10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri
LegionatorReloadedLegionatorReloaded
Üye
Tyrael dedi:

Chp seçmeninden ekmek dayıya çok oy kaybı yaşanır dediğimde neden herkesin ekmoya bayıldığına dair wall of text'ler döşeyenler, ''tatava yapanın 7 sülalesi chp'li olsa kaç yazar lol'' diye komiklikler yapanlar nerede, bir şey denicem. :)

Osman Pamukoğlu aday olsaydı şu seçimde belki(hatta muhtemelen) yine kaybedilirdi, ama ikinci tura kalırdı seçim. En azından göğsümüzü gere gere oy verirdik. Akp seçmeninden oy aşırıcam diye kendi seçmenini sallamayıp sırf muhafazakar olduğu için kimsenin tanımadığı bir aday çıkaranlar utansın.

İlk paragraf neyse de ikinci paragraf LOLOLOLOL. Ki bunu Pamukoğlu paşayı çok seven biri olarak diyorum.
TyraelTyrael
Üye
Yanlış nerede, yine kaybederdik, adam gibi kaybederdik. Şimdi ''Bakın Cehape bile muhafazakar aday çıkarıyor,'' oldu olay, hiçbir şey uğruna rezil etti kendini Chp.
Üye
Yo, o zamanda "CHP zaten kazanmaya çalışmadı, kafasını kuma gömüp yalnız kendi seçmenini düşündü" falan denecekti. Ekmeleddin'in halen iyi bir tercih olduğunu düşünüyorum ama takım kötü. Çok zayıf bir kampanya yapıldı, belki yaza geldiğinden belki de yerel seçimlerin getirdiği yılgınlıktan dolayı çabalar zayıf kaldı.
hebelehoohebelehoo
Üye
"ADAM GİBİ KAYBEDERDİK."

İşte bu ya işte bu. Bence Pamukoğlu değil Mümtaz Korkmaz aday olmalıydı.
Üye
Bence partinin sosyal demokrat kimliğini vurgulama amacıyla Vladimir Lenin olmalıydı.
acdervisacdervis
Mod
dodger dedi:

katılım oranı %33 lel.

Açılan sandıklar düşünülmeden o.

Valla, 7 sene evvel diyordum CHP dağılmadan nanay. Yine nanay.

Beğenenler: Loverman

TyraelTyrael
Üye
Vallahi gençler, komikliklere devam, haklı olduğumu biliyordum, haklı çıktım; mühim olan bu. Bu siyasi dehayla daha çooooook seçim kazanır Chp. Ben içip içip zıbarıcam, Tayyip'in balkon konuşmasını dinleyip de sinirimi bozmak istemiyorum. Hadi eyvallah.
Üye
KONDA'nın araştırmasını okuyun. Çok feci bir kemikleşme var ülkede. Şu anda dört parti dışında kalan partilerin oy toplamı %2'ye düşmüş durumda. AKP bölünse bile oy kaybı çok düşük olacak. Şerefli yenilgilerle filan zaman öldürülecek yanıt değil, tüm oyunu değiştirecek radikal hamleler lazım. CHP Ebubekir el-Bağdadî'yi genel başkanlığa getirebilir.
QktayQktay
Üye
hiç boşuna komiklik yapmayın. o günü çok net hatırlıyorum @Tyrael'in o gün dediklerinin hepsi çıktı (ki chp'li olupta içine sinmeyenler olarak baştan haklıydık)

o gün çok ağır saçmalayanlar zaten yeterince komik duruma düştü daha fazla komiklik yapmayın lütfen

SwooshSwoosh
Üye
chp ne yaparsa yapsın kimsenin memnun olmayacağı konusunda 2010 gibi mutabakata varılmadı mı yaw
discussioncontroller