutusu fırlatarak yakalamaya çalışıyorsunuz.
Oyunda Türkçe desteğimiz mevcut şu anda ve oyuna özel Türkçe forumda var soru sormak için. Ayrıca oyuna entegre sohbet ekranı da var.

Oyun mekanikleri oldukça gelişmiş. Ayrıca savaş ekranında bütün bilgiler size gösteriliyor. O yüzden birazcık dikkat ederek oyuna kısa sürede alışabilirsiniz.

Oyunun ana adresi : http://www.monstermmorpg.com/

Şu anda oyunumuzun en büyük problemi ara yüzü. Site ara yüzü komple yenilenmesi gerekiyor fakat henüz fırsat olmadı bu devasa iş için. Şu anda Çukurova üniversitesinde bilgisayar mühendisliği programında doktora yapıyorum o yüzden çok fırsat olmuyor ama Allah nasip ederse site ara yüzü komple yenilenecek.

Oyunumuzda Pokedex gibi bir MonsterDex sayfası bulunmakta. Bu sayfadan neredeyse işinize yarayacak her türlü aramayı filtreler ve sıralamalar ile yapabilirsiniz. Çok işinize yarayacak bir sayfa canavarlar hakkında bilgi almak için.

MonsterDex adresi : http://www.monstermmorpg.com/MonsterDex

Toplam 1801 adet canavarımız var (05.03.2014). Bazıları çok kalite bazıları da çok düşük kalite. Şu anda yeni canavar eklemek yerine canavarların resim kalitesini arttırmak ile uğraşıyoruz.

Birkaç örnek canavar resmi (resimlere tıklayarak canavar sayfalarını ziyaret edebilir ve daha büyük boyutlu resimlere bakabilirsiniz) :

image image image

Oyunumuzda hileye karşı çok ciddi önlemler alınmıştır. Bunu gerek yazılımsal gerekse oyun mekanikleri kullanarak başarıyoruz. Mesela oyuncularımızı rahatsız etmeyecek şekilde arada bir resim güvenlik doğrulaması sorulmakta. Ayrıca illegal canavar satışını ve çalma işlemlerini engellemek için yapılan tüm yüksek seviye canavar takasları ve satışları kayıt altına alınmaktadır :
http://www.monstermmorpg.com/MonstersTradesSells.aspx

Oyunda 520 adet harita bulunmakta. Haritalarımız oldukça çeşitli ve kaliteli çizilmiştir. Oyun tamamlayana kadar sıkılmayacaksınız. Oyun aslında şu anda hedeflenenin %15'i kadar tamamlanmıştır fakat mevcut içerik bile oldukça eğlencelidir. Haritalar sayfamız da detaylı aramalar yapabilirsiniz ve detayları görebilirsiniz:

http://www.monstermmorpg.com/Maps , http://www.monstermmorpg.com/Game-Maps

Birkaç örnek harita resmi (resimlere tıklayarak harita sayfalarını ziyaret edebilir ve daha büyük boyut harita resimlerini görebilirsiniz) :

image

Oyunla ilgili güncel Türkçe videomuz malesef bulunmamakta fakat bu videyo izleyerek bile oldukça bilgiye sahip olabilirsiniz :

http://www.youtube.com/watch?v=04cfFZMEgvU&hd=1

Oyunumuzda sorunsuzca çalışan market sistemi bulunmaktadır. Market sistemimizde eşya satın alma satma veya pazarda satma bulunmaktadır. Pazarda satma olayı diğer kullanıcılara satmaktır.
Ayrıca canavar alıp satma olayımız vardır. Bu sadece diğer oyuncular ile sizin aranızda olmaktadır NPC'lerden canavar satışı yoktur. Ayrıca canavar takas sistemimizde mevcuttur.

http://www.monstermmorpg.com/TopTrainers.aspx

Olabildiğince iyi şekilde planlanmış en iyi oyuncular sistemimiz mevcuttur. Sıralamalar her gün oyun saati ile sabah 7 de yapılmaktadır. TR saati ile şu anda sabah 9.
Ayrıca en iyi oyuncular sıralamalarınız sohbet ekranında gösterilmektedir. Pek çok istatistik bilgileri oyuncuların kişisel sayfalarında gösterilmektedir.

Çok detaylı bilgi edinebileceğiniz ve arama yapabileceğiniz oyuncu arama ve online oyuncular sayfalarımızda mevcuttur.

http://www.monstermmorpg.com/OnlinePlayers.aspx , http://www.monstermmorpg.com/SearchPlayer.aspx

Oyunda her canavarın yetenek havuzu bulunmakta ve her canavar yakaladığınızda canavarlar yetenek havuzlarından 3 tane rastgele yetenek kazanmakta. Ayrıca oyunda 150 adet canavar doğası bulunmakta ve bu doğalarda siz canavarı yakaladığınızda rastgele atanmakta. Aslında canavarın bütün değerleri size savaşa girdiğinizde belirlenmiş oluyor. Savaş ekranında savaştığınız vahşi canavarın özelliklerini görebilmektesiniz.
http://www.monstermmorpg.com/Abilities , http://www.monstermmorpg.com/Natures

Kullanıcıların bütün canavarları tek tek tutulmakta olduğu için piyasadaki diğer fan yapımı Pokemon oyunlarına göre oldukça daha detaylı bir oyun keyfi sunuyoruz.

Canavarlarınızın değerlerini hesaplayabileceğiniz değer hesaplama aracımızda oyuna entegredir :
http://www.monstermmorpg.com/Stat-Calculator , http://www.monstermmorpg.com/Type-Chart

Oyunu çözmek ve anlamak biraz zaman alabilir çünkü oyun oldukça fazla sayıda oyun içi mekaniğe sahip. Ayrıca oyun ara yüzümüzde iyi yapılmadığı için oyunu anlamayı güçleştirmekte.

Oyunumuzda bazı canavarlar 4 kademeye kadar gelişim gösterebilmektedir. Ayrıca canavarlar 7 adet farklı sınıfa ayrılmıştır ve sadece starter(başlangıç) sınıfı canavarlar haritalarda çıkmamaktadır. En güçlü canavar sınıfı ise Ancient canavar sınıfıdır ve çok nadir olarak haritalarda çıkmakta ayrıca çok yüksek derecede güce sahiptir.

Her hangi bir sorunuzu bana bu konudan sorabilir veya oyun içi özel mesaj atabilirsiniz. Evet oyunda sorunsuz çalışan gelişmiş özel mesaj atma sistemimizde mevcut.
http://www.monstermmorpg.com/PostNewPM.aspx?To=CeFurkan

Ayrıca benimle iletişime geçmek için skype adresi olan : MonsterMMORPG ekleyerek
veya iletişim sayfamızdan email adresime email atabilirsiniz : http://www.monstermmorpg.com/Contact

Oyunumuza gönüllü olarak katkı sağlayan veya para ile iş yaptırdığımız kişilerin listesine credits sayfamızdan ulaşabilirsiniz:
http://www.monstermmorpg.com/Credits

Şu anda oyunumuzdaki canavar resimleri 63 farklı artist tarafından oluşturulmuştur ve bu artistlere göre filtrelemeyi MonsterDex sayfamızdan yapabilirsiniz.

Oyuda ileri derece yapay zeka tekniklerinden olan PathFinding algoritmaları kullanılmaktadır. Bu şekilde harita ekranında haritanın çıkış noktalarına nasıl ulaşacağınızı gösteren işaretler gösterilmektedir. Bu sistem önceden hesaplandığı için oyuna herhangi bir yük getirmemektedir.

Canavar takımınızda maksimum 6 canavarı aynı anda bulundurabilirsiniz ve 6 canavardan sonra yakaladığınız canavarlar, canavar deponuza aktarılır. Canavar deponuza haritadaki Monster Center tabelası bulunan binaların giriş kapısına doğru yürüyerek ulaşabilirsiniz. Monster Center binaları bütün şehirlerde bulunmaktadır. Takımınızdaki tüm canavarlar baygın hale geldikten sonra otomatik olarak Monster Center binasının önüne oyun sizi ışınlar ve içeri girerek canavarlarınızı iyileştirmek zorundasınız.

Oyunda 2 adet mekaniksel saldırı bulunmaktadır. Fly ve Hyper Surf. Fly saldırısını bilen canavar ile daha önce ziyaret ettiğiniz haritalara hızlıca uçuş yapabilirsiniz (mağaralar ve GYM binaları hariç). Ayrıca oyunumuzda Fly zone bulunmaktadır ve bu bölgede bulut yüzeyleri bulunmaktadır. Bulutların üzerinde yürüyebilmek için Fly saldırısı bilen bir canavarın takımınızda bulunuyor olması gerekmektedir. Diğer bir saldırı ise Hyper Surf saldırısıdır ve bu saldırı haritalardaki su alanları üzerinde yürümenizi sağlar.

Oyunumuzda 3 adet farklı ağ bulunmaktadır Pokemon oyunlarındaki olta gibi. Bu ağlar ile su kenarlarında canavar yakalayabilirsiniz.

Toplam 3000 adet farklı saldırı bulunmaktadır ve savaş ekranında, canavarların detayları ekranında saldırıların detaylı açıklamaları Türkçe olarak yazmaktadır.


Oyunumuz Facebook uygulaması olarakta oynanabilmektedir. Facebook uygulamamız Facebook tarafından onaylanmış ve listelenen bir uygulamadır. Fakat alt yapımız henüz Facebook için tam olarak düzenlenmemiştir. Bu yüzden Facebook uygulaması yerine direk site adresimizden oynamanızı tavsiye ederiz.
Facebook uygulama sayfamız : https://www.facebook.com/appcenter/monstermmorpg

Oyun içi screenshotlar bu sayfadan bakılabilir. Bu screenshotlar en güncel hali yansıtmayabilirler. Ben bu konuya da birkaç adet oyun içi görüntü ekleyeceğim.
http://www.monstermmorpg.com/Screenshots

(resimlere tıklayarak tam boyut görebilirsiniz)

image image image image image
SamsonSamson
Üye
Kardeş, tam anlamadım, bi konu daha açar mısın?
NesteressNesteress
Üye

Beğenenler: PokemonPets

BonecrusherBonecrusher
Üye
ve şimdi reklamları izlediniz...
PokemonPetsPokemonPets
Üye
Allah Allah 2 tane gayet düzgün farklı oyun için konu açtım

bunun neyi gereksiz vs vs ?
PokemonPetsPokemonPets
Üye
yeni güncelleme geldi arkadaşlar hayırlı olsun :)
CaturdayCaturday
Üye
Pokemon Tarzında Resmi MMO RPG ♘

♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘
♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘
PokemonPetsPokemonPets
Üye
Caturday dedi:

Pokemon Tarzında Resmi MMO RPG ♘

♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘
♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘
evet bişi mi ima etmek istiyorsun ? :)
GunGun
Üye
Caturday dedi:

Pokemon Tarzında Resmi MMO RPG ♘

♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘
♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘Evet Ketür anlayalım. Ne ima etmek istiyorsun?
rubyredrubyred
Üye
noldu nintendo mail mi attı ismimizi kullanma diye
CaturdayCaturday
Üye
♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘♘

whihihihiihih
discussioncontroller