Life is Strange
AvenAven
Üye
tersadam dedi:

Spoiler:
oyun başından beri chloe-max bağı gözümüze sokuldu. tabi ki öldüğü sona özen gösterip dokunmasını sağlayacaklar. eğer ölmesi gerekseydi zamanı bükme yetisini tam da öleceği zaman kazanmazdık bence. anayınız babayınız aynı durumda olsa ölmesi gerekiyordu der miydiniz?

Spoiler:
Oyunda zaman bükme yüzünden bu olayların gerçekleştiği anlatılıyor zaten? Anne-baba ile yıllardır görüşmediğin bir eski dostu bir tutuyorsan bilemeyeceğim. Gerçi gene de evet derdim. Zaten ölecektiyse sonuçları değiştirip bir sürü insanın ölümüne yol açacaksa niye demeyeyim? Diğer türlü tanrı kompleksli bir insan olur çıkarım.

Ayrıca: https://www.reddit.com/r/lifeisstrange/comments/3qbe3i/ep5_spoilers_i_think_there_is_something_horrible/
tersadamtersadam
Üye
Spoiler:
Anne-babayi sevdigin insan olarak yazdim. Ornek olarak sevgilin de olabilir, karin da, kocan da. Yillardir gorusmedigimiz eski dost da denmez bence. Cocukluklarini da gorduk. Cidden ortada kan bagi olmayan bir kardeslik var aslinda.

Basima gelse bu durum bi arkadasimi kurtarmak icin kasmam. Hayatimda bu tarz karar verirken zorlanacagim insan yok. Sadece cekirdek ailem icin feda ederim milleti. Dusunmem bile ya o kadar insan var, hayalleri var falan diye.

David ve warren'a uzuldum sadece. Biraz da victoria. Zaten victoria'ya hep iyi davrandim. Warren'i friendzonea aldim. Chloe'ye sevgili gozuyle baktim. Hatta en sonda surekli yardim ettigim Allyssa beni gorunce "seni ne zaman gorsem basima bi halt geliyor, geri cekilcem" gibi bir sey soyledi diye mahsur kaldigi yerde olume terk ettim.

Yasanan olaylarin chloe'yi kurtardigimiz icin yasandigini biliyorum. Ben gucu kazanma sebebini chloe'yi kurtarmaya bagladim. Gucumuz olmasa zaten her sey oyun finalindeki gibi olacagi belli.
AstusAstus
Üye
3. bölümü bitirdim yeni ve da faaaak

4. bölüme başladım, bitmek üzere. hüzünlendim doğrusu bölüm boyunca. oyunla ilgili düşüncelerim şişe toplamadan sonra epey değişti. dizi gibi takıldım, yarın erken kalkmam gerekmese bitirirdim herhalde sabaha kadar.

ayrıca oyunla ilgili bazı fikirlerin sayfalar ilerledikçe değişmesi çok hoş olmuş =D

ilk yorumları okuyup baya önyargıyla yaklaşmıştım oyuna. tam istediğim tarzda; teenage drama meets with butterfly effect and telltale's walking dead+heavy rain olmuş (evet, çok şey istiyorum).
tersadamtersadam
Üye
LiS 2'de ergen karakterler yerine olgun karakterle ciddi bir konuya deginip butterfly effecti artirsalar bence cok guzel olur ama olmayabilir de.

Sonucta hala yetenekleri nasil elde etti bilmiyoruz. Max'in hayati ne durumda onu da bilmiyoruz. 3-4 oyun kadar uzatip bitirebilirler hikayeleri birbirlerine baglayip.
discussioncontroller