Gündem V.2
oropheroropher
Üye
Diğer başlığın sayfa sayısı çok arttığından ve geçmişe dönük kontrolü zorlaştırdığından yeni başlıktan devam edebilirsiniz..
En azından bir süre kontrolü sağlıklı kılacaktır bu durum..
Sizlerde lütfen sıkıntılı bir mesaj gördüğünüzde raporlayarak ve sitenin üst kısmında yer alan "moderasyon@oyungezer.com.tr" adresine mail göndererek bilgi veriniz..
Bu sayede sıkıntılı durumların önüne daha rahat bir şekilde geçmiş oluruz..

Ve lütfen, rica ediyorum, birbirinizi yermek için değil gündemi tartışmak için kullanın bu başlığı..
Sen ırkçısın, sen faşistsin tartışmaları görmek istemiyorum..
Konuları değil, birbirinizi gündem haline getirdiğiniz takdirde bu başlığın da sonu farklı olmayacaktır ve V.3 olmayabilir bu saatten sonra..
O nedenle lütfen dikkatli bir şekilde, sohbet tadında ilerletelim tartışmaları..
Teşekkürler..
acdervisacdervis
Mod
image
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Hazir gundem yeni basbakan disinda durgunken iyi oldu yeni baslik.
tersadamtersadam
Üye
Reklam alinir.

Gundemin illa siyasi icerikli olmasi gerekmiyorsa icebucket olayina bir kac lafim var.

Olay hastaliga dikkat cekmekken unlulere dikkat cekmek oldu. Unluler sayesinde yayilmasi daha kolay fakat o unlulerin hastaligin ne oldugunu bilmedigini bile dusunuyorum. Ustelik madem bagis toplaniyor bi hesap numarasi altyazisi gecin, soyleyin.

Bak o kadar icebucket videosu izledim, kendim arastirmadan als'nin ne oldugunu ogrenemedim.

Ayrica harcanan o kadar su var ki. Als'ye dikkat cekmek icin "afrika musait bi yerimizde degil" mesaji veriyorlar sanirim.

Beğenenler: İ. Evren

İ. Evrenİ. Evren
Üye
tersadam dedi:

Reklam alinir.

Gundemin illa siyasi icerikli olmasi gerekmiyorsa icebucket olayina bir kac lafim var.

Olay hastaliga dikkat cekmekken unlulere dikkat cekmek oldu. Unluler sayesinde yayilmasi daha kolay fakat o unlulerin hastaligin ne oldugunu bilmedigini bile dusunuyorum. Ustelik madem bagis toplaniyor bi hesap numarasi altyazisi gecin, soyleyin.

Bak o kadar icebucket videosu izledim, kendim arastirmadan als'nin ne oldugunu ogrenemedim.

Ayrica harcanan o kadar su var ki. Als'ye dikkat cekmek icin "afrika musait bi yerimizde degil" mesaji veriyorlar sanirim.

Ben valla ice bucket mevzusu ne bilmiyorum. Kafandan aşağı su dökünce ne oluyor onu hiç bilmiyorum. Manevi destek mi sağlanıyor nedir. Öyle ise ne anlamı kaldı.
ButeoButeo
Üye
Ben de saskinim, yeni bir eglence anlayisi basladi saniyordum. Su an duyuyorum bir seye dikkat cekmek amacli basladigini.
SwooshSwoosh
Üye
demek ki işe yaramış
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Buteo dedi:

Ben de saskinim, yeni bir eglence anlayisi basladi saniyordum. Su an duyuyorum bir seye dikkat cekmek amacli basladigini.

Bi' ara da insanlar kafalarından aşağıya süt döküyordu. İnsanlık beni güldürüyor.
rubyredrubyred
Üye
ilk sayfa :P

şu en tepedeki uyarı mesajı kaldırılsa çok iyi olacak. rahatsız ediyor görüntüsü ya da siyah yapılsın arkaplanı
oropheroropher
Üye
tersadam dedi:

Reklam alinir.

Demek ki videolar nihai görevini yerine getirmişler seni "araştırmaya" sevk ederek..
Elbette videonun içerisinde hastalık hakkında ufacık da olsa bir konuşma olsa enfes olur ama konu o değil..
Bu videoların tek amacı ALS hastalığına dikkat çekmek..
Ve en salakça, en şuursuzca hazırlanan video bile buna hizmet ediyor..
Icebucket videoları ALS'i anlatmak için değil, ALS'e dikkat çekmek için varlar..
Bunu da başarıyla yerine getiriyorlar..

Bu videoyu izlerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız (Başına bakıp kapatmayın, tamamını izleyin)..
Bu arkadaş "nasıl olursa olsun bu videoları çeken herkese" teşekkür ederken bize çok da bir laf düşmüyor bana göre..
Çok rahatsızsanız görmezden gelin, bir süre sonra gündem düşecek zaten bir süre katlanabilirsiniz diye düşünüyorum..
matthdogmatthdog
Üye
Ice bucket challenge ALS hastalarının durumuna dikkat çekmek adına piyasaya çıkmış bir viral. Yapan insanlar 3 kişiye meydan okuyup ALS vakfının bağış adresine link veriyor; özellikle ünlülere meydan okunduğundan olsa gerek yapılan bağış da 15.6 milyon doları aştı. Charlie Sheen örneğin, video çekip de bağış yapmayan ünlülere giydirdiydi geçen.

"Patetes salatası yapıyorum, para yollayın" ayağına kickstarterdan 50k toplayıp zengin olan bebelerin çağında yardım kurumlarının hangi yolla ilgi çekebileceğini umuyordunuz onu anlamadım ben. ALS hastalarının yakınları da trajik atv müziği eşliğinde analarını babalarını çekmek yerine bunu yapıyor, web bebelerini güldürüp fırsatı yakalayınca da hastalığın karakterini, kurbanları tasvir ediyorlar, daha da etkin oluyor açıkçası. O soytarılık zorunluluktan doğan bir şey artık.

Diyorum ki hani, okumadan etmeden gevezelik etmeyelim, yazıktır.

Beğenenler: Corax

Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller