The Walking Dead
BiqBossBiqBoss
Üye
Starved For Help bölümünde yani sezon 1 bölüm 2'de depodaki tartışmayı hatırlarsan @dodger çoktan farkındalar ısırılmaya gerek olmadığının.

Şimdi hatırladım;
Spoiler:
Yine aynı bölümde David Parker(Ayı tuzağına yakalanan öğretmen) kanamadan dolayı ölmüştü. Sonra zombiye dönüşüp Katyaa'ya saldırmıştı. O zaman anladılar.

Beğenenler: dodger

CombiningPersonCombiningPerson
Üye

ButeoButeo
Üye
Nihayet bitirdim iki günde.

Spoiler:
Oyunun bitiminde insanların yaptığı seçimlere bakınca çoğu kişinin Kenny'i vurduğunu gördüm. Oyunda neredeyse tek dişe dokunur iş yapan, gerçekten çalışan, sevilesi, dinine ahlakına bağlı ve güvenilir adamdı be. Bir iki karının gıybetine harcamışlar yiğidimi, yazıklar olsun.

İkinci sezonun başlarını pek beğenmemiştim ama üçüncü bölümün ortalarından itibaren epey sardı. Sonu zaten müthişti, Kenny'i bırakmadım. Öleceksek beraber ölecez.

Mike ve Boonie'nin Rusla bize ihanet etmesi oyunda en çok sinirlendiğim andı. Tam onlara ısınıyordum Kenny'den soğuyordum, adam ne kadar haklı olduğunu tekrar ispatladı o ihanet.

Beğenenler: CombiningPerson

Üye
işte aradığım yorum

bonus son
Spoiler:
Üye
erozbeyerozbey
Üye
Spoiler:
image

Spoiler:
image

BenjaminBenjamin
Üye
Oyunu bitirdim. İlk sezon çok daha iyiydi kesinlikle.

Spoiler:
Sonunda Kenny'i öldürdüm Jane ile güneye devam ettim. Kenny biraz dengesiz geliyordu bana her şeye atar yapması canımı sıktı açıkçası. Jane'in de son yaptığı salaklıktı ama genel olarak sevdim karakteri.

Canımı sıkan bir çok nokta var. Clem nasıl çocuksa artık her kararı o alıyor hiç çocuk olduğumuz hissettirilmiyor. Bebeğin o şartlarda hayatta kalabilmesi vs. bana oldukça saçma geldi.

Son olarak bir şey sorayım Ruski'den ilaçları çalmayınca senaryoda değişiklik oluyor mu yoksa yine aynı mı gidiyor?
AvenAven
Üye
Spoiler:
Telltale oyunu olduğu için değişen hiçbir şey olmuyor.
BenjaminBenjamin
Üye

Oyuncular artık, birden fazla karakteri kontrol edebilecekler!

Oyunun geliştirici şirketi Telltale Games, San Diego Comic-Con panelinde oyun hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Ayrıca açıklamaların yanında birkaç tane de görsel yayımlandı. Yapılan açıklamalardan artık biliyoruz ki, oyun içinde 2 farklı karakteri yöneteceğiz ve bu karakterlerden bir tanesini, önceki sezonları oynadıysanız, zaten biliyorsunuz.

Oyunun önceki iki sezonundan tanıdığımız Clementine adlı ufaklık, oynanabilen ana karakterlerden bir tanesi. Diğeri ise Javier adlı yeni bir karakter. Bu ikisi arasında geçiş yapıp ikisini de farklı farklı kontrol edebileceksiniz. Lakin, iki karakteri aynı anda kontrol edemiyorsunuz. Bu da, yine, yaptığınız seçimlerin önemini artıran bir etken, keza birini değil de ötekini kontrol etmeyi seçmenin bir takım sonuçları olacaktır. Yine de, The Walking Dead'in konsepti, zaten yapılan seçimlerin her oyuncuda farklı sonuçlar doğuruyor olması. Sonuç olarak iki farklı karakteri kontrol edebiliyor oluşumuz güzel bir haber.

Yeni karakterimiz Javier hakkında da biraz bilgi vereyim. Kendisi bir sağ kalan (survivor) ve içinde bulundukları bu zombi kıyametine karşı, ailesini bir arada tutmaya çalışan bir abimiz. Ayrıca, ikinci sezonda, Rebecca'nın oğlu Alvin Junior'ı da muhtemelen bu sezonda göreceğiz. Gerçi görünce de muhtemelen tanıyamayacağız. Keza hikayeye göre, üçüncü sezon, ikinci sezonun bir kaç sene ilerisini konu alıyor. Ve Alvin Jr.'ın, onu en son gördüğümüzde bebek olduğu gerçeğini de hesaba katarsak, artık bir hayli büyümüştür.

The Walking Dead'in üçüncü sezonu bu yılın sonlarına doğru çıkacak. PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC, Mac ve mobil cihazlara çıkacak olan üçüncü sezona ait görüntüleri de ara ara yazının içine serpiştirdim. Görüntülere bakıp bir fikir edinebilirsiniz. Daha fazla gelişme için lütfen takipte kalın!

BenjaminBenjamin
Üye
İki karakter olayını pek sevmedim.

Ayrıca

Spoiler:
Kenny ve Jane e ne olduğu adam gibi gösterilemezse satın almam bu sefer

Beğenenler: Taxman

discussioncontroller