Suriye, Irak, IŞİD (Ortadoğu Uzmanları Buraya)
TriumvirateTriumvirate
Üye
Pazarlık biraz şekillendi sanırım. ABD Raqqa'ya askeri operasyon öngörüyor, fakat sahada kendi askerlerini kullanmak istemiyor anlaşılan. TSK, Amerikan Ordusu, Suudi Arabistan Ordusu ve terörist ypg'yi içeren abuk subuk bir plan var.
mmtmmt
Üye
ABD ile pazarlık = auto lose = bizi kandırmışlar
Gabriel Angelos
Üye

Çarşıda gerginlik artıyor, Şimdilik sessiz sedasız meydan, pazarlıklar ve açıklamalar devam ediyor ama her an kızılca kıyamet kopabilir, ortalık karışabilir.

>Amerikan devleti Al Bab'ı terörist YPG'nin alması gerektiğini ilan etti. Al Bab'ı alma yarışı Mexican Standoff'a döndü. Kafalar karışık. Bizim Fırat'ın batısı kırmızı çizgimizdir açıklamamız ile dalga geçiyor adeta adamlar. Müttefik falan değil, terör destekçisi, düşman la bunlar.

> TSK Arima, Al Bab, Akhtarin hattını savaş alanı ilan etti, halka burayı boşaltmalarını söyledi. Mekanize tümen ile Blitzkrieg çekip, overkill yapabiliriz. Yürüyün koçlar, dağıtın orayı.

>Rusya Türkiye'nin sınırı temizlediğini, elindekilerle yetinmesi gerektiğini söyledi. FSA birliklerinin Al Bab sonrası kontrolden çıkıp, Halep'e yardım götüreceğinden endişe ediyorlar.

>Assad ve Ruslar Halep'te fırın işletmeye devam ediyor. Sabahları taze napalm kokusuna bayılıyorlarmış. İran komandoları, Spetsnaz ve Tiger birliklerinin çemberi daralttığı bildirildi. Assad'ın Şam'ın batısındaki FSA birliklerine karşı kimyasal (chlorine bombası) attığına dair söylentiler var.

>Cavuşoğlu dün bizim Assad'ın ideolojisi ile sorunumuz yok, orada kapsayıcı, laik bir yönetim olmalı dedi. Assad'ın bulunduğu gruptan başka bir eleman çıksa desteklenebilirmiş. Anlaşıldı, demek mevzu kişisel :)

>Musul'da Barzani'ye yardım eden Türk askerleri, Kürtler arasında mevzu çıkarabilir. İçimden bir ses buradan bir aşiret savaşı çıkarılabileceğini söylüyor.

>Hatay'ın doğusundaki Afrin bölgesine Leopard 2 sevkıyatı devam ediyor.

>Hakkari'de çok acayip mevzular dönüyor, pekte aksettirmiyorlar ne olup bittiğini.

>Isıs''İn envanteri sağlam. Al Bab'a giren kim olursa olsun çok ateşli bir savaş olacak.

1, 2, 3, 6, 7, 8, 9

nereden öğrendin bunları?
kaynak verir misin?
TriumvirateTriumvirate
Üye

nereden öğrendin bunları?
kaynak verir misin?

Kaynakların bazıları gayrı resmi (twitter), bazıları ise çeşitli ajanslarda yayınlandı. teker teker bulamam şimdi ama arama motorlarında aratıp ajanslarda bulabilirsiniz. Takip için 4chan /sg/, liveleak ve twitter dikizliyorum paso.

mmtmmt
Üye
Trump seçilmiş. Ortadoğu petrollerini ele geçirmekten bahsediyordu, bakalım ileride neler olacak.
acdervisacdervis
Mod
seçilmiş?
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
seçimler olmadı daha yav
mmtmmt
Üye
Eh yanlış bilgi, başka sonuçlara bakmışım, başkanlıkla ilgisi yokmuş.
Zodiac
Üye
cant stump the trump
Gabriel Angelos
Üye
akçakalede sınır yakınlarında tsk envanterine ait araç yoğunluğu olduğu söyleniyor

fırat nehrinin doğusundan girmek gibi bir plan yoktur umarım
discussioncontroller