Life is Strange
XardasXardas
Üye
Sabırla tüm Episode'ların tamamlanmasını bekledim ve tümünü 3 günde bitirdim. Şimdi şöyle diyeyim;

Spoiler:
Yüz ifadeleri ve dudak senkronizasyonu tam bir facia. Oyun boyu takılmayayım dedim kendi kendime ama "bu ne yaw" dememek de elde değil. Yani en azından Walking Dead'te olduğu gibi şaşırma ve üzülme ifadelerini net yapsalarmış bu kadar takılmazdım ama o da yok. Bu tip "dizimtırak" oyunlarda oynamaktan ziyade arkamıza yaslanıp uzun süre seyirci kaldığımız sahneler çok fazla ve haliyle görsellik önemli. İşin grafiksel boyutuna dikkat etselerdi oyundan aldığım keyif %50 artardı açıkçası.

Oyun senaryo konusunda da çığır açmıyor fakat yine de sürükleyici. Bir iki istisna bölüm dışında baştan sona merakla oynadım diyebilirim. Özellikle Kate'in intiharı ve Chloe'nin geçmişine gidip William'ı kurtardığımız ve akabinde neler olduğunu gördüğümüz bölümler gerçekten güzeldi.

Aldığımız mühim kararları zamanı geri sarıp düzenlemek ve "eğer şunu deseydim ne olurdu"nun yanıtını görmek de keyifliydi. Çok keyifliydi diyemiyorum zira kararlar oyunun ortasında ufak etkiler yapsa da sonuna hiç etki etmiyor. En azından "Perfect Ending"e ulaşma seçeneği koysalardı da teselli bulsaydık.

Oyunun sonunda ne yaptın diye sorarsanız, doğal olarak Chloe'i feda ettim. Kendisi de son cümlelerinde söylüyor hatta, ne kadar çabalarsak çabalayalım Chloe mutlaka ölüyor. Nathan vurmazsa tren çarpıyor, tren çarpmazsa kendi kendisini vuruyor, o da olmasa Frank öldürüyor. Kaderini ertelemekten başka bir şey yapmadığımız gibi Joyce ve Warren gibi güzel insanları da feda etmiş oluyoruz. Arcadia'yı kurtarmadığınız takdırde Chloe bir şekilde yine ölecek ve yine Max onu kurtarmaya çalışacak. Sonu yok dostlar, bırakın kızı ölsün.

Telltale oyunlarını beğeniyorsanız tavsiye ediyorum, güzel oyun.

LostLost
Üye
Xardas dedi:

Sabırla tüm Episode'ların tamamlanmasını bekledim ve tümünü 3 günde bitirdim. Şimdi şöyle diyeyim;

Telltale oyunlarını beğeniyorsanız tavsiye ediyorum, güzel oyun.

ben de bekleyip başladım, ep1 bitti ama sevmedim sıkıcıydı, telltale "oyun"larını da sevmem zaten

DemifiendDemifiend
Üye
İlk iki bölüm aşırı boktan zaten. 3. bölümle açılıyor.
erangereranger
Üye
EP1 gençlik dizisi seviyesinde bir bölümdü ben EP2'den itibaren seriye bayıldım. Sonu bazıları için hayal kırıklığıydı ama ben şahsen olması gerektiği gibi olduğunu düşünüyorum. Dontnod başka bir hikaye tabanlı oyun yapsa da oynasam diyorum şuan.

Spoiler:
Chloe'yi kurtardığımız sonda pek çok kişi ölüyor ama Joyce'un öldüğünü söylemek ne kadar doğru bilmiyorum. Seçimi yaptığımız boyutta David bizi kurtarmak için gelmiyordu. David'in Joyce ve Chloe'yi ne kadar sevdiğini öğrendik. Muhtemelen Joyce'u kurtarmıştır.
dodgerdodger
Üye
sonu beklediğim gibi vurucu olmadı ama yine de 2015'in en iyi oyunlarından birisiydi.
Amenquiver
Mod
2. bölümü bitirdim, şu zamana kadar bazı yerler sırıtsa da epey güzeldi açıkçası. Müzikler de pek bir şukela

Beğenenler: Zodiac

FreudFreud
Üye
İngilizce gereksinimi ne durumda? İleri bir seviye gerekiyor mu keyif almak için?
dodgerdodger
Üye
Diyalog ağırlıklı olduğu için evet.
Amenquiver
Mod
Bence ileri seviye olmasına gerek yok çünkü genelde ergenler kendi aralarında konuşuyor. Uçalım kaçalım tadında tabirler var genel olarak. Ama tabii ki bilmen gerek bir noktaya kadar.
AvenAven
Üye
Freud dedi:

İngilizce gereksinimi ne durumda? İleri bir seviye gerekiyor mu keyif almak için?

http://www.tanersaydam.com/life-is-strange-0-turkce-yamasi-ep1-ep2-ep3-ep4/
3. bölümü yarım bırakmış adam nedense.

Beğenenler: Freud

discussioncontroller