Life is Strange
AvenAven
Üye
Son bölüm çıkmış ama benim saveleri bulamıyorum. Zahmet olmazsa 4. bölümü bitirmiş birisi savelerini uploadlar mı? Tekrar oynamak istemiyorum o kadar bölümü :(
RidygoRidygo
Üye
Herkers seninle ayni kararlari almis gibi soyluyorsun. Onu yapacagina default secimlerle direkt 5 ten başla
AvenAven
Üye
Başkasından buldum save neyseki. Tavsiyem fazla hype yapmadan girin son bölüme.

@Ridygo
Spoiler:
Verdiğin hiçbir karar sonu etkilemiyor ya da vereceğin kararları etkilemiyor, o yüzden önceki saveler çok da önemli değil gibi.
TodzaTodza
Üye
Spoiler:
Episode 5 Spoiler'ı
Spoiler:
Oyunun sonundan bahsettim ona göre aç.
Spoiler:
Yav güzel duygusal bitirmişler fazla söze gerek bırakmadan da biraz da aceleye gelmiş gibi, ya da millet fazla gaza gelip uçuk teoriler atmaya başladı, 4. sezondan sonra okuduğum teorilere kıyasla basit ve tahmin edilebilir olmuş, ben etmişim açıkçası, kelebeğin kanat çırpmasından kaos teorisine bağlayıp en başa dönecek her şeyi sıfırlayacak kesin dedim öyle de oldu...tamam olsun mantıklı da, çok daha ayrıntılı olabilirmiş sona giden yol. Bilemedim belki de basit tutmaları iyi oldu, Lost gibi bin tane soru atıp elimiz böğrümüzde kalmadık ama gene de çabuk bitti gibi ve evet o kadar kararın istatistikten ibaret olması üzücü, ikinci bir mass effect vakası ama ona kıyasla nispeten daha iyi gene.
erangereranger
Üye
Oyun güzel son bölümü beklentilerimi karşılamadı ama bence final (ya da sezon finali) olması gerektiği şekilde olmuş. Son bölümü oynarken beynimin yandığı gerçeği de var. Yeni bir sezon çıkarsa farklı bir süper gücü konu almasını isterim.
Spoiler:
Oyunun sonuna kadar yaptığımız seçimlerin etkilerini görebiliyoruz ama sonunda iki seçimden birini yapmak zorunda kalmamız biraz kötüydü. İnsan biraz daha fazla alternatif bekliyor. Onun dışında oyunun sonu bence bitmesi gerektiği gibi bitmiş insanı bir ikilemde bırakacak şekilde. Max'in bir şeyleri düzeltmeye çalıştıkça felakete yol açtığını fark etmesi onu içinden çıkılması zor bir ikilemde bırakmış. Her şey Chloe'i yi kurtarmasıyla başlamıştı onu kurtarmak için yaptığı şeyleri kabullenip hortumun Arcadia Bay'i vurmasına sebep olduğu sonu daha gerçekçi buldum ben. Güçleriyle daha önce nelere sebep olduğunu görmüştü ve tekrar bir şeyleri düzeltmek için kullanmaması gerektiğini düşünmüştü çünkü. Arcadia Bay'in kurtulduğu son bana biraz kilişe geldi.

Spoiler:
Bence hortumun Chloe'nin yaşamasındansa o olaydan sonra olan bir şeylerle ilgisi var. Max kabuslarında deniz fenerine hep yalnız gidiyordu ve Chloe onunla değildi. Gördüğü şeyle hemen hemen tek fark Chloe'nin varlığı ve yokluğuydu. Benim düşüncem Max o kadar zaman yolcuğu yaparak boyutların yer yer birbirlerine karışmasına sebep oldu. Bu da çevrede bir kaosa sebep oldu. 4. bölümde gökyüzünde iki ay olması gibi mesela. Bu boyut çakışmaları da bazı değişikliklere sebep olup hortumu ortaya çıkardı
Gordon_FreemanGordon_Freeman
Üye
oyunun sonu tıpkı
Spoiler:
kelebek etkisi
filmine benzemiş. ayrıca serinin bölümleri arasında en az "oyun oynadığımız" bölümü olmuş. gerçi seriyi takip edenler zaten bunu kabullenmişlerdir. ama hikaye konusunda hayal kırıklığına uğradım. hani seçimlerimizin oyun sonuna etkisi? oyunun açılışında "bak aslanım, bu hikaye temelli bir oyundur. yaptığın seçimler hikaye üzerinde ciddi etkiye sahiptir. ona göre adam gibi seçim yap." lafı da havada kalmış oldu böylelikle. daha önce
Spoiler:
deus ex 3, walking dead, mass effect 3 ile yaşadığımız hayal kırıklığı burada da karşımıza çıktı maalesef.
bu noktada final bölümünün neden bu kadar geciktiğini de anlayamadım doğrusu.
ayrıca ikinci sezon belli ki farklı karakterleri konu alacak. çünkü oyunun her iki sonu birbirinden farklı ve bu noktadan sonra bu hikaye devam etmeyecektir. ama sonuç olarak seri benim için hayal kırıklığıyla sonuçlandı.
RidygoRidygo
Üye
2 saatte bitti. Aylarca bunu mu bekledik?
Gordon_FreemanGordon_Freeman
Üye
telltale games bile oyunlarını 1-1,5 aylık aralarla çıkarıyor. üstelik daha dolu ve daha canlı dramatik sahnelerle. daha dudak senkronizasyonunun bile olmadığı, kısacık bir bölümlerin çıkışının 3 ay sürmesi çok kötü bir durum oldu. belki de bu yüzden oyunun beklenilen etkiyi yapamadı. en azından benim açımdan durum böyle..
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Ucuzlasinda alalim madem bu kadar güzel.
TaxmanTaxman
Üye
wowser 10/10 bayıldım sona.

discussioncontroller