Windows Phone
kurtkapankurtkapan
Üye
dodger dedi:

Bu arada navigasyon yönünden Lumia'lar rakipsiz. Sesli, sessiz müthiş çalışıyor. Hatsız bile çalışıyor ve gayet stabil. İspanya'da yaban ellerde hayatımı kurtardı.

Hatsız iken yol yordam gayet güzel bulunuyor, haritalarını yüklerseniz sesli sürüş desteği var ve metre metre çalışıyor. Çok hassas.

Çoğu PoI falan yüklü geliyor ve sokak, cadde bulabiliyor.

Hat takılı ise, internetten yol bilgisi alıyor, Adresleri numaralarına kadar gösterebiliyor (Cumhuriyet caddesi no:34 yazıyorsun, kapısına kadar götürüyor) , yoldaki hız sınırını gösteriyor, tünele girince ekranı karartıyor, yolda kaza varsa alternatif rota gösteriyor.

Benim Arc S'te yoktu ama bu diğer telefonlardaki navigasyonların hepsi ağ bağlantısı mı istiyor? Ne bokuma GPS var diye satıyorlar?

az alakasız aa görmüşken yazayım. babam s4'te yandex kullanıyor navigasyon olarak. şimdiye kadar hiç üzmedi. adeta life saver.
dodgerdodger
Üye
offline çalışıyor mu?
kurtkapankurtkapan
Üye
guess not... haritaları vardı sanırım ama internete bağlı olunca trafik durumuna da bakıp sürekli enoptimal rotayı çıkarıyor.

20 yılda milyon kilometreyi devirmiş babamın hala istanbulda bilmediği saçma sapan yollardan götürüp doğru yere çıkardığı çok oldu.
FadeToBlackFadeToBlack
Üye
bende s3 var daha yeni denedim yolları ana hatlarıyla biliyor. yön olarak biraz sapıtıyor ama nerede olduğumu resmen nokta atışıyla buldu.
dodgerdodger
Üye
hat kapalıyken yapıyor mu onu soruyorum? android telefonlarda benim bildiğim navigasyon olayı hep ağ destekli.
FadeToBlackFadeToBlack
Üye
dur uçak modunda bakayım.

edit: bulup bulmadığından emin değilim. hafızada nerde kaldıysa orda gösteriyor sanırım.
kurtkapankurtkapan
Üye
benim aklımda, offline'ken haritaları kullanabiliyorsun diye kalmış ancak gps olmadığında bir işe yaramayacaktır. arabanın hızını vb. ölçemiyor ki, nasıl olacak?

ama onun dışında, rota oluşturma olsun, sesli komut olsun yandex güzel...

Beğenenler: Astus

JerryJerry
Üye
Android'in navigasyonu paralı, ücretsizler genelde internet bağlantısı ister.

Windows Phone'lar, Nokia'nın eski navigasyonunu kullanıyor.

Sygic var 24 Euro'ya.
goo_khangoo_khan
Üye
HereCity Lens var bir de, bilmediğiniz şehirlerde gezerken çok eğlenceli kullanması.

image

Binanın öbür tarafındaki Migros'u bu taraftan görebilmek can kurtarıyor bazen.
dodgerdodger
Üye
Bu dalga AVM içinde bile çalışıyor. 1-2 kere mağaza bulmak için kullanmıştım.
discussioncontroller