The Walking Dead
LancasterLancaster
Üye
Kirkman oyunların çizgi romanların timeline'ını geçmesine izin vermiyor. Büyümüş bir Clem veya bebeği yönetmemiz şuan için imkansız bir fikir.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
çizgi roman'da kaç sene oldu şu an?
FaironFairon
Üye
Sonunda fırsat bulup bitirebildim. İlk oyundaki keyfi alamadım diyebilirim ki 3. oyundan da daha az keyif alıcam muhtemelen.
Spoiler:

Artık her şey çok klasikleşti. Sırf öldürmüş olmak için öldürmeye başladılar karakterleri. Tamam ortamın acımasızlığını yansıtması açısından iyi ama kurguyu eskisi kadar iyi yapamıyorlar artık.

Bunun dışında belki daha az keyif alabilirdim ama Clem'i Arya Stark tarzında oynayınca keyif aldım yine oynamaktan. İlk başta yadırgamıştım ama Clem seçimi güzel olmuş. Yalnız seçimler Bioware'leşmeye başladı. Seçtiğin ile yaptığın arasında zaman zaman farklılıklar çıkıyor gibi hafiften.

Sonda da Jane'i seçtim. Kenny'yi ilk oyunda da sevmezdim, onda da hıyardı hala hıyarlığını korumaya devam etti. Sürekli bir ergen atarı, sürekli bir benim dediğim olsun tavrı deli ediyodu zaten en başından beri. Ailesinin üzerine Sarita'yı da kaybedince iyice saatli bonbe haline gelmişti. Jane ise diğer yandan grup içinde en mantıklı konuşan karakterlerden biriydi. Tamam sonda yaptığı çok doğru bir davranış değildi ama çok yanlış bir davranış da değildi. O soğukta bebeğin ölme ihtimali aşırı yüksek ve bebek öldüğünde Kenny yine böyle bir patlama yaşayacak, bu ayan beyan belli. Sadece kaçınılmazı bir iki tık öne çekti. Bu yüzden çok da kızamadım. Tamam iyi niyetli adam Kenny ama ortalığı bombok edip bıraktıktan sonra "pardon ya, bir daha olmayacak, biliyosun böyle olsun istemiyorum" demesi bir şeyi değiştirmiyor malesef. Son ana kadar ama çok sevmesem de kurtarmaya çalıştım yine de Kenny'yi ama artık yapacak fazla bir şey kalmayınca vurup geçtim ben de ki adama iyilik yapmış olduğumu fark ettim. Huzur buldu herif.

Beğenenler: Taxman, RAGEPLUG, AK_Lampard

İ. Evrenİ. Evren
Üye
Fairon dedi:

Sonunda fırsat bulup bitirebildim. İlk oyundaki keyfi alamadım diyebilirim ki 3. oyundan da daha az keyif alıcam muhtemelen.

Spoiler:

Artık her şey çok klasikleşti. Sırf öldürmüş olmak için öldürmeye başladılar karakterleri. Tamam ortamın acımasızlığını yansıtması açısından iyi ama kurguyu eskisi kadar iyi yapamıyorlar artık.

Bunun dışında belki daha az keyif alabilirdim ama Clem'i Arya Stark tarzında oynayınca keyif aldım yine oynamaktan. İlk başta yadırgamıştım ama Clem seçimi güzel olmuş. Yalnız seçimler Bioware'leşmeye başladı. Seçtiğin ile yaptığın arasında zaman zaman farklılıklar çıkıyor gibi hafiften.

Sonda da Jane'i seçtim. Kenny'yi ilk oyunda da sevmezdim, onda da hıyardı hala hıyarlığını korumaya devam etti. Sürekli bir ergen atarı, sürekli bir benim dediğim olsun tavrı deli ediyodu zaten en başından beri. Ailesinin üzerine Sarita'yı da kaybedince iyice saatli bonbe haline gelmişti. Jane ise diğer yandan grup içinde en mantıklı konuşan karakterlerden biriydi. Tamam sonda yaptığı çok doğru bir davranış değildi ama çok yanlış bir davranış da değildi. O soğukta bebeğin ölme ihtimali aşırı yüksek ve bebek öldüğünde Kenny yine böyle bir patlama yaşayacak, bu ayan beyan belli. Sadece kaçınılmazı bir iki tık öne çekti. Bu yüzden çok da kızamadım. Tamam iyi niyetli adam Kenny ama ortalığı bombok edip bıraktıktan sonra "pardon ya, bir daha olmayacak, biliyosun böyle olsun istemiyorum" demesi bir şeyi değiştirmiyor malesef. Son ana kadar ama çok sevmesem de kurtarmaya çalıştım yine de Kenny'yi ama artık yapacak fazla bir şey kalmayınca vurup geçtim ben de ki adama iyilik yapmış olduğumu fark ettim. Huzur buldu herif.

Spoiler:
İlk sezonda kenny grubu iyi idare etti. Saçmaladığı yerler vardı tabii fakat en azından eleman süper bir amaç buldu ve onu gerçekleştirmeye çalıştı.

İkinci sezonda hele kenny daha az sinir bozucuydu asıl. Kenny'nin saatli bomba falan olduğu yok. Oyun boyunca eleman saatli bomba saatli bomba diye kafa ütülüyorlar saçma sapan nedenlerle. Jane'in yaptığı da mallıktı. Elemanın yaşamadığı şey kalmamış halihazırda bi' de bebeği öldürdüğüne inandırdı, ne olmasını bekliyordu ki. En nihayetinde eleman bebeği de clementineyi güvenli bir yere yerleştirdi.

Beğenenler: CombiningPerson, Xardas

luffyluffy
Üye
Fairon dedi:

Spoiler:

kanımca en kötü sonla bitirmişsin oyunu..

Spoiler:
kenny kral adamdı..kenny ile gittim ben oyunun sonunda..ve kenny'nin clementine'ı ne kadar sevdiğini ve umursadığını gördük..adam beni almasanız da çocukları alın diye yalvardı korunaklı yerdekilere..tabiki orada da bırakmadım kenny'i..bundan sonra da hayatta bırakmam..ölürse ayrı tabi..

jane tam aşağılık bir karakter..sırf kavga çıkarmak için bebek ölmüş gibi yaptı..kenny orada ölseydi bile jane ile gitmezdim..bitirdikten sonra jane'in olduğu sonları da izledim..çok rezil göründü bana..kenny ile olan son çok duygusal ve gerçekçi geldi bana..ilk sezonun son bölümünde yaptığı kahramanlığın yanında, ikinci sezonda da clementine için canını verebilecek tek adam..jane ise bir bölümde clementine bir zombiye yakalandığında arkasını dönüp yürümeye devam etmişti..korumamıştı bile clementine'ı..oradaki umursamazlığı ve clem'i ölüme tekretmesi çok rahatsız etmişti beni..hatırlar mısınız bilmem? ..bu çok net..

kenny araba olayında da haklı çıktı..sinirli olabilir..fazla söyleniyor olabilir..ama adam gibi adam bence..lee'den sonra favorim hatta..onun yanında bitirmek adeta good ending.. :D
Amenquiver
Mod
Oyunu bitirdim. Kanımca ilk sezon çok daha başarılıydı.

Spoiler:
Clementine'ı oynuyoruz sözde ama ben oynanışın Lee'den farksız olduğunu görmedim hiç. Grubu biz çekip çeviriyoruz, işleri biz yapıyoruz. Tek farkımız küçük yerlere sığabilmek oluyor hâliyle. Jane'le güneye gittim ben. İğrenç bir sondu, ayırdığım 30 saate hakarettir bu. İlle iyi bir şeyler olması gerekmiyor ne kadar zayıf bir sondu öyle. Kenny'li sonun daha duygusal olduğunun falan farkındayım ama bu kadar olmaması gerekirdi.

Rus çocuk... O noktadan sonra senaryoyu kim yazmış acaba. Çok saçmaydı. Oyuna hiç etki edemedim, iyice seyirci rolü oynamak zorunda kaldık.

Arabanın direksiyonuna niye biz oturduk? Dünya üzerinde önündeki yol yarılsa dahi direksiyona 10 yaşındaki bir kızı oturtacak kimse yoktur. Öyle büyük bir şeyden de bahsetmiyorum ha. Jane sadece 15 santim yan tarafa kayacak o kadar.

Bir sürü çok saçma tartışma çıktı. Forumdan herhangi biri iki üç cümleyle herkesin arasını yapabilirdi.

Bebek nasıl bu kadar kötü şartlarda hayatta kaldı hiç bilmiyorum. 10 gün yürümüş olduğumuzu varsayarsak bu kadar bebek mamasını kim ne ara nereden aldı ve nasıl taşıdı? Kadının emzirdiğini görmüşlüğümüz de yok ki o varken bile yanımızda biberon vardı.

Birçok şey var ama bunlar en temelleri. Maalesef oynarken rahatsız oldum. İlk sezon kadar güçlü olamamış. Hayal kırıklığı oldu. Oyun içinde atmosfere kendini kaptırıyorsun ama şimdi böyle madde madde yazınca her şey daha net beliriyor.

Kötü/10.
phdphd
Üye
Dizinin yeni sezonu başlamadan havaya gireyim diye geçen hafta bitirdim ben de. "Kötü" yazmaya elim varmıyor ama ilk sezonu çok arattı gerçekten.

Spoiler:
Clem tek başına her şeyi yapıyor dediğin gibi. En son vurulduktan sonra arı sokmuş muamelesi yapıldı kendisine ki kurşun saplanmamış bile olsa 11 yaşında, doğru düzgün beslenemeyen, her türlü hastalık ve enfeksiyona açık bir çocuktan bahsediyoruz. Bebek de en az Clem ablası kadar biyonik, soğuktan ve açlıktan etkilenmiyor. Bebeği kurtaralım, insanlığın umudu, sembol falan diye Children of Men intibası yaratılmaya çalışılmış gibi geldi bana ama ortaya daha çok American Cyborg çıkmış (izlemiş olanlarınız için).

Etkileşim ilk sezondan çok daha azdı bir de. Belki ilk oyun aklımda yanlış kalmış ama başta yamyam St. John ailesinin çiftliği olmak üzere görece büyük ve etrafı kurcalayabileceğimiz alan yoktu hiç. Dümdüz ilerledim. Sonra da yanlış karar olduğunu bile bile sırf ilk sezonun hatrına Kenny'yi vurmadım. İlk sezon güzel, ilk sezon tatlı.
BiqBossBiqBoss
Üye

Yeni oyundan video sanırım. Dead Island'ın ilk trailerı kadar iyi olmuş hatta daha iyi denebilir.
merakli_oyuncumerakli_oyuncu
Üye
steamde ilk oyun 9.75, ikinci oyun 19.50 şu anda, ben de alacağım diyorum ama para yok, elim cüzdanıma giderken titriyor, isteyen alabilir, yanlışlıkla fazladan alan varsa bana verebilir :) (bkz:Yalakalık)
tersadamtersadam
Üye
s02e03'ü bitirmiştim en son. bugün son 2 epyi oynadım.

Spoiler:
resmen Kenny'i öldürtmek için uğraşmışlar. Gerçi Kenny'i öldürmek yerine ayağına falan sıkmak istemiştim ben. Eğer Kenny'i öldürmezsek bebeği bulabiliyorsak baştan oynar Jane'i öldürürüm. Şu an Jane'i terk ettim, yemem yedirir, içmem içirir dedim bebekle yola çıktım.
discussioncontroller