Suriye, Irak, IŞİD (Ortadoğu Uzmanları Buraya)
Gabriel Angelos
Üye
bayadır kullanılmamış burası, ama fırat kalkanını buraya taşıyalım

https://twitter.com/EuphratesShield

şurası türkiye yanlısı bir haber kaynağı, ama teyit ettim doğru bilgi paylaşıyorlar
Gabriel Angelos
Üye
http://mideast.liveuamap.com/en/2016/31-august-turkish-army-is-targeting-ypgs-position-in-cheqla

söylentiler dolaşıyor

edit: sınıra tank akıtıyoruz şuan, hatay sınırında hareketlilik var

edit: fsa halep'in doğusunda kuşatılmış durumda, birkaç hafta içerisinde tamamen rejim güçlerinin kontrolü sağlayacağı söyleniyor.
TriumvirateTriumvirate
Üye
Adamların iki sözüyle operasyon durdu ya ben daha ne diyeyim. Sonra yok biz kimseden akıl almayız rerörö

Uzaktan kumandalı diyince biz kötü oluyoruz ama
Gabriel Angelos
Üye
operasyon durmadı ki devam ediyor hala, ypg pozisyonlarını hatay ve menbiç yakınlarında bombaladığımıza dair bir bilgi var,

ayrıca tam şu sıralar karkamış'tan takviye birlikler sevk ediliyor suriye'ye.
TriumvirateTriumvirate
Üye
Durdu durdu. Adamlar o açıklamayı yaptığında beri öyle bekliyorlar, işte günde 2-3 bomba dostlar alışverişte görsün hesabı. Devam emri de Ankara'dan gelecek tabi. İşimiz oradaki kazmalara kaldıysa yaş. ABD kalıcı ateşkes olsun, YPG ile barışın diye bastırıyor. Bizimkiler bsg yaw da diyemiyor bunlara. Aralar bozuk daha da bozulsun istemiyorlar. Bok gibi bi durum. Bunu geçtim bir de Cerablus'un batısında ISIS karşı saldırsı var.
Gabriel Angelos
Üye
ypg'den bahsetmiyorum ki, batıya doğru tank ateşi desteğiyle bir fsa saldırısı sürüyor, iki taraftaki fsa koridor birleştirmek için çabalıyor şuan.

edit: ovvv sağlam bilgi var, ypg fsa üyesi birkaç kişiyi ele geçirmiş gözüküyor
Gabriel Angelos
Üye
image

edit: ülkemiz bazlı haber kaynaklarında ypg'nin büyük çoğunluk olarak fırat'ın doğusuna çekildiği söyleniyor, peter cook resmi açıklama yapmış

ne kadar doğru bilmiyorum ama, eğer teyit edilirse bu gayet önemli olur suriye'nin geleceği açısında. böyle bir durumda fsa'nın önünün açılması an meselesi.
kurtkapankurtkapan
Üye
dodgerdodger
Üye
bizim bu fırtınalar çok mu iyi? her yerde fırtına fırtına diye yazıp duruyorlar. top attı geçti de işte.
kurtkapankurtkapan
Üye
adı fırtına.. Obüs işte. m52 de olabilir, çekili de olabilir. yoksa medyadaki mastürbasyon
discussioncontroller