[SATILIK] - Logitech, Razer, Creative Çevre Ürünleri
tersadamtersadam
Üye
Valla f710a talip olabilirim. Bi bakayim da hesaba, gelir gider hesaplamasindan sonra yazarim.
sitharisithari
Üye

biraz düz adam yorumu olacak ama mekanik klavyeler öyle muazzam farklı bir deneyim sunuyor mu?

Bariz bir hassasiyet farkı var. Ufak bir dokunuşla bile komutu alıyor, tuşları köklemek gerekmiyor.
Bir de ses ve hissiyat olarak daha keyifli bir kullanım sunuyor. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

tersadam dedi:

Valla f710a talip olabilirim. Bi bakayim da hesaba, gelir gider hesaplamasindan sonra yazarim.

Tamamdır haberleşiriz.

Beğenenler: AK_Lampard

DharkanDharkan
Üye

biraz düz adam yorumu olacak ama mekanik klavyeler öyle muazzam farklı bir deneyim sunuyor mu?

Bilemedim. Benim hissettiğim fark yazmasının daha keyifli olması ve yaptığım typoların azalması oldu. Bir de daha uzun ömürlü olduklarını düşünüyorum. Şart mı değil mi diyorsan, denemen lazım derim ama fark var mı diyorsan, fark var.
dodgerdodger
Üye
ses ve dokunuş hissiyatı farkettiriyor ama hdd>ssd aydınlanmasını yaşatır mı bilemem. bende g510 var. belki de en kaliteli membran dalgalardan. bunu kullanırken de zevk alıyorum.

bu klavye de güzel ama almışken rgb almak istiyorum. bi de g510'u değiştirmek için sebep bulamıyorum kendimde.
AK_LampardAK_Lampard
Üye
6 yıldır falan şunu kullanıyorum:

Spoiler:
image

hiçbir sıkıntısı yok oyunda veya yazmada. bir farklılık arayışındayım bu kadar seneden sonra ama bariz bir fark yaratmayacaksa değiştirmek pek mantıklı gelmiyor.
SwooshSwoosh
Üye
mekanik klavyenin yarattığı farklılık hissi 1 hafta falan sürdü bende doğrusu. daha sonra switchlerine bağlı olarak keyiften ziyade kafa skmeye başlıyor
dodgerdodger
Üye

6 yıldır falan şunu kullanıyorum:

Spoiler:
image

hiçbir sıkıntısı yok oyunda veya yazmada. bir farklılık arayışındayım bu kadar seneden sonra ama bariz bir fark yaratmayacaksa değiştirmek pek mantıklı gelmiyor.

ofis klavyem. fena değil
creiGncreiGn
Üye
Tepki hizi, su bu falan hikaye. Klayve x milisaniye daha kisa surede tepki verince leaderboardlarda birinci olmayacak hic kimse neticede.

Asil fark yazi yazarkenki hissiyatta. Mx brown ya da blue switchlerde gece gunduz kadar fark var bence membrane klayvelerle. Red switchler lineer oldugu icin bu fark daha az ama brown ve blue'daki fark bence muazzam. Suvus'un dedigi gibi insan alisiyor ama membrane klavyenin hissiyatinin ne kadar boktan oldugunu tekrar baska klavyeye gecince anliyorsun. Bence vakti pc basinda gecen insanlar icin olmazsa olmaz. Performans acisindan bir fark yok, ancak konfor acisindan onemli bir fark var.

Beğenenler: Dharkan, sithari, Gun, AK_Lampard

sitharisithari
Üye
Dharkan dedi:

Klavyeyi kaçırmayın.

Bu adamı dinleyin :P
tersadamtersadam
Üye
sithari dedi:

tersadam dedi:

Tamamdır haberleşiriz.

eger kalirsa elinde mayis basi alabilirim. Haber vereyim de bekletmeyeyim.

discussioncontroller